Carolina Herrera – szyk w białej koszuli

Carolina Herrera – szyk w białej koszuli

Trochę trwało, zanim pokazała światu perfekcyjne wyczucie mody oraz zmysł artystyczny. Carolina Herrera stworzyła legendarny dom mody sygnowany swoim nazwiskiem. Wypromowała między innymi look z białą koszulą w roli głównej.

Zaczęło się od Balenciagi

Carolina Herrera to wenezuelska projektantka, która w tym roku obchodziła swoje 82. urodziny. Jest ikoną stylu, wielokrotnie uznawaną za jedną z najlepiej ubranych kobiet na świecie. Jej miłość do mody zaczęła się w czasach nastoletnich, kiedy towarzyszyła babci na pokazie Cristóbala Balenciagi, choć dużo czasu minęło, zanim zdecydowała się działać w tej branży.

Studiowała biochemię, dwukrotnie wyszła za mąż i dopiero później przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie w Studio 54 zachwycił się nią Andy Warhol. W zamian za wysadzaną złotem i diamentami kopertówkę zobowiązał się stworzyć jej portret, który następnie zwrócił uwagę legendarnej wydawczyni Vogue’a Diany Vreeland. To za jej namową Carolina Herrera wypuściła swoją pierwszą kolekcję w nowojorskim Metropolitan Club w 1981 roku.

Szybko wzbudziła ona zachwyt publiczności, a pozycję projektantki umocniły kolejne pokazy. Rozpisywały się o niej najpopularniejsze magazyny, a wszystko sprzedawało się jak świeże bułeczki.

Carolina Herrera – po 37 latach – przekazała stery swojego domu mody w ręce Wesa Gordona. Do dzisiaj jednak pełni rolę globalnej ambasadorki marki.

Królowa białej koszuli oraz…

Nie ma damskiej garderoby bez przynajmniej jednej białej koszuli. Nie musi być ona formalna – może być luźna, oversizowa, z kolorowymi czy koronkowymi wstawkami, z przezroczystościami, o balonowych rękawach, z bufkami, prosta, taliowana, ultrakrótka, bardzo długa, o awangardowej konstrukcji, gładka. Możliwości właściwie się nie kończą.

Biała koszula jest niezwykle uniwersalna, ponadczasowa i wszechstronna. Można nosić ją na co dzień, do pracy i na biznesowe spotkania oraz wielkie wydarzenia. 

Od samego początku swojej przygody z projektowaniem Carolina Herrera promowała różne jej odsłony. Biała koszula pojawiała się w każdej kolekcji. Sama również chętnie ją wkładała. Kultowy stał się jej look z białą koszulą i spódnicą szytą z koła. Do tego postawiony kołnierz, by nieco wysmuklić szyję i całą sylwetkę, oraz podwinięte rękawy. Całość prezentuje się nonszalancko i stylowo. To idealny outfit dla kobiety w każdym wieku.

…sukien ślubnych

Carolina Herrera jest perfekcjonistką, czego wyraz dała chociażby podczas projektowania sukni ślubnej dla Caroline Kennedy w 1986 roku. Oszałamiająca kreacja trafiła na pierwsze strony gazet, ciesząc się ogromnym uznaniem. Idąc za ciosem, w kolejnym roku Carolina zdecydowała się wypuścić całą kolekcję sukni ślubnych – z muślinu i jedwabiu – która stała się marzeniem wielu kobiet.

Równie zachwycające były jej suknie wieczorowe, moda biznesowa oraz codzienne elementy garderoby. W jej projektach można było zobaczyć między innymi takie gwiazdy, jak Michelle Obama, Beyonce, Jennifer Lopez, Taylor Swift, Tina Fey czy Renée Zellweger.

Photo by Gilbert Carrasquillo/GC Images

Ewa Reducha-Wiśniewolska
Od wielu lat rozwija swoją pasję jako dziennikarka i copywriter. Ukończyła też studia podyplomowe z marketingu internetowego. Pasjonuje ją moda, którą dopasowuje do siebie, tworząc indywidualny styl. Uważa, że aby dobrze wyglądać, trzeba też dobrze się czuć. Prywatnie jest miłośniczką torebek i butów. Zawsze znajdzie dla nich miejsce w szafie.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame