Torebki na eleganckie eventy

Torebki na eleganckie eventy

Artykuł sponsorowany

Wielkie wyjścia i eleganckie eventy wymagają stosownego stroju. Formalny ubiór jest również związany z odpowiednimi dodatkami do kreacji. Z racji tego, że eleganckie sukienki nie mają raczej kieszeni, na zabawę nie sposób wybrać się bez torebki. Jaki model wybrać, by dopasować go idealnie do stylizacji? Podpowiadamy!   

Kopertówka   

Najbardziej popularnym rodzajem eleganckiej torebki jest kopertówka. Mała, zgrabna torebka trzymana w dłoni jest idealnym wyborem do formalnego stroju. Wesele, bankiet czy bal są okazjami, na których cały arsenał rzeczy codziennego użytku nie jest potrzebny. Mała torebka w zupełności wystarczy, by spakować do niej telefon, paczkę chusteczek higieniczny i puder do twarzy w kompakcie. Eleganckie torebki wizytowe nie muszą mieć dużej pojemności, ponieważ na takich wyjściach potrzebnych jest tylko kilka niezbędnych przedmiotów. Nawet, jeśli lubisz zabierać ze sobą połowę mieszkania na co dzień, klasyczna kreacja nie komponuje się najlepiej z dużymi torbami. Shopperkę lub plażowy koszyk zostaw na ten czas w domu i łącz z bardziej sportowymi stylizacjami.  

Mała listonoszka na pasku   

Rozmiar eleganckiej torebki ma największe znaczenie, jeśli chodzi o to, czy będzie ona pasować do klasycznego stroju. Sam model jest drugorzędną kwestią. Listonoszki to bardzo wygodne i dość popularne torebki. Ich największą zaletą w oczach niektórych osób jest fakt, że posiadają one pasek, dzięki któremu można wygodnie przewiesić ją przez ramię. To doskonały rodzaj torebki na wyjścia, podczas których potrzebujesz dwóch wolnych rąk, na przykład, by witać się z gośćmi albo jeść na standing party. Listonoszka nie będzie jednak tak elegancka, jak kopertówka, dlatego nada się bardziej na imprezy plenerowe lub nieco mniej formalne wyjścia z przyjaciółmi. Polskie torebki są bardzo praktyczne i mieszczą zdecydowanie więcej rzeczy, niż malutka kopertówka, sprawdzą się więc także podczas wyjść na mieście.   

Kolor torebki ma znaczenie   

Torebka to jeden z dodatków do stroju, tak jak biżuteria czy akcesoria do włosów. Musi być ona więc dobrze dobrana pod względem kolorystycznym do reszty ubioru. Choć na weselu nie tańczysz z torebką w ręce, poza salą weselną poruszasz się jednak w pełnym stroju, włączając w niego wszystkie dodatki. Kolor torebki na wielkie wyjście ma duże znaczenie dla efektu końcowego. Najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem w tej sytuacji są neutralne lub achromatycznie palety barw. Odcienie ziemi – brązy, beże i khaki doskonale dopasują się do większości kreacji z ciepłych tonach. Do stylizacji w odcieniach chłodnych lepiej wybrać paletę achromatyczną, czyli opartą o biel, czerń i szarości. Na stronie https://wojewodzic.com.pl/bezowe-torebki-154 znajdziesz szeroki wybór neutralnych i uniwersalnych, eleganckich torebek na formalne eventy.  

Moda damska nie jest łatwa do opanowania, rządzą w niej zasady, zwłaszcza dotyczące dodatków, które nie zawsze są jasne lub logiczne. Komponowanie stroju formalnego to chyba najbardziej skomplikowany proces, ponieważ na poważnych przyjęciach należy wziąć pod uwagę również takie aspekty, jak na przykład symbolika barw. Dobór odpowiedniej do stroju torebki jest jednak ważny z bardziej przyziemnego powodu – scala ona całą stylizację i buduje efekt wow.  

Fot. Artem Beliaikin/unsplash.com

Aleksandra Nowak
Włosomaniaczka i wielbicielka produkowania kosmetyków DIY. Od lat śledzi zmieniające się trendy modowe i makijażowe.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame