Co podarować na komunię?

Co podarować na komunię?

Artykuł sponsorowany

Pierwsza Komunia Święta to dzień, który dziecko zapamięta do końca życia. Oczywiście, jest to także uroczystość, po której spodziewamy się przyjęcia, a co za tym idzie – poszukujemy idealnego prezentu. Sprawdź, co wręczyć na komunię!

Prezent uniwersalny

Z komunijnymi prezentami jako pierwsze kojarzą się różańce, medaliki i inne dewocjonalia, które nawiązują do katolickiego charakteru uroczystości i bezpośrednio wiążą się z drogą, którą rozpoczyna dziecko. Srebrny medalik, Pismo Święte z grawerem albo obrazek komunijny są klasyczne i ponadczasowe. Taki drobiazg doskonale uzupełni prezent i nada mu tradycyjny charakter. Wiele propozycji związanych z tematycznym prezentem na komunię znajdziesz na stronie: https://quovadis.sklep.pl/.

Prezent dla chłopca

Były czasy, kiedy na komunię kupowało się rower, rolki albo zegarek, ale obecnie takie prezenty nie cieszą się już dużą popularnością. Należy jednak pamiętać, że podarunek powinien być dopasowany do charakteru i zainteresowań dziecka. Jeśli chłopiec jest aktywny i lubi sport, dobrze może sprawdzić się elektryczna hulajnoga albo kamerka sportowa. Z kolei, jeśli interesuje go muzyka i jest małym artystą – warto rozważyć zakup instrumentu. A może lubi zagadki i interesuje się nauką? Taki chłopiec na pewno ucieszy się widząc mikroskop ręczny, zestaw małego chemika czy klocki plastikowe. Jeśli natomiast lubi czytać – radość może sprawić mu czytnik i zestaw e-booków.

Prezent dla dziewczynki

Dla dziewczynki eleganckim prezentem może być biżuteria – bransoletka lub kolczyki, jeśli rodzice zdecydowali się na przebicie jej uszu. Może jednak to nie moda najbardziej ją interesuje i masz w rodzinie małą sportsmenkę? Jeśli lubi jakiś sport, związany z nim prezent na pewno będzie źródłem szczęścia – to może być piłka do siatkówki, zestaw rakiet tenisowych albo trampolina. Jeżeli z kolei jest ciekawa świata, dobrze sprawdzi się ufundowanie wycieczki lub ciekawego przeżycia, na przykład spływu kajakowego. A może to artystka z zacięciem do rysowania? W takim przypadku odpowiednim prezentem może być porządny zestaw kredek albo tablet graficzny.

Zdj. główne: David Eucaristía/pexels.com

Magdalena Gawior
Początkująca copywirterka, studentka farmacji. Zaangażowana w tematy związane ze zdrowym stylem życia, pielęgnacją skóry i włosów oraz kosmetykami DIY.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame