Styl prowansalski. Zobacz stylowe aranżacje stylistek Westwing

Fot. Materiały prasowe Westwing

Prowansja od dekad inspiruje, a inspirowany nią styl aranżacji wnętrz jest jednym z najbardziej charakterystycznych i ponadczasowych. Chciałabyś mieszkać w otoczeniu rodem z tego romantycznego rejonu Francji? Stylistki sklepu Westwing przygotowały garść praktycznych wskazówek i stylowe aranżacje, które ułatwią Ci zadanie.

Styl prowansalski w wyjątkowy sposób łączy sielską atmosferę z klasą i elegancją. Tak urządzony dom jest ciepły i przytulny, a jednocześnie stylowy. Podstawą takiego wystroju są meble z bielonego drewna, postarzane lub na wygiętych nóżkach. Znaczną rolę ogrywa też kolorystyka. W stylu prowansalskim występują tylko jasne barwy: biel, krem, beż, a także pastelowe odcienie różu i fioletu, które nawiązują do kwitnącej lawendy, dumy regionu Prowansji.

Fot. Materiały prasowe Westwing

Ze stylem prowansalskim nieodłącznie kojarzą się delikatne, romantyczne wzory i motywy zdobnicze. To przede wszystkim kwiatki, ptaki i serca.

Fot. Materiały prasowe Westwing

Styl południowo-wschodniej Francji w dużej mierze tworzą dodatki. Przytulny charakter kreują liczne tekstylia – miękkie poduszki i koce, a także światło świec. Charakteru nadają urocze dekoracje, takie jak ceramiczne pudełka, figurki, zdjęcia w artystycznych ramkach i kwiaty.

Fot. Materiały prasowe Westwing

Wszystkie widoczne na zdjęciach produkty znajdziesz w najnowszej kolekcji sklepu WestwingNow.pl.

Przeczytaj też: Jak szybko urządzić wnętrze w stylu prowansalskim?

Elżbieta Baron
Elżbieta Baron
Dziennikarka z pasji i wykształcenia. Od 8 lat pisze o modzie, urodzie i stylu życia. Pasjonują ją nie tylko trendy i stylizacje, ale też historia mody i ikony stylu. Uwielbia podróże i zdrowy tryb życia.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame