Francuski styl życia: dlaczego warto inspirować się Francuzkami

Francuski styl życia: dlaczego warto inspirować się Francuzkami
PARIS, FRANCE - March 07: Caroline de Maigret wearing a long black cape and dress posing in front of the Eifel Tower outside Sacai during the Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2016/2017 on March 7, 2016 in Paris, France. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)

Joie de vivre czyli francuska radość życia. Na czym polega sekret Francuzek, że zawsze wyglądają idealnie i umieją cieszyć się życiem?

Francuzi mają własne hygge, czyli słynną joie de vivre. Radość życia, czerpanie z życia, codzienne przyjemności, hedonistyczny styl życia, od setek lat Francuzi wiedzą, jak korzystać z życia.

Na czym polega joie de vivre?

Radość życia po francusku to radość jedzenia, inspirującej rozmowy, poznanie kogoś nowego, czytanie książki w parku, zakupy, świeży bukiet kwiatów, chodzi o to, aby czerpać szczęście z najmniejszych rzeczy każdego dnia. W stylu życia Francuzek chodzi o to, aby doceniać drobne przyjemności dnia codziennego.

Les petits bonheurs, czyli drobne przyjemności życia codziennego

 To wypita lampka ulubionego wina na balkonie, nową książką ulubionego autora, ciepły letni wieczór z przyjaciółmi, kawa zaparzana rano i croissant na śniadanie. Kiedy nauczymy się doceniać takie rzeczy, życie od razu będzie piękniejsze.

Francuzi znani są z tego, że celebrują jedzenie, zapraszają znajomych na kolację, które składają się z kilku dań i zazwyczaj trwają wiele godzin, podczas których jedzą, piją wino i prowadzą konwersacje.

Znany jest także styl Francuzek, które zawsze wyglądają nienagannie przy minimum wysiłku. Styl ubierania się kobiet we Francji jest prosty. Składa się z kilku podstawowych, bazowych ubrań, które w każdym połączeniu wyglądają dobrze. Dlatego oszczędzają czas na wyborze stylizacji, a mają go więcej dla celebrowania życia. 

Joanna Cichońska
Dziennikarka na co dzień zajmująca się social mediami. Uwielbia czytać autobiografie i oglądać dobre filmy o światowych ikonach. Jej pasją jest moda i wizaż, a najszczęśliwsza jest w podróży.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame