Monica Bellucci – przyglądamy się dorobkowi włoskiej piękności

Monica Bellucci – przyglądamy się dorobkowi włoskiej piękności
Photo: Loamis Rodriguez

Monica Bellucci to od lat jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Ponadczasowa, klasyczna uroda aktorki zachwyca kobiety i mężczyzn z różnych regionów. Jednak niesamowita uroda to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Przez lata zagrała w wielu produkcjach i zdobyła nagrody za swoje kreacje aktorskie. Przyjrzyjmy się jej życiu zawodowemu! Czego nie wiedziałeś o ślicznej Włoszce?

Monica Bellucci – ogromny talent

Nie ma chyba osoby, która nie wie, jak wygląda Monica Bellucci. Włoszka od lat jest ikoną piękna oraz wspaniałą aktorką, która znakomicie potrafi wcielać się w różne role. Jej wyjątkowe kreacje aktorskie na lata zapadły w pamięć fanom kinematografii.

Zacznijmy od początku. Aktorka urodziła się we włoskiej rodzinie w 1964 roku. Jej mama była gospodynią domową, a ojciec właścicielem firmy spedycyjnej. Monica nie ma rodzeństwa, zatem jej rodzice mocno inwestowali w jej edukację. Kobieta ukończyła studia prawnicze, jednak aby utrzymać się podczas nauki na uniwersytecie, podjęła pracę modelki i właśnie tak dostrzegł ją wielki świat! Nowe zajęcie było na tyle pociągające, że zrezygnowała ze studiów i wyjechała do Mediolanu, aby rozwinąć swoją karierę. 

Przez wiele lat pozowała dla największych magazynów modowych na świecie. W 1994 roku nastąpił kolejny przełom, udało jej się otrzymać pierwszą rolę w komedii kryminalnej. Najpierw grała jedynie epizody, żeby w 1996 roku na dobre rozwinąć skrzydła i zdecydować, że stawia wszystko na jedną kartę.

Monica Bellucci na wielkim ekranie

Pierwsza rolą Monici Bellucci, która dała jej nagrodę i dużą sławę, była postać Lisy w filmie „Apartament”. Wówczas dzieło zdobyło nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy film anglojęzyczny, a w 1997 roku sama przyszła gwiazda otrzymała nominację do Césara w kategorii najbardziej obiecująca aktorka. Piękną Włoszkę można było podziwiać także w innych francuskich produkcjach takich jak „Doberman” czy „Jak ryba bez wody”. 

W 2000 roku doczekała się w końcu swojej pierwszej hollywoodzkiej roli w produkcji „Podejrzany”. Później wszystko potoczyło się wręcz błyskawicznie, a wszyscy zachwycili się nie tylko urodą Monici, ale również jej talentem aktorskim. Kobieta wspaniale wcielała się w różne postaci, a do tego była niezwykle wiarygodna. Pojawiła się m.in. w filmie „Nieodwracalne”, który odbił się szerokim echem ze względu na bardzo ostrą i szczegółową scenę gwałtu, która trwała aż kilkanaście minut! Trzeba przyznać, że aktorka nie boi się nawet tak odważnych kadrów. 

W 2015 roku została najstarszą dziewczyną Bonda w filmie „Spectre”. Nawet w wieku 51 lat zrobiła piorunujące wrażenie, a wszyscy zgodnie orzekli, że była jedną z najpiękniejszych partnerek Bonda. Od 2013 roku aktorka jest rozwódką i trzyma swoje życia prywatne z dala od tabloidów. Chętnie zapraszana jest także jako jury na różne festiwale filmowe, a do tego nadal można podziwiać ją w licznych kampaniach reklamowych. Obecnie pierwsze kroki w show-biznesie robi jej córka, która odziedziczyła urodę po mamie!

Zdj. główne: MiamiFilmFestival/flickr.com

Klaudia Tomaszewska
Lekkie pióro i miłość do pisania kształtowała na studiach dziennikarskich. Swoje doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w liceum. Ceni dobrze wykonany makijaż. Uwielbia delikatność i elegancję Francuzek. Fanka perfumiarni i indywidualnie dobranych zapachów.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame