Helena Norowicz – aktorka, która została modelką w wieku 80 lat

Helena Norowicz – aktorka, która została modelką w wieku 80 lat
WARSAW, POLAND FEBRUARY 27: (SOUTH AFRICA AND POLAND OUT) Helena Norowicz participates in the Srebrne Jablka 2016 awards gala on February 27, 2017 in Warsaw, Poland. The Srebrne Jablka annual awards ceremony is organized by PANI magazine. (Photo by Karol Serewis/Gallo Images Poland/Getty Images)

Helena Norowicz to kobieta, która udowodniła, że nigdy nie jest za późno na nowe wyzwania. Polska aktorka, znana z ról u Rybkowskiego czy Kieślowskiego ma dziś ponad 80 lat i niedawno rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem. Jak podkreśla sama aktorka, przejście po wybiegu było równie stresujące, jak jej spektakl dyplomowy. Pomimo lekkiej tremy Helena Norowicz poradziła sobie znakomicie i wyglądała zachwycająco. Artystka przerwała również swoją aktorską emeryturę i ponownie możemy ją podziwiać na deskach teatru. Aktorka jest prawdziwym symbolem kobiecości i ogromnej gracji. 

Helena Norowicz przyszła na świat w 1934 roku w Chiłowszczyźnie. Aktualnie miejscowość ta należy do Białorusi. W latach 60. zadebiutowała w teatrze, głównie pracowała w Teatrze Klasycznym oraz Teatrze Studio w Warszawie. Jej kariera rozwijała się również w branży filmowej, na przestrzeni lat zagrała w wielu filmach oraz popularnych serialach. Przez lata zdobyła popularność oraz ogromne uznanie wśród widzów. W wieku 68 lat zdecydowała przejść na emeryturę, jednak po 10 latach wróciła do aktywności zawodowej i zaangażowała się w nowy projekt, jakim jest modeling. Helena Norowicz została najstarszą modelką w Polsce, która udowadnia, że wiek w tej branży może mieć drugorzędne znaczenie. Sprawdź, na czym polega fenomen aktorki i co robi, że w wieku 80 lat wygląda tak rewelacyjnie. 

Helena Norowicz – najstarsza modelka w Polsce 

W ostatnich latach ponownie zrobiło się głośno o Helenie Norowicz, ponieważ jako pierwsza w Polsce wzięła udział w pokazie mody, mając ponad osiemdziesiąt lat. Aktorka świetnie sprawdziła się w roli modelki na wybiegu, choć sama przyznaje, że było to zadanie dosyć stresujące. Skąd pomysł na modeling, będąc już na emeryturze? Norowicz znana jest głównie jako aktorka teatralna i filmowa, która dalej jest aktywna zawodowo. Nigdy nie przykładała dużej wagi do ubioru, a moda i trendy całkiem nie były w kręgu jej zainteresowań. Jednak dobór pięknych i eleganckich strojów był i nadal jest jej znakiem rozpoznawczym. Jak podkreśla sama artystka, kompletowanie codziennych stylizacji przychodzi jej bardzo naturalnie i łatwo. Pani Helena wzięła udział również w kilku kampaniach modowych – ubrania które prezentuje wyglądają znakomicie. Urok i klasa aktorki sprawiają, że wybrane dla niej outfity wyglądają na niej rewelacyjnie. Szansa na bycie modelką w wieku 80 lat to nie tylko kwestia pięknej buzi czy nienagannej sylwetki. Helena Norowicz ma do zaproponowania coś więcej – charyzmę, skromność i barwną osobowość. 

Jak Helena Norowicz zdnalazła się w branży fashion? 

Przygoda z modelingiem rozpoczęła się, gdy aktorka zgodziła się zapozować do zdjęć na prośbę Aleksandry Popławskiej, również aktorki i reżyserki. Jej portrety zostały opublikowane na stronie internetowej i zaczęły spływać propozycje sesji zdjęciowych. Kolejnym projektem była praca dla Katarzyny Ładczuk, której prace również zostały bardzo ciepło przyjęte. Efektem tego Helena Norowicz została twarzą polskiej marki Bohoboco i wzięła udział w kampanii dla Nenukko. Mimo początkowych obaw aktorka sprawdziła się w roli modelki doskonale. Dzięki temu ciągle otrzymuje nowe propozycje współpracy, które traktuje jak kolejne wyzwania. 

Piękno nie ma wieku 

Coraz częściej marki modowe zapraszają do współpracy modelki i modeli, którzy mają nieco więcej lat. Seniorzy na wybiegach czy w kampaniach fashion przestali być zjawiskiem niecodziennym. To pokazuje, że piękno nie ma określonej metryki i każdy człowiek może mieć coś ciekawego do zaoferowania. Zmarszczki czy siwe włosy opowiadają historię, której branża mody jest spragniona. To fantastyczny sposób na przełamanie stereotypów i odwrócenie trendów, w których główną rolę odgrywa kult młodości.

Anna Sacharewicz
Copywriterka specjalizująca się w tekstach o modzie i dbaniu o urodę. Zwolenniczka minimalizmu i ponadczasowych rozwiązań w swoich stylizacjach. Uwielbia śledzić trendy makijażowe oraz pielęgnacyjne. Prywatnie uwielbia spędzać czas przeszukująć vintage shopy oraz jeżdżąc na rowerze.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame