Czy siwienie włosów można spowolnić?

Czy siwienie włosów można spowolnić?

Artykuł sponsorowany

Na skutek wieku albo innych czynników, jak choćby stres, Twoje włosy zaczynają siwieć? Zastanawiasz się, czy da się spowolnić ten proces i wrócić do naturalnego koloru? Zapoznaj się z naszym artykułem. Zawarliśmy w nim najważniejsze informacje. Sprawdź!

Siwienie włosów – dlaczego włosy tracą swój kolor i stają się srebrno-białe?

Siwienie włosów jest naturalnym procesem starzenia się, który prowadzi do utraty pigmentacji włosów i powoduje, że stają się one coraz bielsze. Wraz z wiekiem liczba melanocytów (komórek odpowiedzialnych za produkcję pigmentu nadającego kolor włosom) maleje. 

Skłonność do siwienia włosów może być też dziedziczona. Jeśli rodzice zaczęli siwieć we wczesnym wieku, istnieje większa szansa, że podobnie będzie u Ciebie. Ponadto długotrwały stres również może prowadzić do szybszego pojawiania się białych kosmyków. Co ciekawe, niekiedy przyczyną jest też niedobór witamin (zwłaszcza B12) i składników odżywczych.

Jak spowolnić i zatuszować siwienie włosów?

Wiesz już, dlaczego z czasem pojawiają się białawe refleksy. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy da się przeprowadzić odsiwianie włosów, to odpowiadamy – tak. Ten specjalistyczny zabieg pozwala przywrócić naturalny kolor włosów. Różni się zaś od tradycyjnego farbowania, gdyż zastosowany w tym zabiegu odsiwiacz do włosów potrafi pobudzić melanocyty do pobudzenia i wznowienia produkcji pigmentu. Efekt odsiwiania jest stopniowy, a aplikacja preparatu prosta i bezpieczna. Zabieg ten można wykonywać samodzielnie w domu, a rezultaty będą widoczne już po kilku dniach. 

Co ważne, preparat nie zawiera amoniaku ani innych agresywnych substancji, dzięki czemu nie uszkadza włosów i skóry głowy. Formuła jest oparta na roślinnych składnikach. W ramach kuracji możesz sięgnąć po suplementy działające od wewnątrz, których głównym zadaniem jest utrzymanie włosów w świetnej kondycji i wspomaganie utrzymania prawidłowej pigmentacji czupryny.

Poza tym można również zatuszować siwiznę szamponami koloryzującymi, henną albo półtrwałymi i trwałymi farbami do włosów. Występują one w dużej gamie kolorystycznej, więc każdy bez problemu znajdzie taką, która najbardziej mu odpowiada. Zwróć także uwagę na prowadzony tryb życia – staraj się zminimalizować stres, a swoją dietę wzbogać o produkty bogate w witaminę B12, biotynę, żelazo, cynk i kwas foliowy.

Potrzebujesz więcej szczegółów czy może chcesz się zaopatrzyć w kurację odsiwiającą włosy? Sprawdź: https://gr-7.eu/, a wszystkiego się dowiesz. Powodzenia!

Fot.: Velizar Ivanov/unsplash.com

Ewa Reducha-Wiśniewolska
Od wielu lat rozwija swoją pasję jako dziennikarka i copywriter. Ukończyła też studia podyplomowe z marketingu internetowego. Pasjonuje ją moda, którą dopasowuje do siebie, tworząc indywidualny styl. Uważa, że aby dobrze wyglądać, trzeba też dobrze się czuć. Prywatnie jest miłośniczką torebek i butów. Zawsze znajdzie dla nich miejsce w szafie.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame