Co zrobić, aby tusz nie odbijał się pod okiem?

Co zrobić, aby tusz nie odbijał się pod okiem?

Nie każdy opanował trudną sztukę makijażu, jednak malowanie rzęs to absolutna podstawa. Jak jednak sprawić, aby pod oczami nie odbijał się tusz? To zmora niejednej kobiety, dlatego warto poznać sposoby na walkę z nieestetycznymi, ciemnymi smugami.

Tusz pod oczami, czyli jak uniknąć wtopy makijażowej?

Podczas makijażu liczy się każdy element. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistką, wiesz że niedopuszczalne są plamy na twarzy, źle rozblendowany cień czy tusz odbity pod oczami i na powiece. Zajmijmy się tym ostatnim elementem. Może on bowiem bardzo utrudnić codzienny make-up. Warto wspomnieć, że rzęsy pokrywa się maskarą zazwyczaj na koniec całego procesu, dlatego później może być ciężko pozbyć się czarnych kropek, nie zmywając przy tym podkładu, pudru czy korektora. Poznajmy zatem sprawdzone triki!

Postaw na wodoodporny tusz

Najprostszym sposobem na zachowanie makijażu w idealnym stanie, zwłaszcza po nałożeniu tuszu, jest wykorzystanie wodoodpornej maskary. Ma ona to do siebie, że po pierwsze szybciej zastyga, a co za tym idzie, nie odbija się zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Po drugie, pięknie trzyma się przez cały dzień, a nawet niestraszny jej deszcz, wizyta na basenie czy pocieranie. Takie rozwiązanie trzeba jednak odpowiednio zmywać, przy wykorzystaniu tłustych preparatów, takich jak mleczko do demakijażu oczu.

Wykorzystaj plastry pod oczy

Drugim sposobem, z którego często korzystają magicy od make-upu, jest przyklejenie pod oczy specjalnych plastrów, które nie dość, że nawilżą tę okolicę, to jeszcze sprawią, że tusz pozostanie na nich, a nie na skórze. Warto jednak wówczas pozostawić tę strefę niepomalowaną, aby plaster nie zmył korektora. Dzięki temu Twoje oczy będą prezentowały się wręcz nienagannie.

Usuń sebum!

Jedną z powodów, przez które tusz odbija się na powiece, jest zbyt tłusta skóra. Wówczas warto zastosować bibułki matujące, które pozwolą Ci szybko i sprawnie pozbyć się nadmiaru sebum. Dzięki temu maskara nie będzie się rozpływać i odbijać na dolnej ani górnej części powieki.

Sprawdź datę ważności

Kolejnym powodem, dla którego tusz może pozostawiać plamy pod oczami, jest wykorzystanie przeterminowanego produktu. Może on wówczas spowodować, że na pierwszy rzut oka wszystko prezentuje się dobrze, jednak po kilku godzinach zaczyna osypywać się pod oczami. Warto mieć na uwadze, że taki tusz wolniej zastyga i może odbijać się na powiekach. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać datę ważności produktu, zwłaszcza takiego, który służy do makijażu oczu, może on bowiem wywołać poważną reakcję alergiczną.

Właściwa sztuka malowania

Nawet jeśli nie jesteś mistrzem makijażu, możesz wykorzystać tę radę. Bez trudu poradzisz sobie z kompletną zmianą sposobu malowania rzęs, która sprawi, że pod oczami nie pojawią się odbite kropki. Wystarczy odchylić lekko głowę do tyłu i malować rzęsy na otwartym oku. Później przy wykorzystaniu chusteczki lekko odciśnij nadmiar produktu i postaraj się nie mrugać do całkowitego wyschnięcia.

Zdj. główne: Kalea Jerielle/unsplash.com

Klaudia Tomaszewska
Lekkie pióro i miłość do pisania kształtowała na studiach dziennikarskich. Swoje doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w liceum. Ceni dobrze wykonany makijaż. Uwielbia delikatność i elegancję Francuzek. Fanka perfumiarni i indywidualnie dobranych zapachów.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame