Polecamy

Jakie efekty da regularna pielęgnacja rąk?

Jakie efekty da regularna pielęgnacja rąk?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Żyjemy w czasach, kiedy trudno jest utrzymać nawilżoną i zadbaną skórę dłoni. Częsta dezynfekcja środkami na bazie alkoholu o noszenie plastikowych lub gumowych rękawiczek nie wpływają dobrze na skórę, która staje się sucha, szorstka i popękana. Małe uszkodzenia w wysuszonej skórze powodują ból i pieczenie przy dezynfekcji, z której nie można przecież rezygnować. Jak więc pielęgnować dłonie, by pomimo trudnych warunków były gładkie i miękkie? 

Głębokie nawilżanie

Zrób sobie odżywczo-regenerującą maskę na dłonie. Tubki z kremami, które można wykorzystywać także jako maski są dostępne w każdej drogerii. Na posmarowane warstwą maski dłonie załóż bawełniane rękawiczki, które pomogą skórze lepiej wchłonąć dobroczynne składniki. Taką maskę można wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu, by dłonie były odpowiednio nawilżone, a skóra mogła się regenerować. Poza nakładaniem maski, ważne jest także regularne nawilżanie i zabezpieczanie skóry przed jego utratą. Składniki nawilżające to na przykład gliceryna, aloes, mocznik oraz ekstrakty roślinne. Z kolei emolienty, czyli oleje i masła, to składniki, które pozwalają “zamknąć” nawilżenie w skórze i zapobiegają wysuszeniu skóry. 

Złuszczanie skóry

Jeśli Twoje dłonie są wyjątkowo suche i szorstkie, przed rytuałami kosmetycznymi warto wykonać peeling skóry, by składniki aktywne mogły lepiej wniknąć w naskórek i efektywniej zadziałać. Peeling można zrobić samemu, na przykład z fusów po kawie lub cukru, ale można także kupić gotowy kosmetyk. Poza peelingami mechanicznymi, tak zwanymi scrubami, na rynku dostępne są także środki enzymatyczne lub chemiczne, czyli kwasowe. Są one znacznie delikatniejsze, jednak jeśli skóra jest popękana, peeling kwasowy może zadać spory ból i lepiej jest najpierw zadbać o skórę, a później złuszczać ją za pomocą chemicznych peelingów. Warstwa suchego, martwego naskórka na dłoniach blokuje kremom, maściom i maskom dostęp do głębokich warstw skóry, gdzie powinny one wspomagać procesy regeneracji. Właśnie dlatego warto regularnie złuszczać skórę i czerpać maksimum dobra z nakładanych później kosmetyków. 

Zmiana nawyków

Możliwe, że Twoje dłonie są zniszczone nie przez same środki do dezynfekcji i rękawiczki, a przez sposób, w jaki z nich korzystasz. Pamiętaj, że płyn do dezynfekcji z wysoką zawartością etanolu będzie bardzo mocno wysuszał Twoją skórę, więc kiedy masz wybór – umyć ręce lub użyć alkoholu, zawsze wybieraj wodę z mydłem, a po myciu rąk nałóż nawilżająco-ochronny krem. Również rękawiczki mogą być źle noszone. Po pierwsze – podrażnienie może być wywołane uczuleniem na lateks, dlatego warto wybierać bezlateksowe materiały. Po drugie – skóra w sztucznym materiale się poci, a w wilgotnym środowisku mogą mnożyć się grzyby i bakterie odpowiedzialne za Twoje problemy ze skórą. Kupuj rękawiczki pokryte w środku lekką warstwą talku. Dzięki temu dłonie w rękawiczkach pozostaną suche, a po ich zdjęciu możesz od razu nałożyć krem. Zarówno dobrej jakości środki do dezynfekcji, jak i rękawiczki, wykonane z różnych materiałów, znajdziesz na stronie https://emedical24.pl/. 

Pielęgnacja dłoni to nie tylko ich higiena. Dbanie o to, by utrzymać gładkość i nawilżenie naskórka jest bardzo ważne. Skóra jest największym organem człowieka. Niestety często o tym zapominamy i zaniedbujemy ją, skupiając się na innych rzeczach. Dłonie to nasze narzędzia, warto o nie dbać i pielęgnować je regularnie, by skóra na nich była zdrowa i chroniła ciało przed czynnikami zewnętrznymi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy można wypić za dużo wody?
/
Czy można wypić za dużo wody?
Czy można przedawkować wodę?
Znaczenie profilaktyki zdrowotnej i regularnych badań kontrolnych
/
Znaczenie profilaktyki zdrowotnej i regularnych badań kontrolnych
Profilaktyka zdrowotna i regularne badania kontrolne odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i wykrywaniu potencjalnych problemów zdrowotnych we wczesnym stadium. Często ludzie zapominają o znaczeniu tych działań, skupiając się na leczeniu już istniejących chorób. Jednak profilaktyka i regularne badania kontrolne są kluczowymi elementami dbania o zdrowie w dłuższej perspektywie czasu. Oto kilka powodów, dlaczego profilaktyka zdrowotna i regularne badania kontrolne są tak ważne.
Jakie zabiegi warto sobie zafundować po 50. roku życia?
/
Jakie zabiegi warto sobie zafundować po 50. roku życia?
Dojrzała cera jest dość wymagająca. Warto postawić na ujędrnianie skóry i spłycenie zmarszczek. Sprawdźmy, jakie zabiegi warto sobie zafundować po 50. roku życia, by wyglądać młodziej!