Zalety i wady manicure hybrydowego

Zalety i wady manicure hybrydowego
Fot. cottonbro/Pexels.com

Artykuł sponsorowany

Manicure hybrydowy może być niezwykle trwały i efektowny, jednak nie można zapominać o prawidłowym przygotowaniu. Nieprawidłowo przygotowana płytka paznokcia może prowadzić do odprysków, uszkodzenia paznokcia i pogorszenia ogólnej trwałości. Należy pamiętać o usunięciu martwego naskórka i odsunięciu skórek, zmatowieniu paznokci buforem oraz odwodnieniu i oczyszczeniu płytki paznokcia cleanerem. Poprawisz w ten sposób przyczepność lakieru hybrydowego do paznokcia.

Mniej szkodliwy dla paznokci?

Jeśli chodzi o różne rodzaje manicure, opcja hybrydowa wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem z punktu widzenia długotrwałych uszkodzeń paznokci. Oczywiście jest to sposób bardziej niszczący niż tradycyjny lakier do paznokci czy odżywki do paznokci, ale nie powoduje tak dużych uszkodzeń, jak manicure żelowy lub akrylowy. Lakiery hybrydowe sytuują się nieco pośrodku, więc jeśli zależy Ci na trwalszym i mocniejszym lakierze, to hybryda będzie rozwiązaniem, które przypadnie Ci do gustu.

Czy lakier hybrydowy jest dla wszystkich?

Istnieje wiele marek i różnych kolorów lakierów hybrydowych, które można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, ale czy jest jest to opcja dla każdego? Niestety są osoby, które są uczulone na lakier hybrydowy i nie będą mogły go stosować. Należy również mieć świadomość, że aby używać lakieru hybrydowego trzeba mieć zdrowe paznokcie, a także łożyska paznokci. Jeśli masz uszkodzone paznokcie, będziesz musiała je najpierw wyleczyć, aby nałożyć tego typu produkt.

Gdy lakier hybrydowy nakładany jest grubymi warstwami, istnieje ryzyko zalania obszaru naskórka. Produkt nie będzie w pełni utwardzony, co z czasem może wywołać reakcję alergiczną.

A co z trwałością?

Przed wynalezieniem lakieru hybrydowego tylko manicure żelowy był w stanie zapewnić trwałość. Na szczęście przy manicure hybrydowym można oczekiwać, że wytrzyma około miesiąca przed ponownym nałożeniem. Wysokiej jakości tradycyjny lakier do paznokci należy nakładać raz w tygodniu, dzięki czemu hybryda jest znacznie trwalsza.

Po wykonaniu manicure należy unikać długiego kontaktu z wodą. Mycie rąk jest absolutnie w porządku, jednak takie rzeczy jak mycie naczyń, moczenie rąk/paznokci podczas kąpieli w wannie, sprzątanie domu są niedozwolone, ponieważ może to wpłynąć na Twój manicure.

Nieskończone opcje kolorów i efekty

Z lakierem hybrydowym możesz wybierać nieskończone możliwości kolorystyczne. Jest ich już tysiące, a kolejne są najpewniej w drodze. Nie brakuje też akcesoriów i technik, dzięki którym stworzysz wszelkiego rodzaju efekty, takie jak ombre, brokat, lustro, a także niezliczone wzory (geometryczne, paski, kropki itp.). Możesz być tak kreatywna, jak chcesz i wybrać kolory, które najbardziej Ci się podobają, co jest doskonałą zaletą hybryd.

Czy możesz zrobić to sama?

Manicure hybrydowy możesz wykonać samodzielnie, ponieważ wymaga to tylko nieco wprawy i nieco więcej sprzętu niż tylko lakier do paznokci. Potrzebujesz również lampy UV, profesjonalnego obcinacza do paznokci oraz frezarki do paznokci lub acetonu do usunięcia lakieru, gdy nadejdzie czas kolejnej aplikacji. Jeśli nie jesteś pewna, czy potrafisz wykonać manicure samodzielnie lub jeśli masz zamiar  nosić go  przez długi czas, najlepiej umówić się na wizytę u profesjonalnej kosmetyczki. Manicure hybrydowy jest o wiele bardziej złożony niż zwykłe malowanie paznokci.

Koszty

Pod względem cenowym manicure hybrydowy jest mniej więcej w tym samym przedziale, co manicure żelowy. Wciąż jest jednak dużo droższy niż malowanie paznokci tradycyjnym lakierem w salonie lub podczas wykonywania manicure w domu. 

Bartosz Promiński
Student filologii polskiej, dla którego historia i językoznawstwo nie mają tajemnic. W modzie ceni powrót do klasycznych rozwiązań, a koszula i krawat to dla niego wyznacznik dobrego stylu.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame