Kiedy warto skorzystać ze stomatologii estetycznej?

Fot. Luis Machado/Unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Zadbany uśmiech to bardzo ważny element wyglądu. Czasami mimo dbania o zęby, nie wyglądają one korzystnie. Z pomocą przychodzą zabiegi dentystyczne, które pozwolą na szybką i efektowną metamorfozę. 

W czym może pomóc stomatologia estetyczna?

Zabiegi z tej dziedziny nadają się do wielu problemów. Możesz skorzystać z nich, jeśli masz nieestetyczne przebarwienia lub nie podoba Ci się twój kształt zębów. Dzięki nim pozbyjesz się także diastemy i wszelkich uszczerbków. To dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą w szybki sposób odmienić swój uśmiech. Skorzystać z nich może tak naprawdę każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. 

Przed wykonywaniem tych zabiegów warto wyleczyć wszystkie zęby oraz dziąsła. Czasami potrzebne będzie też leczenie ortodontyczne. Wszystkiego dowiesz się na pierwszej konsultacji. Możliwe, że trzeba będzie zrobić również zdjęcie pantomograficzne szczęki. Wszystko po to, żeby osiągnąć jak najlepszy i trwały efekt. 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane?

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi wiele zabiegów, które wpływają na poprawę wyglądu zębów. Przykładowe usługi, które są wykonywane w gabinetach to wybielanie zębów lub licówki. Stosuje się też skaling, piaskowanie i bonding. 

Licówki są bardzo znane w świecie dentystycznym. Robią naprawdę dużą metamorfozę. Większość klientów jest naprawdę zadowolonych. Są to cienkie nakładki, które mocuje się na zębach. Jest to bardzo skuteczna metoda, która poprawia uśmiech. Sprawdza się przypadku, kiedy zęby są słabe, przebarwione lub zbyt małe. Wyróżniamy na przykład licówki akrylowe, kompozytowe, czy porcelanowe. 

Zabiegiem, który zyskuje na popularności jest tak zwany bonding. Jest on trwały oraz skuteczny. Polega na odbudowie zębów za pomocą materiału kompozytowego. Przydaje się, kiedy masz ich nierówny kształt oraz niejednolity koloryt. To nieinwazyjna metoda. Jest to nieco tańsza opcja, niż licówki, ale za to mniej trwała. 

Istnieją także przeróżne metody wybielania zębów. Przykładowo nakładkowa, Beyond i Prevdent. Dla lepszych efektów często są łączone ze sobą. Pomagają na różnego rodzaju przebarwienia. Zmieniają kolor uzębienia na jaśniejszy. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań. 

Jak wybrać odpowiedni gabinet dentystyczny?

Jeśli wybierasz gabinet, który wykonuje zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej, zwróć uwagę na to, żeby był profesjonalny. Warto sugerować się opiniami zamieszczonymi w Internecie. Poszukaj też sugestii w twoim bliskim otoczeniu. Efekty prac wielu stomatologów znajdują się na Instagramie. Znane gabinety pokazują tam zdjęcia przed i po. Przedstawiają też całkowite koszty takiej usługi. Pozwoli to na przygotowanie się na dokładne koszty. W opisie są też wymienione konkretne zabiegi, które zostały wykonane. Najczęściej jest to wybielanie, licówki lub bonding. Są to też rozmaite pakiety higienizacyjne. Dzięki temu zdecydujesz, czy taki efekt Ci odpowiada. Niektóre z metamorfoz są naprawdę spektakularne. Przejrzyj też strony internetowe gabinetów stomatologicznych w swojej okolicy. 

Zaobserwuj też, czy stomatolog stosuje się do spraw związanych z bezpieczeństwem oraz higieną. Podczas zabiegu powinno się używać sterylnych narzędzi i jednorazowych artykułów. Zwróć uwagę, czy twój dentysta ma na sobie na przykład rękawiczki nitrylowe. Powinny być wymieniane po każdym pacjencie. Niezwykle istotna jest także przyłbica stomatologiczna, używana w czasie wykonywania usługi. Jeśli gabinet wygląda w profesjonalny sposób i obsługa dba o komfort oraz czystość, możesz czuć się spokojna. 

Urszula Szymańska
Urszula Szymańska
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, w trakcie specjalizacji public relations. Stawia swoje pierwsze kroki jako copywriterka. Wnikliwie obserwuje marki odzieżowe działające w nurcie slow fashion.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame