Jak zacząć dzień, żeby być pełną energii? 3 złote zasady

Jak zacząć dzień, żeby być pełną energii? 3 złote zasady
Fot. Anastasia Shuraeva/Pexels.com

Zdarza się, że o poranku na nic nie masz ochoty i najchętniej wróciłabyś do łóżka? Sprawdzamy, jak dodać sobie energii!

Zazwyczaj rano na nogi stawia nas kawa. Uznajemy to za najlepszy zastrzyk energii. A okazuje się, że są także inne metody, by dodać sobie sił na cały dzień!

1. Rozruszaj się

Tuż po wstaniu z łóżka warto wykonać kilka prostych ćwiczeń – przysiadów, podskoków itp. Dzięki temu znużenie szybko minie, a nam przybędzie sił. Jeszcze lepszą metodą jest poranny jogging. Dzięki temu dotlenimy się i poprawimy sobie nastrój.  

2.  Zjedz odpowiednie śniadanie

Aby dodać sobie energii, warto zjeść śniadanie bogate w białko. Dzięki temu pozbędziemy się porannego znużenia. Do tego owoce lub koktajle owocowe, które dostarczą organizmowi mnóstwo cennych składników odżywczych. 

3. Weź chłodny prysznic

Nic tak rano nie pobudza, jak zimny prysznic. Od razu czujemy się pełni energii i chęci do działania. Taki prysznic poprawia ukrwienie i krążenie oraz świetnie wpływa na samopoczucie i nasze zdrowie.

Justyna Fiedoruk
Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku i Podyplomowych Studiów Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie jest nie tyko jej sposobem na życie, ale i największą pasją. Interesuje się modą i wszystkim co z nią związane. Oprócz tego jest miłośniczką kulinariów i podróży.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame