Polecamy

Dlaczego warto zapisać się na lekcje tańca?

Dlaczego warto zapisać się na lekcje tańca?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Taniec to jedna z tych aktywności fizycznych, którą może wykonywać każdy – zarówno małe dziecko, jak i starszy człowiek – bez względu na swoje umiejętności czy kondycję fizyczną. Tutaj nie potrzebujemy specjalnych ubrań czy akcesoriów. W zasadzie wystarczy jedynie muzyka. Tańczenie ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale i umysł. Poznaj jego zalety.

Zalety tańca dla ciała

Taniec niejedno ma imię i do wyboru są różne style oraz poziomy zaawansowania. Można tańczyć pojedynczo i w parach, szybko i wolno, w grupie bądź na indywidualnych lekcjach, a nawet w zaciszu swojego domu. Ponadto tańczyć można rekreacyjnie albo na poważnie, jeśli planujemy branie udziału w zawodach.

Bez względu na to, na który rodzaj tańca się zdecydujemy, dobrze wpłynie on na nasze ciało. Poruszając się inaczej niż w codziennym życiu, rozciągamy mięśnie oraz stawy, poprawiamy wydolność i pojemność płuc, a przy tym jeszcze wzmacniamy serce. To świetny trening i przyjemny wysiłek fizyczny, podczas którego nie zdajemy sobie sprawy, ile tak naprawdę jesteśmy w stanie jednorazowo spalić kalorii. W ten sposób możemy szybko pozbyć się nadprogramowych kilogramów i ukształtować swoją sylwetkę.

Angażując całe ciało, zyskujemy ponadto lepszą kondycję, koordynację i równowagę, a dzięki zdobytej w ten sposób świadomości ruchu możemy w przyszłości uchronić się przed ewentualnymi upadkami, złamaniami czy innymi kontuzjami. Nasze ciało staje się po prostu bardziej elastyczne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tańcząc, poprawiamy całą postawę, prostujemy plecy, uczymy poruszać się w nowy sposób, z gracją, lekkością i pewnością siebie.

Zalety tańca dla ducha

Piękne i mocne ciało to nie wszystko. Taniec niesie za sobą także cały szereg korzyści dla zdrowia psychicznego i samopoczucia. Podczas tego typu aktywności zmniejsza się poziom kortyzolu, a wydzielają endorfiny, czyli hormony szczęścia, więc warto dać się porwać muzyce. To bez wątpienia doskonała rozrywka i świetny sposób spędzania wolnego czasu. Pomaga też poradzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami oraz oderwać się od obowiązków dnia codziennego i galopujących myśli.

Wykonywanie określonej sekwencji ruchów i kroków cały czas pobudza komórki nerwowe, jednocześnie wspomagając naszą pamięć. Im więcej potrafimy, tym bardziej rośnie też pewność siebie i samoocena. Każda nowa umiejętność jest powodem do dumy, wywołuje uśmiech na naszej twarzy.

Dlaczego jeszcze warto tańczyć, szczególnie ze swoją drugą połówką? Taniec pozwoli rozniecić na nowo uczucie, płomień namiętności i wzajemną bliskość. To także okazja dla singli. Na kursie tańca można poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Panuje tam radosna i przyjemna atmosfera, która bez wątpienia udzieli się każdemu. Jedna lekcja tańca potrafi naładować akumulatory i pozytywnie nastroić nas na cały tydzień. Wspólny taniec pomaga też przezwyciężyć nieśmiałość i nabrać odwagi w kontaktach z innymi.

Zdj. główne: Maick Maciel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinna ubrać się na ślub mama panny młodej?
/
Jak powinna ubrać się na ślub mama panny młodej?
Twoja córka niedługo bierze ślub, a Ty zastanawiasz się, co założyć na tę wyjątkową uroczystość? Skorzystaj z naszych wskazówek – rozwieją wszelkie wątpliwości!
Biżuteryjne trendy na lato. Wyjątkowe propozycje z polskich sklepów
/
Biżuteryjne trendy na lato. Wyjątkowe propozycje z polskich sklepów
Przegląd najnowszych trendów biżuteryjnych na lato.
Helen Mirren – kobieta spełniona
/
Helen Mirren – kobieta spełniona
Być jak Helen Mirren – o tym marzy mnóstwo aktorek. 26 lipca gwiazda skończyła 75 lat!