Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością. W ich skład wchodzą nierzadko ekstrakty roślinne o właściwościach terapeutycznych. Znane od tysiącleci, są doceniane również dzisiaj. Poznaj te najskuteczniejsze, aby wiedzieć, jakie kosmetyki wybierać, uwzględniając własny typ cery czy niedoskonałości, z jakimi chcesz walczyć.
Przedstawiamy najlepsze ekstrakty roślinne powszechnie wykorzystywane w kosmetologii.
Ekstrakt z aloesu o działaniu regenerującym
Wyciąg pozyskiwany z liści aloesu jest doceniany ze względu na swoje wszechstronne właściwości. Nie tylko regeneruje skórę, ale również przyspiesza gojenie się ran i mikrouszkodzeń naskórka. Aloes stosowany jest jako składnik kosmetyków, ponieważ skutecznie nawilża, wygładza, wpływa na jędrność i elastyczność skóry.
Co więcej, odbudowuje barierę hydrolipidową, dzięki czemu jest skutecznym środkiem w walce ze zmarszczkami dehydratacyjnymi. Doskonale sprawdza się w kosmetykach dedykowanych zarówno cerze młodej, jak i tej dojrzałej. Ekstrakt z aloesu można z łatwością znaleźć w kosmetykach do cery problematycznej i trądzikowej. Oczyszcza, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo, do tego nie blokuje porów oraz reguluje wydzielanie sebum.
Ekstrakt z arniki dla cery naczyniowej i trądzikowej
Czy wiesz, że arnika górska przez lata wykorzystywana była głównie w medycynie? Wyciąg z tej rośliny stosowano między innymi do leczenia dolegliwości stawów i mięśni, a ponieważ wykazuje działanie przeciwbólowe, również w ramach niwelowania efektów silnych stłuczeń.
Dzisiaj z powodzeniem ekstrakt z arniki górskiej wykorzystuje się również w kosmetologii. Ten wyciąg zawierają między innymi kosmetyki Dermocity, które przeznaczone są do cery problematycznej, przede wszystkim wrażliwej, naczynkowej oraz z trądzikiem różowatym. Arnika działa oczyszczająco i przeciwzapalnie, do tego zapobiega podrażnieniom.
Ekstrakt z kawioru o wszechstronnym działaniu
Nie bez powodu kawior kojarzy się z luksusem. Okazuje się, że jest nie tylko smaczny, ale również sprawdza się doskonale jako składnik kosmetyków. Wyciąg z kawioru zawiera ogrom witamin, aminokwasów oraz składników mineralnych, w tym potas, krzem i selen. Wpływa na jędrność skóry, chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz odbudowuje barierę lipidową. Ponadto, wykazuje działanie nawilżające oraz zatrzymuje wodę w komórkach skóry.
Olejek z liści z drzewa herbacianego o właściwościach antybakteryjnych
Rzeczywiście, olejek z drzewa herbacianego działa na skórę antybakteryjnie, natomiast nie są to jedyne, terapeutyczne właściwości tej naturalnej substancji. Okazuje się, że olejek z liści drzewa herbacianego działa także antyseptycznie, co ułatwia gojenie się zmian skórnych. Dodatkowo normalizuje pracę gruczołów łojowych zmniejszając intensywność wydzielania sebum. Jego właściwości przeciwzapalne i stymulujące skórę do regeneracji są nieocenione podczas terapii zmian trądzikowych oraz w pielęgnacji skóry tłustej.
Zdj. główne: materiał od klienta