Polecamy

Jak wykonać makijaż wizualnie powiększający oczy, który uwielbiała Lady Di?

Jak wykonać makijaż wizualnie powiększający oczy, który uwielbiała Lady Di?
/
/
MakijażUroda
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lady Diana niewątpliwie była ikoną stylu. Do tej pory wiele kobiet naśladuje jej makijaż, który optycznie powiększa oko i nadaje skórze młody wygląd. Przekonaj się, jakie triki stosowała księżna!

Styl księżnej Diany od prawie pół wieku nadal wyznacza obowiązujące trendy. To symbol ponadczasowej elegancji i klasy. Oprócz ubioru warto zwrócić uwagę także na sposób, w jaki lady Diana podkreślała swoją urodę. W artykule przedstawimy, jak możesz samodzielnie wykonać taki makijaż, powiększając oczy i rozświetlając skórę. Doskonale nadaje się na co dzień oraz na wyjątkowe okazje. Sprawdź!

Makijaż księżnej Diany – czym się wyróżniał?

Styl Lady Di wyznaczał trendy w latach 80. oraz 90. i nadal pozostaje ogromną inspiracją dla wielu osób. Od kilku dekad kobiety na całym świecie starają się naśladować zarówno sposób ubioru, jak i inne triki, które stosowała. Ciekawym sposobem księżnej na podkreślenie swojej wyjątkowej urody był odpowiedni makijaż. Lady Diana jako jedna z pierwszych zastąpiła ciężkie, obciążające skórę podkłady lekkim kremem BB o właściwościach nawilżających. Dzięki temu cera była naturalnie rozświetlona i to już zwracało uwagę. Główną rolę odgrywały jednak brwi i oczy. 

Z racji pełnionego stanowiska księżna Walii nie mogła pozwolić sobie na zbyt odważny makijaż, który był niezgodny z etykietą królewską. Lady Diana była jednak znana z wyłamywania się z pewnych standardów. Część z jej kreacji przeszła do historii, choć w danym momencie wydawały się prowokujące lub zwyczajnie łamały zasady dworskie. Również do makijażu księżna przemyciła pewne niuanse. Regularnie malowała swoje oczy niebieską kredką na linii wodnej. Analizując zdjęcia z archiwów, możemy stwierdzić, że właśnie tak pomalowane oko miała niemalże na każdym wyjściu.

Jak samodzielnie podkreślić spojrzenie w stylu Lady Di?

Wykonując makijaż w stylu księżnej Diany, trzeba zatem pamiętać o dwóch podstawowych aspektach: naturalnej, rozświetlonej cerze oraz podkreśleniu swojego oka w taki sposób, aby uwydatnić kolor tęczówki. Nie istnieje uniwersalna metoda na najlepszy makijaż, jednak taki własny eksperyment z barwami, których się nigdy nie spodziewałaś, może być niezwykle ciekawym doświadczeniem. Obecnie istnieje duży wybór dostępnych produktów, jednak nie każdy chce w nie od razu inwestować. Niestety nie ma jednak innej możliwości, aby przetestować, czy dany kolor nam odpowiada, czy nie.

Księżna Diana przez rysowanie cienkiej linii eyelinerem wydobywała kolor tęczówki swojego oka. W ten sposób powstawał ciekawy, niestosowany wtedy, nieco monochromatyczny efekt. Z drugiej strony warto wspomnieć, że Lady Di nigdy nie malowała w ten sposób swojej górnej powieki. To dawałoby zupełnie odwrotny rezultat – zamiast otwierać i wizualnie powiększać oko, zamykałoby i dawało wrażenie mniejszego. Co więcej, ten trend regularnie pojawia się także na wybiegach u rozmaitych projektantów. Po namalowaniu kreski eyelinerem, jak to robiła Lady Di, lub klasycznie kredką wystarczy już tylko pomalować rzęsy i usta i jesteś gotowa do wyjścia. 

Jak zadbać o efekt młodej skóry pełnej blasku? 

Makijaż księżnej Diany nie tylko jest ciekawy z racji przełomowego pomysłu. Rzeczywiście oczy pomalowane na korespondujący z ich tęczówką kolor wzdłuż linii wodnej sprawiają wrażenie większych, o ładniejszym kształcie. To prosty trik, który obecnie stosują powszechnie kobiety na całym świecie. Efekt nie byłby na tyle zachwycający, gdyby nie gładka, jasna cera.

Młodo wyglądająca skóra to przede wszystkim skutek dobrej, systematycznej pielęgnacji. Codzienne oczyszczanie, tonizowanie oraz nakładanie odżywczego lub nawilżającego kremu są zdecydowanie pomocne. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie, stosowanie zbilansowanej diety oraz regularny ruch na świeżym powietrzu. To czynniki, które realnie mogą poprawić stan naszej skóry. Jesteśmy przekonani, że w połączeniu z makijażem Lady Di, cera będzie wyglądać jeszcze lepiej niż dotychczas. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Połączenie nowoczesności z antykami? Tak! Poznaj styl eklektyczny!
/
Połączenie nowoczesności z antykami? Tak! Poznaj styl eklektyczny!
Jak zmienić wystrój mieszkania niskim kosztem? Wprowadź styl eklektyczny!
Złote mleko – co to jest i czy warto pić?
/
Złote mleko – co to jest i czy warto pić?
Tej prozdrowotnej mikstury musisz spróbować!
Jak suplementy diety mogą wspierać zdrowie seksualne? Przegląd badań i dowodów naukowych
/
Jak suplementy diety mogą wspierać zdrowie seksualne? Przegląd badań i dowodów naukowych
Poznaj, w jaki sposób suplementy diety mogą poprawiać zdrowie seksualne. Dowiedz się, które z nich mają poparcie w badaniach naukowych i jak mogą wpływać na twoje ciało.