Polecamy

Anna Dello Russo – pomimo upływu czasu nie przestaje zachwycać figurą i modowymi eksperymentami

Anna Dello Russo – pomimo upływu czasu nie przestaje zachwycać figurą i modowymi eksperymentami
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jej nazwisko znaczy wiele w świecie mody, choć o niej samej nie wiemy zbyt dużo. Jedno jest pewne – obok jej kreacji trudno przejść obojętnie. Przyglądamy się bliżej legendzie mody ulicznej, czyli Annie Dello Russo. Jak zaczęła się jej przygoda ze światem fashion, co jest charakterystycznego w jej stylizacjach? O tym wszystkim piszemy poniżej. Zachęcamy do lektury!

Anna Dello Russo – kobieta związana z marką Vogue

Anna Dello Russo urodziła się w 1962 roku na południu Włoch. Od najmłodszych lat wykazywała duże zainteresowanie modą, które przerodziło się wręcz w obsesję na punkcie kolekcjonowania jej. Dość obrazowo przestawia to przykład domów Anny w Mediolanie, o których krążą legendy, jakoby w jednym z nich mieszkała, a drugi, znajdujący się tuż obok, służył w całości za garderobę. Sama nazywa siebie namiętną fashionistką, a jej pasja idzie w parze z wykształceniem, gdyż może pochwalić się tytułem magistra mody mediolańskiej uczelni Domus Academy. 

Po studiach zatrudniła ją globalna firma medialna Conde Nast, do której należy między innymi „Vogue”. Przez dwanaście lat pracowała we włoskiej edycji jako szef działu fashion. Następnie przez kolejne sześć lat była redaktor naczelną najbardziej prestiżowego i wpływowego międzynarodowego magazynu o modzie męskiej „L’uomo Vogue”. Następnie w 2007 roku trafiła do japońskiego „Vogue’a” na stanowisko dyrektora kreatywnego, a w 2010 zdecydowała się założyć własny blog modowy. Dwa lata później mogliśmy zaś podziwiać jej kolekcję akcesoriów dla szwedzkiej sieciówki H&M.

Wyjątkowy styl mody ulicznej i nietuzinkowe stylizacje Anny Dello Russo

Styl Anny Dello Russo jest bardzo wymyślny i kontrowersyjny. Potrafi umiejętnie połączyć z pozoru zupełnie niepasujące do siebie elementy, choć z daleka mogłoby się wydawać, że look jest pełen chaosu. Co więcej, można ją też zobaczyć w kreacjach prosto z wybiegu, których wiele kobiet nie miałoby odwagi założyć. W jej mniemaniu nosić można dosłownie wszystko, w tym także ubranie odsłaniające brzuch czy nogi, nie patrząc przy tym na swój wiek.

W wakacje 2021 roku Dello Russo ogłosiła odejście z szeregów „Vogue’a” i zakończenie swojej dziennikarskiej kariery. Dalej jednak udziela się choćby w mediach społecznościowych. Profil instagramowy Anny obserwuje ponad 2,2 miliona osób. Tam na bieżąco dzieli się swoimi zaskakującymi stylizacjami pokazanymi w oryginalnych kadrach. 

To prawdziwy kolorowy ptak, sprawia wrażenie, jakby urodziła się po to, by nosić haute couture. Pełno tutaj nieoczywistości, ekstrawagancji, wymyślnych nakryć głowy, zdumiewających kreacji i zawsze idealnie dopasowanych butów. Nie będzie też przesadą, jeśli napiszemy, że Anna Dello Russo całe swoje życie poświęciła modzie, obalając też stereotyp niedostępnych redaktorek mody. Dello Russo chętnie pozuje fotoreporterom i udziela wywiadów. Jej nazwisko będzie znane jeszcze przez wiele lat.

Zdj. główne: Renan Katayama/wikimedia.org

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ubrać na przyjęcie weselne?
/
Co ubrać na przyjęcie weselne?
Szukasz pomysłów na stylizację weselną? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakich zasad powinno się przestrzegać.
Wyjątkowe i ponad czasowe bambosze męskie
/
Wyjątkowe i ponad czasowe bambosze męskie
Bez względu na wiek i płeć zmęczenie oraz marznięcie stóp odczuwają wszyscy. Wracając do domu marzymy o chwili relaksu dla obolałych nóg i stóp. Tylko odpowiednie i właściwe obuwie domowe zapewni komfort wypoczynku.
Derma roller i frezarka do paznokci – niezbędne narzędzia w Twoim salonie kosmetycznym
/
Derma roller i frezarka do paznokci – niezbędne narzędzia w Twoim salonie kosmetycznym
Czy prowadzisz salon kosmetyczny lub jesteś prywatnym specjalistą w dziedzinie pielęgnacji skóry i paznokci? W takim przypadku derma roller i frezarka do paznokci powinny być na Twojej liście niezbędnych narzędzi!