Polecamy

Nowy sezon teatralny – co zobaczymy w polskich teatrach?

Nowy sezon teatralny – co zobaczymy w polskich teatrach?
/
/
KulturaStyl życia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Długi jesienny wieczór to świetna okazja do wyjścia z domu i udania się na spektakl teatralny. Teatry w całej Polsce przygotowały na nadchodzący sezon niezwykłe repertuary, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, na jakie przedstawienia warto zwrócić szczególną uwagę! 

Warszawa

Warszawskie teatry nie próżnują. W nadchodzących miesiącach na ich deskach ukaże się wiele gorących nowości. Szczególną uwagę warto zwrócić na Teatr Narodowy i wystawiany w nim premierowo spektakl Zamek, wyreżyserowany przez Pawła Miśkiewicza. W teatralnej adpatacji powieści Franza Kafki zobaczymy m.in Edytę Olszówkę, Marcina Przybylskiego i Dominika Kluźniaka.

Teatr Współczesny przygotował na jesień niezwykłą propozycję spektaklu upamiętniającego zmarłą Olgę Sipowicz, znaną szerzej pod pseudonimem Kora. Jej piosenki wykonywać będą studenci warszawskiej Akademii Teatralnej.

Od listopada na deskach Och-Teatru oglądać będziemy mogli Cezarego Żaka i Artura Barcisia w komediowych rolach spektaklu Słoneczni chłopcy N. Simona. 

Kraków

Teatr Stary w Krakowie zaplanował na nadchodzący sezon aż dziesięć premier. Pierwszą z nich jest Trąbka do słuchania wg Leonory Carrington, wyreżyserowaną przez Agnieszkę Glińską. Oglądać będziemy mogli także m.in teatralną adaptację powieści Baśń o wężowym sercu Radosława Raka w reżyserii Judyty Berłowskiej, Ptaki Arystofanesa, wyreżyserowane przez Jana Klatę oraz Art of Living – spektakl na podstawie znakomitej powieści Georges’a Pereca Życie. Instrukcja obsługi.

W Teatrze Starym nie zabraknie także klasyków w nowych wydaniach. Podziwiać będziemy mogli m.in sztukę Sen nocy letniej Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego oraz Salome Oscara Wilde’a, wyreżyserowaną przez Kubę Kowalskiego.

Gdynia

Teatr Muzyczny w Gdyni jak zwykle nie pozwala swoim widzom na nawet najmniejszą chwilę nudy. Od września na jego deskach będziemy mogli podziwiać musical Mistrz i Małgorzata w reżyserii i choreografii genialnego Janusza Józefowicza i z muzyką Janusza Stokłosy.

Łódź

Pozostając w tematyce musicali, w łódzkim Teatrze Muzycznym od 25 września będziemy mogli oglądać Pretty Woman, musical w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. W głównych rolach wystąpią Rafał Szatan, Malwina Kusior i Olga Szomańska. Choreografię przygotował Jarosław Staniek.

Gdańsk

W Teatrze Wybrzeże już niedługo rozpoczną się próby do premiery spektaklu Pełna powaga w reżyserii Kuby Kowalskiego. Podziwiać będziemy mogli także sztukę Nieczułość Martyny Bundy w reżyserii Leny Frankiewicz. Swoją premierę na deskach gdańskiego teatru będzie mieć także spektakl Resztki na podstawie Strammera Mikołaja Rozińskiego. Jego reżyserii podjęła się Ewelina Marciniak.

Bydgoszcz

Widzowie Teatru Polskiego od połowy września będą mogli oglądać spektakl Katyń. Teoria barw Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi. Oprócz niego, miesiąc później na tej samej scenie zobaczyć będą mogli Mitologie w reżyserii Michała Borczucha. Role w przedstawieniu zagrają m.in. Ewelina Żak, Robert Wasiewicz i Dominika Biernat.

Wrocław

Fani twórczości Ryszarda Kapuścińskiego z pewnością ucieszą się na wieść o możliwości obejrzenia adaptacji Cesarza we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. Premiera odbędzie się w styczniu 2022 r. Spektakl wyreżyseruje Cezi Studniak.

Zdjęcie główne: pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zacząć dzień, żeby być pełną energii? 3 złote zasady
/
Jak zacząć dzień, żeby być pełną energii? 3 złote zasady
Kawa nie jest jedynym sposobem na dodanie sobie energii o poranku. Jest wiele innych zdrowych i skutecznych metod, które sprawią, że zyskamy siły na cały dzień!
Jaki makijaż będzie odpowiedni dla kobiety noszącej okulary?
/
Jaki makijaż będzie odpowiedni dla kobiety noszącej okulary?
Nosisz okulary korekcyjne i nie wiesz, jak się malować, żeby wyglądać korzystnie? Poznaj najlepsze triki makijażowe i podkreśl swoją urodę w prosty oraz szybki sposób!
Rozwój dziecka poprzez sztuki walki – korzyści i możliwości
/
Rozwój dziecka poprzez sztuki walki – korzyści i możliwości
Dowiedz się, jak sztuki walki mogą wpływać na rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka, kształtując jego charakter i umiejętności społeczne.