Polecamy

Kuchnia glamour – pomysły na funkcjonalną i elegancką aranżację

Kuchnia glamour – pomysły na funkcjonalną i elegancką aranżację
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nadanie kuchni centralnej roli aranżacji przestrzennej i połączenie jej z pozostałymi częściami domu sprawia, że ​​jej projekt ma zasadnicze znaczenie dla ostatecznego ujęcia kompozycji wystroju wnętrza. Estetyka kuchni i stylowy wygląd są powiązane z resztą aranżacji projektowej jako stylistyka. Ale tutaj wybory projektantów i ogólna sytuacja są nieco bardziej skomplikowane, ponieważ kuchnia musi być nie tylko stylowa i artystyczna jako kompozycja, wygodna w ruchu i pracy, ale także musi być odpowiednia i odporna na materiały do ​​wykonywania różnorodnych czynności.

Korzystając z luksusowych kombinacji materiałów, takich jak marmur Calacatta Gold i Copper Bronze, projektanci stworzyli wyważony wystrój kuchni, w której parametry estetyczne i funkcjonalne harmonijnie łączą się, tworząc atmosferę biesiadnego komfortu. Niektóre modele ukazują połączenie wielu różnych materiałów w jednej stylowej i solidnej wyspie kuchennej: marmur, drewno Canaletto, stal nierdzewna, lakier i szkło, wszystkie harmonijnie łączą z częścią dzienną.

Wykorzystując podwieszane metalowe ramy jako półki lub wewnętrznie podświetlane witryny szklane nowocześni projektanci zapewniają wizualną przestronność górnego rzędu szafek. Często w nowoczesnych projektach projektowych ta konfiguracja jest całkowicie nieobecna, a szafka jest umieszczona w jednej ścianie. Tam też jest miejsce dla wszystkich naczyń i przyborów kuchennych.

Wewnętrzne podświetlenie

To jeden z kreatywnych sposobów na ucieczkę od klasycznego i nieco nudnego układu dolnych i górnych warstw zabudowy kuchennej. Wewnętrzne podświetlenie gablot jest nie tylko praktyczne, ale nadaje luksusowego charakteru kompozycji. W tym projekcie kuchni szklane półki u podstawy wyspy kuchennej dodają lekkości całej kompozycji przestrzeni.

Piekarnik w centrum

Może to być nie tylko praktyczny, ale także stylowy, nowoczesny wybór do aranżacji kuchni. Kompozycja szafek wiszących z wnęką pośrodku jest dość popularnym wyborem projektowym, ponieważ pozwala na schludne i eleganckie schowanie piekarników, zlewozmywaków (zlewozmywak narożny także się tutaj nada) lub szafek kuchennych. Projektanci często używają różnych odcieni tego samego koloru lub dwoistości faktur, aby podkreślić niszę. Piekarniki (nawet 2 lub 3) zintegrowane z wnęką ścienną można łatwo pozostawić jako akcent dekoracyjny. W niektórych projektach są one wizualnie podkreślone otaczającymi je instalacjami oświetleniowymi.

Kolorystyka

Pastelowe odcienie, wyciszona zieleń, właściwie każda odmiana zieleni – od niebieskozieleni morza po graffiti i szarawe tonacje z delikatnym zielonym odcieniem są bardzo modne w tym sezonie w projektowaniu kuchni.

Czarno-białe zestawienie grafiki jest również w porządku, ale w stylowym połączeniu z drewnianymi lub metalicznymi akcentami. Nowym zastosowaniem białego akcentu jest bielona powierzchnia z drewna lub kamienia, która wprowadza ognisko światła.

Z drugiej strony czerń jest często używana jako dyskretna metalowa rama i akcent wyposażenia. Ten wpływ czerni jako kadrowania można przypisać trendowi w projektowaniu łazienek.

Popularne materiały

Powierzchnie imitujące kamień i marmur są dość popularne. W połączeniu z drewnem i laminatem w monochromatycznej kolorystyce dają dość czystą i stylową aranżację. Inną możliwością są połączenia luksusowego dotyku marmuru i kamienia

Ograniczona przestrzeń

Tendencja do ograniczania przestrzeni miejskich i kurczenia się mieszkań w dużych miastach prowadzi do kreatywnych innowacji. Intrygującym przykładem takiej kreatywności jest projekt ukrytej kuchni Boxlife firmy Scavolini. W istocie jest to monolityczny mebel z trzema strefami; kuchnia, pokój dzienny i sypialnia, wszystko połączone w jednej elastycznej konstrukcji od ściany do ściany. Po zamknięciu paneli ściennych znikają wszelkie ślady kuchni, a pozostała przestrzeń może służyć jako salon, jadalnia, a nawet sypialnia – ze ściennym łóżkiem chowanym.

Zdjęcie główne: Sidekix Media/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Co warto wiedzieć i jak przebiega leczenie zaburzeń pamięci, seksualnych oraz psychotycznych?
/
Co warto wiedzieć i jak przebiega leczenie zaburzeń pamięci, seksualnych oraz psychotycznych?
Zaburzenia pamięci, seksualne i psychotyczne są różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które mogą znacząco wpływać na jakość życia osób dotkniętych tymi schorzeniami.
Jak pantomogram może Ci pomóc? Zalety badania
/
Jak pantomogram może Ci pomóc? Zalety badania
Pantomogram, znany również jako ortopantomogram, to rodzaj zdjęcia rentgenowskiego, które jest nieocenione w diagnostyce stomatologicznej.
Przy jakich zabiegach kosmetycznych potrzebne są rękawiczki?
/
Przy jakich zabiegach kosmetycznych potrzebne są rękawiczki?
W wielu salonach kosmetycznych odbywają się zabiegi inwazyjne, czyli takie, podczas których narusza się integralność naskórka. Takie procedury są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że wykonywane są przy zachowaniu odpowiednich standardów czystości. Zobacz, przy jakich zabiegach Twoja kosmetyczka powinna nosić na dłoniach rękawiczki.