Polecamy

Na czym polega manicure japoński?

Na czym polega manicure japoński?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure japoński to zabieg pielęgnacyjny, który pomoże Twoim paznokciom uzyskać naturalny blask, zregeneruje je i odżywi. Co więcej, może się przyczynić do zmniejszenia rozdwajania się płytki oraz przyśpieszyć jej wzrost. Chcesz dowiedzieć się więcej o tego rodzaju manicurze? Przeczytaj ten artykuł!

Dla kogo manicure japoński jest zalecany?

Tego rodzaju manicure polecany jest przede wszystkim osobom mającym problemy z paznokciami, takie jak łamliwość czy rozdwajanie się płytki. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten może być wykonany jedynie na nieuszkodzonej i mającej odpowiednią grubość płytce. Przeszkodami w wykonaniu japońskiego manicure’u będą również grzybica paznokci, stany zapalne i niegojące się rany. 

Czym jest taki manicure? 

Manicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia przeznaczonymi do tego kosmetykami w celu jej wzmocnienia i nadania połysku. Wcieranie to poprawia krążenie krwi, dzięki czemu paznokcie rosną szybciej i są zdrowsze. 

Jak wygląda manicure japoński?

Pierwszym krokiem przed wykonaniem tego zabiegu powinno być przygotowanie płytki paznokcia. Polega ono na nadaniu kształtu paznokciom i usunięciu skórek. Ważne jest również zmatowienie płytki. Dopiero w tym momencie jest czas na właściwy zabieg. W pierwszym kroku należy nałożyć małą porcję pasty za pomocą specjalnej polerki. Wcierać ją trzeba do momentu, kiedy płytka zacznie się błyszczeć. Istotną kwestią jest to, by robić to w jednym kierunku. Następnie nakłada się puder, który również wcierany jest przy użyciu polerki. 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt po wykonaniu manicure’u japońskiego utrzymuje się do dwóch tygodni. Nie jest to długi czas, ale warto zwrócić uwagę, że po nim płytka wygląda na znacznie zdrowszą, niż przed zabiegiem. Sam manicure nie jest zmywalny, a efekt łudząco przypomina paznokcie po aplikacji bezbarwnego lakieru lub odżywki.

Jak często wykonywać japoński manicure?

Po wykonaniu manicure’u japońskiego warto czynność powtórzyć trzy lub cztery razy. Jest to ważne, ponieważ naturalne składniki, na których bazuje zabieg, wnikają w głąb płytki i potrzebują większej ilości czasu, by mogły zacząć działać. Najlepiej powtarzać proces co 2–3 tygodnie. Jeżeli jednak zauważysz, że po tego rodzaju manicurze Twoja płytka staje się cieńsza – lepiej wykonuj go rzadziej. 

Czy można malować paznokcie zaraz po wykonaniu manicure’u japońskiego?

Malowanie paznokci po tego rodzaju manicurze nie do końca ma sens. Sam zabieg upiększa płytkę i sprawia, że wygląda ona na muśniętą bezbarwnym lakierem. Jeżeli jednak koniecznie chcesz mieć kolorowy manicure – odczekaj pięć dni. W tym czasie natłuszczona płytka odrobinę odpocznie, ale i tak warto przed malowaniem ją odtłuścić.

Czy manicure japoński można wykonać w domu?

Tak, ale czy jest to bezpieczne? W sklepach internetowych znaleźć można mnóstwo zestawów do japońskiego manicure’u. Można nimi śmiało wykonać ten zabieg, ale jeśli pójdziesz do kosmetyczki, masz pewność, że będzie on wykonany profesjonalnie. Specjalistka w odpowiedni sposób przygotowuje płytkę oraz skórki. Jeżeli zrobisz to w nieodpowiedni sposób, manicure może nie przynieść żadnego efektu lub nawet pogorszyć stan płytki. Manicure japoński wykonany w profesjonalnym salonie lub u stylistki trwa około 30–40 minut, a jego koszt to zwykle około 100 zł.

Zdj. główne: Chelson Tamares/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stylowa i funkcjonalna jadalnia. Jak ją urządzić?
/
Stylowa i funkcjonalna jadalnia. Jak ją urządzić?
Urządzenie jadalni, w której przyjemnie będzie spędzać czas, może być prawdziwym wyzwaniem! Poznaj nasze rady i ciesz się funkcjonalnym wnętrzem!
Kawa a zdrowie: Korzyści i potencjalne ryzyka
/
Kawa a zdrowie: Korzyści i potencjalne ryzyka
Zawartość kofeiny w kawie może mieć zarówno pozytywne, jak i potencjalnie negatywne skutki dla zdrowia, w zależności od ilości spożywanego napoju oraz indywidualnych predyspozycji.
6 super foods, które powinnaś mieć stale w swoim menu!
/
6 super foods, które powinnaś mieć stale w swoim menu!
Nie wydawaj pieniędzy na drogie suplementy! Te produkty znajdziesz w każdym sklepie!