Polecamy

Jeśli jeszcze nie widziałaś tego serialu z Jane Fondą, koniecznie nadrób zaległości

Jeśli jeszcze nie widziałaś tego serialu z Jane Fondą, koniecznie nadrób zaległości
/
/
Kultura
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na platformie Netflix pojawił się już szósty sezon przygód dwóch pań w średnim wieku. Perypetie dwóch przyjaciółek o przeciwstawnych osobowościach wywołują salwy śmiechu u widzów od sześciu lat. Nie znasz jeszcze tej produkcji? Koniecznie nadrób zaległości!

Dlaczego warto obejrzeć Grace i Frankie?

Zaskakujące tematy

Serial nie boi się przełamywać tabu. Robi to jednak w bardzo zręczny, nienachalny sposób. 

W pilocie serialu Grace i Frankie poznajemy dwa zaprzyjaźnione ze sobą małżeństwa: Grace i Roberta oraz Frankie i Sola. Nie będzie spoilerem, jeśli zdradzimy, że już na początku pierwszego odcinka mężowie Grace i Frankie oznajmiają im, że są w sobie od lat zakochani. Na podróży kobiet do znalezienia stabilizacji po tych rewelacjach opiera się w zasadzie cała fabuła serialu. 

Wątek homoseksualny jest dość odważny i co najmniej nietypowy, biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia nie z młodymi chłopakami czy nastolatkami, jak to ma miejsce zazwyczaj. Mowa tu o dwóch dojrzałych mężczyznach, obu w wieloletnich związkach z kobietami. Jako, że główne bohaterki swoją pierwszą młodość mają już za sobą, serial siłą rzeczy porusza również temat starości. 

Choć jest to komedia i schorzenia oraz trudności związane z podeszłym wiekiem bohaterek są zazwyczaj rozgrywane jako gagi, to wciąż temat, który rzadko kiedy pojawia się w mediach.

Geniusz komedii

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć komedię, która wzbudzi w nas rozbawienie i śmiech, a nie zażenowanie. Niskich lotów żarty i słabe gagi sprawiły, że poziom komedii zarówno w kinie, jak i w serialach znacząco spadł. 

Grace i Frankie to jednak nie głupawa komedia, wałkująca te same słabe żarty w kółko. Niektóre sytuacje oraz gagi w serialu potrafią rozbawić do łez nawet bardzo wymagających widzów. Z pewnością jest to zasługą tego, że scenarzystką serialu jest Marta Kauffman, ta sama Marta Kauffman, która przez 10 lat pisała kultowy serial Przyjaciele. Skoro jedną z autorek serialu jest scenarzystka dzieła, które bawi cały świat od ponad dwudziestu lat, Grace i Frankie był skazany na sukces.

Nie tylko śmiech

Warto wspomnieć, że serial nie jest tylko zabawną komedią. Potrafi też wzruszyć widownię do łez. Wątki przedstawione w Grace i Frankie nie raz chwytają za serce i wyciskają łzy. 

Sceny kłótni i pojednań, poruszające wyznania i trudne wątki są obecne w serialu od samego początku. To ważne dla każdego dzieła filmowego, by prowadzić zróżnicowaną emocjonalnie fabułę. Grace i Frankie robi to w absolutnie fenomenalny sposób. Częstym powodem do wzruszeń są obecne w serialu wątki rodzinne i relacje między bohaterami. Obraz w fantastycznie obrazuje prawdziwe i nie idealizowane sytuacje i trudności, z jakimi boryka się każda rodzina. 

Serial Grace i Frankie jest świetną komedią z bardzo zręcznym i trafiającym do publiczności humorem. Dzięki geniuszowi Marty Kauffman oraz Howarda J. Morrisa odniósł on ogromny sukces nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Netflix doskonale wypromował odważny i nietuzinkowy obraz, dzięki czemu mogli usłyszeć o nim nawet zwolennicy bardziej poważnych produkcji.

Jeśli nie znasz jeszcze serialu Grace i Frankie, koniecznie nadrób zaległości! Zapewniamy, że nie pożałujesz tego seansu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym kierować się przy wyborze torebki listonoszki?
/
Czym kierować się przy wyborze torebki listonoszki?
Torebki listonoszki od pewnego czasu cieszą się nieustającą popularnością wśród kobiet. Ich wygodny fason, praktyczność i modny wygląd sprawiają, że są one doskonałym wyborem na codzienny zestaw. Przy tak szerokim wyborze na rynku trudno jednak znaleźć idealną torebkę listonoszkę. Ten artykuł podpowie, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.
Jak wybór leasingu na drukarkę 3D może przyspieszyć rozwój twojego biznesu?
/
Jak wybór leasingu na drukarkę 3D może przyspieszyć rozwój twojego biznesu?
Odkryj, jak leasing drukarki 3D może zrewolucjonizować twój biznes, poprawić wydajność i przyspieszyć innowacje. Sprawdź, czemu jest to strategia wartościowa.
Co dziesiąty Polak nie odczuwa przychylności wobec ludzi ze swojego miejsca zatrudnienia
/
Co dziesiąty Polak nie odczuwa przychylności wobec ludzi ze swojego miejsca zatrudnienia
Nawiasem mówiąc, choć większość z nas ma dobre relacje z kolegami z pracy, to aż 76% Polaków deklaruje, że odczuwa skutki negatywnych zachowań współpracowników.Narzekanie, plotkowanie i miganie się od obowiązków to najczęściej wymieniane przyczyny niechęci.