Polecamy

Filmy o dojrzałej miłości, które musisz zobaczyć

Filmy o dojrzałej miłości, które musisz zobaczyć
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Głębokie uczucie, gorąca namiętność, połączenie dusz może nastąpić nie tylko w młodym wieku, ale również zdecydowanie później. Poznaj niesamowite historie filmowych par, które poznały się i pokochały w dojrzałym wieku lub na nowo odkryły łączące ich uczucie.

„Lepiej późno niż później”, 2003

Kultowy tytuł, który od razu przychodzi do głowy, gdy myślimy o filmach ukazujących dojrzałą miłość. W rolach głównych rewelacyjni Jack Nicholson jako podstarzały playboy i Diane Keaton jako rozwódka i matka jednej z jego niedoszłych młodziutkich dziewczyn. Komedia zdecydowanie z gatunku tych lekkich i przyjemnych oraz podnoszących na duchu.

„To skomplikowane”, 2009

Meryl Streep oraz Alec Baldwin występują tutaj w roli rozwiedzionego małżeństwa w średnim wieku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że po latach od rozstania zaczynają flirtować i odkrywają dawno zapomniane uczucie.

„Dwoje do poprawki”, 2012

Jeszcze jeden świetny film z charyzmatyczną Meryl Streep w roli głównej. Tym razem w parze z Tommym Lee występują jako trzydziestoletnie małżeństwo, które po tych wszystkich latach się wypaliło. Aby ratować dawną miłość, wybierają się na terapię dla par. W filmie nie brakuje humoru, ale w świetny sposób pokazuje problem, z którym zmaga się wiele małżeństw.

„Pamiętnik”, 2004

Kultowy film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa jest niezwykle wzruszający i poruszający. Para pensjonariuszy domu opieki czyta pamiętnik, w którym opisano wielką miłość łączącą Noah i Allie. Jak się okazuje, to właśnie ich dotyczy owa historia, a dzięki czytaniu Allie, cierpiąca obecnie na Alzheimera, przypomina sobie niektóre wydarzenia.

„Wesele w Sorrento”, 2012

Pierce Brosnan oraz duńska aktorka Trine Dyrholm wcielili się w parę, którą w wieku dojrzałym połączyło gorące uczucie. Ona po przejściach i rozwodzie, on wdowiec, spotykają się na lotnisku, a później na weselu swoich dzieci. Historia z gatunku lekkich i niepoprawnie optymistycznych, pełna pikantnych dialogów i humoru.

„Niewinność”, 2000

Pełna emocji opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby się zakochać i posłuchać swojego serca. W rolach głównych Charles „Bud” Tingwell oraz Julia Blake. Bohaterowie spotykają się po niemal pięćdziesięciu latach. Staruszkowie szybko się orientują, że ich gorące uczucie wcale nie wygasło i wbrew wszystkiemu postanawiają nie tracić czasu i ponownie się ze sobą związać.

„Razem czy osobno”, 2014

Na koniec zostawiliśmy lekką i zabawną komedię. Tym razem dojrzała miłość połączyła bohaterów granych przez Michaela Douglasa i Diane Keaton. Zgorzkniały po śmierci żony mężczyzna przyjmuje pod swój dach dziewięcioletnią wnuczkę, która wywraca jego życie do góry nogami. Dziewczynka zaprzyjaźnia się ze starszą sąsiadką i tutaj rozpoczynają się ich wspólne perypetie. Film pokazuje, że niekiedy miłość jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

zdj. główne: Azrul Aziz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć prawdziwą przyjaźń z własnym dzieckiem?
/
Jak stworzyć prawdziwą przyjaźń z własnym dzieckiem?
Zależy Ci na dobrych relacjach ze swoim dzieckiem opartych na przyjaźni i zaufaniu? Podpowiadamy, na czym się skupić, by w przyszłości potomek dostrzegał w nas przyjaciela, a nie wroga.
Modne stylizacje z ramoneską
/
Modne stylizacje z ramoneską
Ramoneska to ponadczasowa propozycja, która świetnie wkomponuje się do różnych stylizacji i na różne okazje. Jakie zatem są najmodniejsze pomysły na outfit z ramoneską?
Czym są afirmacje i jak je stosować?
/
Czym są afirmacje i jak je stosować?
Afirmacje to krótkie frazy, często w formie sentencji, które regularnie powtarzane przenikają do podświadomości i pomagają trzymać się pozytywnych wzorców życia.