Polecamy

Dezynfekcja – na czym polega i gdzie jest potrzebna?

Dezynfekcja – na czym polega i gdzie jest potrzebna?
/
/
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dezynfekcja to jedna z trzech tak zwanych usług DDD, która od czasu wybuchu pandemii koronawirusa towarzyszy nam na co dzień. Na czym dokładnie polega i jakich środków do niej używać? Kiedy i gdzie jest potrzebna? Wszystkie najważniejsze informacje na temat dezynfekcji znajdziesz w tym artykule!

Dezynfekowanie przestrzeni oraz ciała w wielu sytuacjach jest konieczne lub zalecane. Kiedy i gdzie dokładnie warto korzystać z preparatów dezynfekujących?

Dezynfekcja – czym dokładnie jest?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym tak dokładnie jest dezynfekcja. Jest to nic innego jak działanie mające na celu pozbycie się bakterii, wirusów i grzybów z zanieczyszczonego nimi miejsca. Zabieg ten często wykonuje się okresowo, szczególnie w miejscach podatnych na rozwój zakażeń, takich jak placówki medyczne, czy też środki transportu publicznego. Do dezynfekcji stosuje się zazwyczaj specjalistyczne środki chemiczne. Co więcej, dezynfekcji można poddać także ubrania oraz inne przedmioty codziennego użytku. Wiele mówi się także o regularne dezynfekcji dłoni.

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o dezynfekcję oraz dowiedzieć się więcej na jej temat, to koniecznie sprawdź stronę https://rcmedical.pl/

Środki do dezynfekcji – które wybrać?

Aby mieć pewność, że dezynfekcja będzie rzeczywiście skuteczna, należy wybrać odpowiednie środki dezynfekujące. Warto przy tym pamiętać, że każdy z nich będzie miał nieco inne zastosowanie. Czym więc dezynfekować poszczególne powierzchnie oraz przedmioty?

Spraye i chusteczki dezynfekujące

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o dezynfekcję małych przestrzeni, są różnego rodzaju spraye na bazie alkoholu. Takie preparaty zabiją nawet do 99,99 procent wirusów, bakterii oraz grzybów. Są one świetnym wyborem między innymi do domu oraz do biura.

Podobną propozycją są chusteczki dezynfekujące, które znajdziesz między innymi na stronie https://dezynfekcja.pl/produkty/wszystkie/higiena-rak/chusteczki-do-dezynfekcji-rak,2,37572. Są to wilgotne chusteczki nasączone środkiem dezynfekującym, którymi możesz z powodzeniem zdezynfekować blat lub biurko.

Płyny i żele dezynfekujące do rąk

Warto zawsze nosić przy sobie również żel lub płyn dezynfekujący do rąk. Będzie on szczególnie przydatny w komunikacji publicznej, w sklepach lub w innych zatłoczonych miejscach. Dzięki takim preparatom będziesz mieć bowiem pewność, że Twoje dłonie są zawsze czyste i wolne od niebezpiecznych dla człowieka drobnoustrojów.

Fot.: Matilda Wormwood/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zapachy dla dojrzałych kobiet – jak je dobierać?
/
Zapachy dla dojrzałych kobiet – jak je dobierać?
Przedstawiamy cenne porady dotyczące dobierania perfum. Zobacz, jak znaleźć idealny zapach dla siebie.
Jak nie dać się jesiennej chandrze?
/
Jak nie dać się jesiennej chandrze?
Poszukujesz skutecznego lekarstwa na jesienną chandrę? Spokojnie! Są na to sprawdzone sposoby!
Co wpływa na stan paznokci?
/
Co wpływa na stan paznokci?
Nie wiesz, jak poprawić kondycję swoich paznokci? Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób o nie dbać.