Polecamy

Czym jest dzisiaj luksus?

Czym jest dzisiaj luksus?
/
/
Pasja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Luksus jest pojęciem, które dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. Wizja szczęścia i spełnienia została w ostatnich latach mocno zredefiniowana. Nie zależy już nam tak mocno na pieniądzach, willi z basenem i ubraniach od najlepszych projektantów. Priorytetami stało się zdrowie, z uwzględnieniem spokoju wewnętrznego, realizacja pasji oraz czas spędzony z rodziną. Coraz więcej osób rezygnuje z kariery w korporacji na rzecz życia zgodne z ideą slow, a konsumpcjonizm przekształcił się w minimalizm. Jeśli nie dobra materialne, to co właściwie jest luksusem i świadczy o tym, że jesteśmy bogaci? 

Pokolenie millenialsów weszło w dorosłość z całkiem innym bagażem doświadczeń niż ich rodzice czy dziadkowie. Młodzi ludzie nie chcą poświęcać całego swojego czasu na pracę. Stresujące sytuacje czy nadgodziny wolą zamienić na medytację, aktywność fizyczną i spotkania w gronie przyjaciół. Okazuje się, że właśnie takie podejście do codzienności jest czymś luksusowym i bardzo pożądanym. Nie mamy już potrzeby gromadzenia drogich gadżetów czy posiadania prestiżowego samochodu. Pusty konsumpcjonizm stał się wręcz czymś nieatrakcyjnym, co inni odbierają za bardzo powierzchowne. Zwiększona świadomość, zwłaszcza ta na temat zmian klimatu wpływa na nasze codzienne decyzje. Większość osób nie chce już gromadzić dóbr, a raczej skupia się na doświadczaniu i poznawaniu siebie. Może właśnie ta droga oznacza, że mamy luksusowe życie, dzięki któremu czujemy się szczęśliwi? Sprawdź, co możesz zrobić już dziś, aby czerpać satysfakcję z codzienności. 

Luksus – jak żyć według własnych zasad? 

W ostatnich latach wielu naukowców i badaczy pochyla się nad tematem szczęścia i tego, co naprawdę daje nam radość z życia. Wyniki jasno pokazują, że osoby, które mają miliony na koncie i pławią się w luksusach, wcale nie zaliczają się do grupy najszczęśliwszych ludzi. Poziom naszej satysfakcji z życia w dużej mierze zależy od nas. To od naszego sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości zależy czy każdy dzień będzie pełen wdzięczności, czy rozczarowań oraz frustracji. Bardzo wiele osób mówi, że większym luksusem niż pieniądze jest dla nich wolny czas, możliwość zatrzymania się oraz spokój. Podsuwamy kilka pomysłów, dzięki którym zauważysz, że luksus dnia codziennego jest na wyciągnięcie ręki. 

5 zmian, dzięki którym docenisz każdy swój dzień 

  1. Jedzenie śniadań 

Ile razy w tygodniu spokojnie zjedzenia śniadania wydaje się czynnością niewykonalną? Prostą zmianą może być pobudka 15 minut wcześniej, dzięki której zyskasz dodatkowy czas na sycącą owsiankę lub jajecznicę z tostami. 

  1. Otaczanie się ładnymi przedmiotami 

To, w jakiej przestrzeni spędzamy czas, w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie. Świetnym pomysłem może okazać się zabawa w dekoratorkę wnętrz. Zmiany wcale nie muszą być spektakularne. Możesz zacząć od ładnego nakrycia stołu lub przygotowania przytulnego kącika w sypialni. Jeśli jesteś fanką DIY, możesz część ozdób i dekoracji wykonać samodzielnie. 

  1. Czas na wypicie kawy lub herbaty 

W ciągu dnia warto znaleźć chwilę, aby się zatrzymać i pobyć chwilę ze sobą. Może to być przerwa na kawę lub świeżo wyciśnięty sok. W tym czasie możesz zatopić się w ulubioną lekturę, posłuchać ciekawego podcastu czy nawet pomedytować. 

  1. Spacer w lesie lub w parku 

Kontakt z naturą bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Codzienny spacer na świeżym powietrzu nie tylko dotlenia nasz organizm, ale również obniża poziom stresu i świetnie relaksuje. 

  1. Odpowiednia ilość snu 

Życie w zgodzie ze swoim rytmem dobowym jest naprawdę niedocenianym luksusem. Niestety większość z nas kładzie się spać zbyt późno, przez co organizm nie ma szans się odpowiednio zregenerować. Warto jednak uwzględnić tę zmianę, która fantastycznie wpływa na nasz poziom satysfakcji, zdrowie oraz poziom energii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bielizna erotyczna: Odkryj swoją zmysłową stronę
/
Bielizna erotyczna: Odkryj swoją zmysłową stronę
Odkryj zmysłowy świat bielizny erotycznej i podkreśl swoją pewność siebie. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenia w sypialni!
Siwa Andie MacDowell walczy z ageizmem podczas Festiwalu w Cannes
/
Siwa Andie MacDowell walczy z ageizmem podczas Festiwalu w Cannes
Siwizna bryluje na czerwonym dywanie podczas Festiwalu w Cannes.
Zamsz czy skóra – z jakiego materiału wybrać buty na jesień?
/
Zamsz czy skóra – z jakiego materiału wybrać buty na jesień?
Buty, które będziesz nosić jesienią, powinny być przede wszystkim praktyczne, czyli odporne na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne oraz ciepłe. Najpopularniejsze są modele ze skóry oraz z zamszu, jednak, które sprawdzą się lepiej? Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze obuwia na jesień.