Polecamy

Helena Norowicz – aktorka, która została modelką w wieku 80 lat

Helena Norowicz – aktorka, która została modelką w wieku 80 lat
/
/
Pasja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Helena Norowicz to kobieta, która udowodniła, że nigdy nie jest za późno na nowe wyzwania. Polska aktorka, znana z ról u Rybkowskiego czy Kieślowskiego ma dziś ponad 80 lat i niedawno rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem. Jak podkreśla sama aktorka, przejście po wybiegu było równie stresujące, jak jej spektakl dyplomowy. Pomimo lekkiej tremy Helena Norowicz poradziła sobie znakomicie i wyglądała zachwycająco. Artystka przerwała również swoją aktorską emeryturę i ponownie możemy ją podziwiać na deskach teatru. Aktorka jest prawdziwym symbolem kobiecości i ogromnej gracji. 

Helena Norowicz przyszła na świat w 1934 roku w Chiłowszczyźnie. Aktualnie miejscowość ta należy do Białorusi. W latach 60. zadebiutowała w teatrze, głównie pracowała w Teatrze Klasycznym oraz Teatrze Studio w Warszawie. Jej kariera rozwijała się również w branży filmowej, na przestrzeni lat zagrała w wielu filmach oraz popularnych serialach. Przez lata zdobyła popularność oraz ogromne uznanie wśród widzów. W wieku 68 lat zdecydowała przejść na emeryturę, jednak po 10 latach wróciła do aktywności zawodowej i zaangażowała się w nowy projekt, jakim jest modeling. Helena Norowicz została najstarszą modelką w Polsce, która udowadnia, że wiek w tej branży może mieć drugorzędne znaczenie. Sprawdź, na czym polega fenomen aktorki i co robi, że w wieku 80 lat wygląda tak rewelacyjnie. 

Helena Norowicz – najstarsza modelka w Polsce 

W ostatnich latach ponownie zrobiło się głośno o Helenie Norowicz, ponieważ jako pierwsza w Polsce wzięła udział w pokazie mody, mając ponad osiemdziesiąt lat. Aktorka świetnie sprawdziła się w roli modelki na wybiegu, choć sama przyznaje, że było to zadanie dosyć stresujące. Skąd pomysł na modeling, będąc już na emeryturze? Norowicz znana jest głównie jako aktorka teatralna i filmowa, która dalej jest aktywna zawodowo. Nigdy nie przykładała dużej wagi do ubioru, a moda i trendy całkiem nie były w kręgu jej zainteresowań. Jednak dobór pięknych i eleganckich strojów był i nadal jest jej znakiem rozpoznawczym. Jak podkreśla sama artystka, kompletowanie codziennych stylizacji przychodzi jej bardzo naturalnie i łatwo. Pani Helena wzięła udział również w kilku kampaniach modowych – ubrania które prezentuje wyglądają znakomicie. Urok i klasa aktorki sprawiają, że wybrane dla niej outfity wyglądają na niej rewelacyjnie. Szansa na bycie modelką w wieku 80 lat to nie tylko kwestia pięknej buzi czy nienagannej sylwetki. Helena Norowicz ma do zaproponowania coś więcej – charyzmę, skromność i barwną osobowość. 

Jak Helena Norowicz zdnalazła się w branży fashion? 

Przygoda z modelingiem rozpoczęła się, gdy aktorka zgodziła się zapozować do zdjęć na prośbę Aleksandry Popławskiej, również aktorki i reżyserki. Jej portrety zostały opublikowane na stronie internetowej i zaczęły spływać propozycje sesji zdjęciowych. Kolejnym projektem była praca dla Katarzyny Ładczuk, której prace również zostały bardzo ciepło przyjęte. Efektem tego Helena Norowicz została twarzą polskiej marki Bohoboco i wzięła udział w kampanii dla Nenukko. Mimo początkowych obaw aktorka sprawdziła się w roli modelki doskonale. Dzięki temu ciągle otrzymuje nowe propozycje współpracy, które traktuje jak kolejne wyzwania. 

Piękno nie ma wieku 

Coraz częściej marki modowe zapraszają do współpracy modelki i modeli, którzy mają nieco więcej lat. Seniorzy na wybiegach czy w kampaniach fashion przestali być zjawiskiem niecodziennym. To pokazuje, że piękno nie ma określonej metryki i każdy człowiek może mieć coś ciekawego do zaoferowania. Zmarszczki czy siwe włosy opowiadają historię, której branża mody jest spragniona. To fantastyczny sposób na przełamanie stereotypów i odwrócenie trendów, w których główną rolę odgrywa kult młodości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak walczyć z nieśmiałością?
/
Jak walczyć z nieśmiałością?
Brakuje Ci odwagi w wielu codziennych sytuacjach i odczuwasz strach przed wystąpieniami publicznymi? Dowiedz się już teraz, skąd się bierze nieśmiałość i jak można z nią walczyć!
Galanteria skórzana – elegancki dodatek do stylizacji
/
Galanteria skórzana – elegancki dodatek do stylizacji
Modne wyroby skórzane mogą być trafionym prezentem pod choinkę. Przeczytaj, które akcesoria są eleganckie i praktyczne na co dzień.
USG stawu kolanowego – kiedy warto wykonać badanie?
/
USG stawu kolanowego – kiedy warto wykonać badanie?
Staw kolanowy jest jednym z najważniejszych stawów w naszym ciele, pełniąc kluczową rolę w utrzymaniu ruchomości i stabilności.