Polecamy

Jak dbać o skórę twarzy?

Jak dbać o skórę twarzy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Skóra twarzy wymaga wiele uwagi. Poddawanie jej procesom pielęgnacyjnym, zwłaszcza z udziałem kolagenu, może znacznie zwiększyć jej witalność oraz spowolnić nieuchronny proces starzenia się.

Jak pielęgnować skórę twarzy w każdym wieku?

Dbanie o skórę to podstawa i wraz z terapią kolagenową należy pamiętać o innych działaniach wspierających witalny wygląd skóry. W zależności od wieku ten proces może się nieco różnić. Już w wieku dwudziestu lat powinno się zadbać o skórę. To, co dzieje się z nią we wcześniejszych etapach, wpływa znacząco na to, jak będzie starzeć się później. Zniszczona, sucha skóra, która cierpi na niedobór kolagenu lub innych białek oraz witamin zacznie starzeć się szybciej niż przeciętnie. Jest to odpowiedni moment na zadbanie o nawyki pielęgnacyjne, które powinny pozostać przez lata i być w ciągu nich dodatkowo urozmaicane. Kolagen w przypadku młodej skóry zadba przede wszystkim o jej nawilżenie oraz regenerację.

Skóra po trzydziestym roku życia wymaga nieco więcej pielęgnacji, ponieważ nie regeneruje się tak szybko, jak skóra dwudziestoletnia i jest przez to mniej elastyczna. Pierwsze zmarszczki pojawiają się na czole. Pogłębiają się również zmarszczki mimiczne, które powstawały już wcześniej. Poziom kolagenu już wtedy stopniowo się zmniejsza, ale nadal głównie wymaga nawilżenia. Skóra czterdziestoletnia i starsza ma już znacznie mniej kolagenu, dlatego wtedy trzeba zadbać również o ujędrnienie oraz silną regenerację cery. Preparaty powinny mieć działanie długo nawilżające i być odżywcze. Kolagen do twarzy jest tutaj bardzo kluczowy, aby znacząco spowalniać proces starzenia się skóry.

Każdemu typowi skóry, niezależnie od wieku, zaleca się stosować kolagen naturalny do twarzy Colway. Niezadbanie o odpowiednią produkcję kolagenu, nawilżenie oraz regenerację twarzy może mieć negatywne skutki nie tylko na sam wygląd skóry, lecz także na nasze zdrowie oraz ogólną kondycję organizmu.

Jakie są objawy niedoboru kolagenu?

Niedobór kolagenu bardzo łatwo rozpoznać, szczególnie w młodym wieku. Szybciej pojawiają się zmarszczki, skóra jest sucha, pod oczami widać wyraźne szare cienie. Na skórze pojawiają się natomiast bruzdy. Włosy są znacznie osłabione, kruche, łatwo wypadają, można nawet zacząć przedwcześnie łysieć. Paznokcie również są łamliwe, co może być niebezpieczne, jeżeli są długie, bo może dojść do uszkodzenia lub odsłonięcia macierzy paznokcia.

Niedobór kolagenu jest niebezpieczny dla układu kostnego, bo doprowadza do kruchości i większej podatności na złamania oraz prowadzi do kontuzji stawów. Kolagen to podstawowy budulec mazi stawowej i ma znaczący wpływ na stan chrząstek, dlatego jego brak może skutkować problemami z kośćmi.

Jak można zapobiegać utracie kolagenu w skórze?

Najlepszy sposób na zapobieganie utraty kolagenu w skórze to stosowanie aktywnego kolagenu naturalnego, włącznie z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz zdrowotnymi, takimi jak dbanie o pełnowartościową dietę oraz kondycję fizyczną. Kolagen naturalny do twarzy Colway to preparat pochodzenia rybnego, stąd pewność o jego skutecznym działaniu. Kolagen pochodzący z ryb jest wydajnie wchłaniany przez organizm, a dzięki temu łatwiej i szybciej dostaje się do krwiobiegu, w przeciwieństwie do nieaktywnego kolagenu pochodzenia bydlęcego, który można znaleźć w tańszych preparatach w wielu drogeriach. Dzięki kolagenowi naturalnemu do twarzy Colway skóra szybciej się regeneruje, zachowuje witalność, a zmarszczki powstają znacznie wolniej.

Fot.:Irina Kaminskaya/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Moda i Uroda: Wyrażając swoją indywidualność i pewność siebie
/
Moda i Uroda: Wyrażając swoją indywidualność i pewność siebie
Moda stanowi ważną część naszego życia. To nie tylko sposoby wyrażania siebie, ale również narzędzia, które pomagają nam budować pewność siebie.
Jak zmotywować się do zmiany trybu życia na zdrowszy?
/
Jak zmotywować się do zmiany trybu życia na zdrowszy?
Poszukujesz motywacji do zmiany trybu życia na zdrowszy? Dowiedz się, jak kompletnie odmienić swoje życie i… ciało!
Kosmetyki z bursztynem
/
Kosmetyki z bursztynem
To produkty, które bazują na prawdziwym cudzie. Pielęgnacja z kosmetykami z bursztynem po prostu musi być udana. Sprawdź, na jakie produkty warto postawić.