Polecamy

Pielęgnacja skóry osób dojrzałych

Pielęgnacja skóry osób dojrzałych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nasza skóra zmienia się wraz z upływem lat. Staje się również coraz bardziej wymagająca. Kosmetyki, których używaliśmy do tej pory, mogą nie działać na nia tak samo jak wcześniej. Dlatego właśnie, wchodząc w dojrzały wiek, warto zmieniać swoją pielęgnację, dostosowując ją tym samym do aktualnych potrzeb skóry.

Zmiany zachodzące w skórze wraz z wiekiem

Starzenie skóry jest procesem naturalnym, jednak dość skomplikowanym. Wiąże się z oddziaływaniem zarówno czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. O ile na pierwsze z nich mamy wpływ – wiążą się z naszym stylem życia, dietą, ilością snu itp, o tyle czynniki wewnętrzne zachodzą w naszym ciele mimo naszej woli.

Produkcja kolagenu w naszej skórze zwalnia w wieku 25-30 lat. Proces ten zdecydowanie przyspiesza, gdy kończymy czterdziestkę. Zmiany zachodzące w naszej skórze zaczynają być zdecydowanie bardziej widoczne, za co w dużej mierze odpowiedzialne są hormony.

Wpływ hormonów na starzenie się skóry

Za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia kobiecej skóry odpowiada estrogen. To dzięki niemu nasza cera jest elastyczna, sprężysta, a włókna kolagenowo-elastynowe są stymulowane do pracy. Kolagen i elastyna pełnią w naszej skórze funkcję podporową. Degradacja tych białek sprawia, że skóra zapada się i powstają na niej zmarszczki. Gdy wraz z procesem menopauzy, produkcja estrogenu w naszym ciele spada, a na skórze możemy zauważyć przesuszenia, zmarszczki oraz szarawy odcień.

Jak dbać o cerę dojrzałą?

Nie ulega wątpliwości, że cera dojrzała wymaga specjalnego traktowania. Może wiązać się to ze zmianą naszych dotychczasowych rytuałów pielęgnacyjnych. Potrzeby naszej cery zmieniają się, więc dotychczasowo używane kremy nawilżające, odżywcze lub przeciwstarzeniowe mogą działać zbyt słabo.

Z większą uwagą powinnyśmy wybierać kosmetyki, których zamierzamy używać. Przeglądając ofertę sklepu internetowego https://www.medilla.pl/, warto zwrócić uwagę na produkty zawierające składniki aktywne oraz antyoksydanty, takie jak witamina C, E, koenzym Q10 oraz wyciągi roślinne.

Oprócz nakładania kosmetyków, warto do swojego rytuału pielęgnacyjnego wprowadzić dodatkowe zabiegi, jak np. masaż twarzy. Pomoże on zachować jędrność skóry i zapobiegnie powstawaniu nowych zmarszczek.

Pamiętaj, by regularnie, minimum dwa razy dziennie, dokładnie oczyszczać skórę łagodnymi preparatami. Może to być żel, mleczko, emulsja lub pianka – najważniejsze, by produkt nie zawierał detergentów, które będą podrażniać i przesuszać naszą cerę.

Twarz należy chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, odpowiedzialnego za fotostarzenie. W tym celu należy pamiętać o codziennym stosowaniu kremów z filtrem, nawet przez cały rok.

Dojrzała cera ma skłonność do rogowacenia się. Istotne jest więc regularne usuwanie martwego naskórka za pomocą peelingu. Dodatkowo, poprawia on krążenie krwi i limfy, przez co procesy regeneracyjne będą mogły zachodzić znacznie szybciej.

Nawilżona cera szybciej się regeneruje i jest mniej podatna na zachodzące w organizmie procesy starzenia. Dlatego tak ważne jest nakładanie kremów nawilżających. Cera po nich stanie się miękka, gładka i bez podrażnień.

Fot.: Teona Swift/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wygodnie i elegancko – podpowiadamy, co ubrać do biura
/
Wygodnie i elegancko – podpowiadamy, co ubrać do biura
Część z nas ma problem z wyborem odpowiedniego stroju do pracy w biurze. W tym artykule podpowiadamy, jak dobrać ubrania.
Jakie poduszki dla niemowlaka wybrać?
/
Jakie poduszki dla niemowlaka wybrać?
Wybór odpowiedniej poduszki dla niemowlaka to klucz do jego komfortu i bezpieczeństwa. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.
Diagnoza cukrzyca – co dalej?
/
Diagnoza cukrzyca – co dalej?
Cukrzyca to choroba metaboliczna, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2019 roku na cukrzycę chorowało około 463 milionów ludzi, a szacuje się, że liczba ta będzie rosnąć w przyszłości. Diagnoza cukrzycy może być trudnym doświadczeniem dla pacjenta, ale wczesne wykrycie choroby i odpowiednie leczenie są kluczowe dla zapobiegania powikłaniom.