Polecamy

Jak dobrać oprawki do rysów twarzy?

Jak dobrać oprawki do rysów twarzy?
/
/
ModaSzkoła stylu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz wyrobić sobie nowe okulary? Pamiętaj, że oprawki właściwie dobrane do rysów i proporcji twarzy pozwalają wydobyć piękno i odciągają uwagę od niedoskonałości. Dowiedz się, jak najłatwiej dobrać oprawki do swojej urody.

Noszenie okularów  –  zawsze w modzie

Dla wielu osób okulary korekcyjne to stylowy dodatek, który nie tylko koryguje wzrok, ale przede wszystkim pozwala na wyrażenie własnej indywidualności i podkreślenie spojrzenia. Na rynku dostępne są również modne okulary, tzw. zerówki, po które chętnie sięgają kobiety i mężczyźni bez wady wzroku, którzy chcą dzięki eleganckim oprawkom poprawić swój wygląd. Okulary wpisują się w obecne trendy i są traktowane przez stylistów na równi z biżuterią. Wciąż jednak zdarzają się osoby, które traktują noszenie okularów jak niemiły obowiązek, nie czują się w nich pewnie i cierpią z powodu kompleksów. Prawdopodobnie kolor oprawek i kształt okularów nie został właściwie dobrany do rysów twarzy, co sprawia, że te osoby nie czują się w nich atrakcyjnie. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa i wybrać się do salonu, takiego jak https://blochoptyk.pl/, który ma w ofercie szeroki wybór markowych oprawek. 

Kształt twarzy a rodzaj oprawek

Odpowiednio dobrane okulary podkreślają naturalne piękno i skupiają uwagę na oczach. Posiadacze twarzy okrągłej powinni przy pomocy oprawek spróbować wydłużyć i wyszczuplić twarz, dlatego w ich przypadku świetnie sprawdzają się modele prostokątne i kwadratowe oraz oprawki zwężające się do dołu. Sytuacja wygląda odwrotnie w przypadku kwadratowego kształtu twarzy, który można złagodzić, dzięki okrągłym oprawkom z ciemniejszą górą i jaśniejszym dołem lub przy użyciu oprawek przypominającym kształtem kocie oko. Oprawki o zaokrąglonym lub owalnym kształcie sprawdzą się również w przypadku twarzy podłużnej. Problematyczna może wydawać się twarz trójkątna, która charakteryzuje się wysokim czołem, mocno zarysowanym podbródkiem i wyróżnia się przez wyraźne kości policzkowe. Posiadacze takich rysów będą świetnie wyglądać w delikatnych, drucianych oprawkach lub w okularach pozbawionych oprawek, które nie rzucają się w oczy. Jeśli chodzi o twarz owalną, która jest zwykle symetryczna i na której kości policzkowe stanowią najszerszy punkt twarzy, to do niej polecany jest niemal każdy typ okularów, m.in.: okrągły, owalny, prostokątny i kwadratowy, ale też typu kocie oko, aviator czy wayfarer. Należy tylko pamiętać o tym, żeby oprawki nie wykraczały poza szerokość twarzy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Shane Aldendorff

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5-hydroksytryptofan (5-HTP): Naturalne wsparcie dla zdrowia i nastroju
/
5-hydroksytryptofan (5-HTP): Naturalne wsparcie dla zdrowia i nastroju
5-hydroksytryptofan, znany również jako 5-HTP, to naturalny związek chemiczny, który odgrywa istotną rolę w produkcji serotoniny - neuroprzekaźnika wpływającego na nasz nastrój.
Zdrowy diabetyk – jak efektywnie o siebie dbać
/
Zdrowy diabetyk – jak efektywnie o siebie dbać
Cukrzyca jest w XXI wieku chorobą tak powszechną, że zyskała miano epidemii.
Martha Stewart – dlaczego jej styl życia inspiruje tysiące kobiet na całym świecie?
/
Martha Stewart – dlaczego jej styl życia inspiruje tysiące kobiet na całym świecie?
Martha Stewart to kobieta inspirująca miliony. Sprawdź tajemnicę jej sukcesu!