Polecamy

Jak zaczynać dzień, żeby być pełna energii?

Jak zaczynać dzień, żeby być pełna energii?
/
/
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czujesz, że w ciągu dnia brakuje Ci energii? Być może już po przebudzeniu popełniasz błędy, które oddziałują na następne godziny. Sprawdź, jak zaczynać dzień, żeby przepełniała Cię energia!

Zmęczenie – to problem wielu z nas

Mnóstwo kobiet zmaga się z ciągłym zmęczeniem. Nic w tym dziwnego. Bardzo często mamy na głowie naprawdę sporo obowiązków. Wiele z nas na co dzień godzi aktywność zawodową z dbaniem o rodzinę, co potrafi być naprawdę wyczerpujące. Jeżeli każdego dnia towarzyszy Ci zmęczenie, to zdecydowanie nie powinnaś tego lekceważyć. Zacznij oczywiście od zrobienia badań profilaktycznych – być może masz jakieś niedobory. Jeżeli jednak zdrowotnie wszystko jest w porządku, może problem tkwi w tym, jak organizujesz swój dzień? Już rano możesz zadbać o to, aby przez wiele godzin przepełniała Cię energia.

Odpowiednia długość snu to klucz do sukcesu

Tak naprawdę już przed położeniem się spać decydujesz, czy następnego dnia będziesz mieć dużo sił. Sekret tkwi oczywiście w odpowiedniej długości snu. Nie śpij za krótko, ale i nie za długo. Optymalna długość snu w nocy to 6–8 godzin. 

Poranne ćwiczenia – świetny pomysł

Warto zaplanować poranek tak, aby mieć czas na poranną aktywność. Niekoniecznie musi to być bardzo długi trening, ale poranny jogging czy chociażby joga to bardzo dobry pomysł. Powszechnie wiadomo, że ćwiczenia wyzwalają hormony szczęścia, a więc dzień rozpoczęty w ten sposób na pewno będzie udany. Wybierz taką aktywność, jaką najbardziej lubisz – nawet jeżeli są to po prostu ćwiczenia rozciągające. Ruch to zdrowie – i szczęście!

Zdrowe, pyszne śniadanie

Mówimy zdecydowanie NIE byle jakim śniadaniom jedzonym w pośpiechu. Na pożywne, zdrowe i ładnie prezentujące się śniadanie po prostu musisz znaleźć czas. Zapewniamy, że Twój poranek będzie o wiele lepszy właśnie dzięki temu. Na śniadanie przygotuj to, co najbardziej lubisz jeść i zaplanuj sobie tyle czasu, aby móc jeść je powoli, spokojnie, delektując się posiłkiem. Kto powiedział, że tylko weekend jest czasem na królewskie śniadanie? Każdy dzień uczynisz wyjątkowym, jeżeli przyłożysz się do przygotowania tego pierwszego posiłku.

Chwila dla umysłu

Wiele osób poleca także poświęcenie czasu swojemu umysłowi z samego rana. Nie sięgaj od razu po przebudzeniu po smartfona, choć wiemy, że to kuszące! Zamiast tego wybierz 10 minut czytania książki czy ciekawego artykułu. To pozwoli Twojemu mózgowi rozbudzić się, a jednocześnie wprawi Cię w dobry nastrój. Poranek to bardzo dobry moment właśnie na czytanie – dlaczego tak rzadko bierzemy to pod uwagę? 

Pij wodę – tak po prostu!

Prosty sposób na lepszy dzień? Od samego rana zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że to absolutna podstawa naszego odżywiania, a do tego fajny sposób na lepszy dzień. Woda to zawsze dobry pomysł – dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. 

Relaks w drodze do pracy

Nawet jadąc do pracy, możesz zadbać o swoje odprężenie. Puść sobie w samochodzie ulubioną muzykę, podcast czy audiobooka. Może w drodze wypijesz pyszną kawę? To na pewno sprawi, że w nowy dzień wejdziesz znacznie bardziej zrelaksowana i pozytywnie nastawiona do codziennych wyzwań. 

Zdjęcie główne: bruce mars/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wprowadzenie do slow fashion: jak tworzyć świadome i stylowe garderoby?
/
Wprowadzenie do slow fashion: jak tworzyć świadome i stylowe garderoby?
Pogłęb swoją wiedzę na temat slow fashion i dowiedz się, jak krok po kroku tworzyć stylową i świadomą garderobę.
Jak ekologiczne świeczki sojowe mogą przyczynić się do twojego codziennego dobrego samopoczucia?
/
Jak ekologiczne świeczki sojowe mogą przyczynić się do twojego codziennego dobrego samopoczucia?
Odkryj zalety ekologicznych świeczek sojowych w codziennym relaksie. Dowiedz się, jak mogą podnieść twoje samopoczucie, kreując przyjazne i harmonijne otoczenie.
Kampanie remarketingowe, czyli jak dotrzeć do potencjalnych klientów?
/
Kampanie remarketingowe, czyli jak dotrzeć do potencjalnych klientów?
Przywróć zainteresowanie potencjalnych klientów z pomocą kampanii remarketingowych. Oto, co warto wiedzieć.