Polecamy

Koloryzacja włosów – najważniejsze informacje

Koloryzacja włosów – najważniejsze informacje
/
/
FryzuryUroda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Koloryzacja włosów to najlepszy sposób na nadanie nowego charakteru swojej fryzurze. Jednak koloryzacja to nie tylko sam kolor, ponieważ rodzajów koloryzacji jest wiele i oprócz koloru, ważnym aspektem jest rodzaj farbowania. Niezależnie od tego czy to będą tylko pasemka, sombre, czy pełna koloryzacja, jest to idealny sposób, aby zaszaleć i zmienić coś w swoim wizerunku.

Koloryzacja włosów – co to jest?

Koloryzacja włosów to inaczej farbowanie. Dokładniej mówiąc, jest to zmiana naturalnego lub już wcześniej modyfikowanego koloru włosów na inny z wykorzystaniem środków chemicznych. Zmiana koloru włosów wykonywana jest za pomocą farb do włosów i bez rozjaśniania, może mieć efekt jedynie o kilka odcieni inny niż naturalny kolor. Koloryzacja włosów może być trwała, półtrwała (do 24 myć) i zmywalna (od 2 do 8 myć). Wybierając farbę do włosów, należy zwrócić uwagę na to, jak bardzo jest trwała i dopasować jej trwałość do własnych potrzeb. Należy wybierać produkty sprawdzone i znane. Sprawdzone i polecane farby do włosów można znaleźć na https://fryzart.pl/pol_m_Koloryzacja_Farby-do-wlosow-197.html. Są to marki, które z pewnością, przy odpowiednim zastosowaniu, nie zaszkodzą włosom, a efekty będą zdumiewające.

Rodzaje koloryzacji włosów

Decydując się na koloryzację musimy określić, na co dokładnie się decydujemy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Często spotykanym obecnie rodzajem koloryzacji jest ombre. Polega na rozjaśnieniu końców włosów o kilka tonów i pozostawieniu ciemniejszych górnych włosów. Efekt przejścia powinien być widoczny, a najczęściej łączy się do ombre kolory jasny blond z brązem. Kolejnym rodzajem jest sombre. Jest to delikatniejsza forma ombre, przejście nie jest tak mocno widocznie. Różnica w kolorze góry do dołu powinna być zaledwie jednego, dwóch tonów. Sombre nadaje naturalnego efektu koloryzacji. Następnie możemy wyróżnić koloryzację globalną, czyli dwuetapowe farbowanie włosów. Pierwszym etapem jest dekoloryzacja, czyli zdjęciu pigmentu z włosów, a następnie farbowanie końcowe. Każdy rodzaj koloryzacji można wykonać zarówno w salonie, jak i warunkach domowych. Należy odpowiednio przygotować do zabiegu włosy, aby były wystarczająco nawilżone. Dodatkowo przez farbowaniem włosów warto przeprowadzić próbę uczuleniową. Warto wiedzieć, że farbowanie, które wykonane jest wedle instrukcji producenta nie niszczy włosów, a im włosy zdrowsze, tym kolor łatwiej wnika w strukturę włosa. Po koloryzacji należy pamiętać o stosowaniu szamponów łagodnych, aby kolor zachował się jak najdłużej.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać ze stomatologii estetycznej?
/
Kiedy warto skorzystać ze stomatologii estetycznej?
W czym może pomóc stomatologia estetyczna i jakie zabiegi są najczęściej wykonywane? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule.
Klinika medycyny estetycznej jako oaza relaksu i odnowy
/
Klinika medycyny estetycznej jako oaza relaksu i odnowy
Czy wiesz, że klinika medycyny estetycznej może być twoją oazą relaksu i odnowy
Monica Bellucci – przyglądamy się dorobkowi włoskiej piękności
/
Monica Bellucci – przyglądamy się dorobkowi włoskiej piękności
Wiecie, jak swoją przygodę z filmem rozpoczęła Monica Bellucci? Poznajcie szczegóły z jej życia zawodowego!