Polecamy

Fryzury, które odmładzają – idealne, gdy przekroczyłaś 45 lat

Fryzury, które odmładzają – idealne, gdy przekroczyłaś 45 lat
/
/
Fryzury
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiek 45 lat nie jest magiczną liczbą, po której wszystko się zmienia. Jednak istnieją fryzury, które idealnie pasują do kobiet w tym wieku i skutecznie je odmładzają. W końcu dba się o siebie całe życie, a nie tylko w wieku nastoletnim. Jakie więc są najlepsze fryzury dla kobiet w tym wieku? 

  1. Blunt bob

To fryzura, która została okrzyknięta hitem roku. Długość blunt boba kończy się zaraz nad linią ramion, co świetnie sprawdza się w przypadku włosów delikatnych i nadmiernie przesuszonych. Pasma włosów po 40. roku życia zaczynają wolniej rosnąć, przez co narażone są na szybsze zniszczenie. Blunt bob pozwala pozbyć się zniszczonych końcówek oraz nadać młodszego wyglądu twarzy. Co więcej, blunt bob optycznie dodaje objętości cienkim włosom. We fryzurze tego typu jest tylko jedna zasada: włosy muszą być równo obcięte. 

  1. Long bob

W długim bobie długość włosów kończy się zaraz za linią ramion. Można je stylizować na wiele sposobów, dlatego polecana jest kobietom po 45. roku życia. Świetnie wygląda zarówno w prostej wersji, jak i nieco pofalowanej. Co do przedziałka – nie ma reguły. Może być zrobiony na środku lub asymetrycznie po boku. Należy pamiętać, że asymetryczny przedziałek zakrywa niedoskonałości twarzy, o ile jakieś występują. Tak obcięte włosy poleca się zakładać za ucho – wówczas fryzura dodaje dziewczęcego uroku. W przypadku long boba nie ma zasady co do długości włosów. Zazwyczaj sięgają poza linię ramion, jeśli jednak nie są zniszczone, pasma mogą być dużo dłuższe. W wyglądzie fryzury olbrzymie znaczenie ma jakość włosów, niestety przesuszone nigdy nie wyglądają dobrze, choćby cięcie było perfekcyjne. Co więcej, long bob to fryzura niemalże stworzona do koloryzacji w stylu ombre. Jaśniejsze końcówki dodają lekkości całej stylizacji oraz skutecznie odmładzają. 

  1. Krótkie włosy obcięte „na chłopaka”

Od lat powtarza się, że nic tak nie odejmuje lat niż krótkie włosy. Jest w tym trochę prawdy, jednak fryzura oprócz perfekcyjnego cięcia musi mieć także odpowiedni kolor. Odmładzająco wyglądają asymetryczne oraz dynamiczne cięcia w stylu pixie. Odchodzi się już od krótszych i ułożonych boków na rzecz niesfornych i nieułożonych pasm. Do stylizacji krótkich włosów poleca się sól morską, piankę lub krem. Tego typu fryzury są stworzone dla wszystkich kobiet, które mają gęste włosy, inaczej prześwity skóry mogą być mocno widoczne. Jaki kolor włosów wybrać do takiej długości? Powinien być dopasowany do karnacji. Jednak nie poleca się ciemnych kolorów – dodatkowo postarzają. 

  1. Fryzury z grzywką

Fryzury z grzywką polecane są dla kobiet, które do końca nie radzą sobie ze swoim wiekiem. Grzywka pozwala przykryć wszystkie niedoskonałości i mankamenty twarzy – przede wszystkim pierwsze zmarszczki pojawiające się w okolicach czoła. Skutecznie również odciąga uwagę od kurzych łapek tworzących się w okolicach oczu. Jaka grzywka jest najlepsza? Gruba i umiejętnie pocieniowana. Dzięki temu będzie nie tylko elementem maskującym niedoskonałości, ale także świetnym fryzjerskim wyborem. Co więcej, może być stylizowana na mnóstwo sposobów. Grzywka podniesiona delikatnie do góry wyszczupla twarz, z kolei mocniej pocieniowana dodaje dziewczęcego uroku. 

  1. Kok i włosy związane w kitkę

Jeśli nie chcemy fryzjerskiej ingerencji, zawsze możemy odpowiednio ułożyć włosy. Kitka nie jest zarezerwowana tylko dla młodych dziewczyn. Równie dobrze wyglądają w niej starsze kobiety. Włosy ściągnięte na czubku głowy są efektowne, ale również delikatnie naciągają skórę twarzy. Dzięki temu zmarszczki są mniej widoczne. Z kolei kok to fryzura mówiąca sama za siebie. Polecana szczególnie na eleganckie wyjścia, czy kolacje. Delikatnie zmierzwione i uniesione włosy nadają dziewczęcego uroku, choć kok to fryzura elegancka oraz wymagająca. Skutecznie dodaje wdzięku, pod warunkiem, że makijaż jest nieskazitelnie wykonany. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest dzisiaj luksus?
/
Czym jest dzisiaj luksus?
Co oznacza dla Ciebie słowo luksus i czy zawsze łączysz je z drogim oraz wystawnym życiem? Definicja prestiżowego życia zmieniła się w ostatnich latach. Sprawdź, co oznacza dziś!
Psychiatra – jakie metody leczenia stosuje?
/
Psychiatra – jakie metody leczenia stosuje?
Psychiatra Wrocław to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych. W przypadku pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, psychiatrzy stosują różne metody leczenia, które zależą od rodzaju i stopnia ciężkości zaburzenia, indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta oraz dostępności odpowiednich narzędzi i technologii medycznych. W poniższym tekście przedstawiono niektóre z najczęściej stosowanych przez psychiatrów metod leczenia.
Czy regularne badania są kluczem do długiego i zdrowego życia dla mężczyzn?
/
Czy regularne badania są kluczem do długiego i zdrowego życia dla mężczyzn?
Czym jest regularne zdrowotne badanie i jak wpływa na długowieczność i dobre samopoczucie mężczyzn? Przeczytaj naszą dogłębną analizę.