Polecamy

Kwas linolowy i jego zbawienne działanie na cerę z niedoskonałościami

Kwas linolowy i jego zbawienne działanie na cerę z niedoskonałościami
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kwas linolowy jest jednym z głównych składników sebum (substancji wytwarzanej przez gruczoły łojowe) oraz składnikiem tzw. cementu międzykomórkowego naskórka, który odpowiada za jego prawidłowe nawilżenie. Ze względu na jego właściwości terapeutyczne, w kosmetologii wykorzystywany jest bardzo często jako substancja aktywna kremów i serum odżywczych. Dowiedz się, komu dedykowane są preparaty kosmetyczne z kwasem linolowym i czy powinnaś je wybierać w ramach codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Kosmetyki o działaniu nawilżającym z kwasem linolowym

Ponieważ kwas linolowy przede wszystkim chroni skórę przed utratą wody, sprawdza się doskonale w kosmetykach o działaniu nawilżającym i odbudowującym barierę hydro-lipidową skóry. Takie preparaty dedykowane są zwykle osobom, których cera jest sucha albo odwodniona.

Co więcej, kwas linolowy tworzy barierę ochronną na skórze, dzięki czemu zapobiega jej uszkodzeniom i podrażnieniom szczególnie w przypadku, gdy jest ona delikatna. Sprawdzi się więc w pielęgnacji cery wrażliwej, z tendencją do podrażnień albo powstawania stanów zapalnych. Jest nieoceniony w przypadku cery najbardziej problematycznej, czyli jednocześnie odwodnionej i trądzikowej.

Kwas linolowy na ratunek skórze

Kosmetyki, które w swoim składzie zawierają kwas linolowy, bardzo często traktowane są jako tzw. ostatni ratunek w przypadku najbardziej problematycznej skóry. Składnik łagodzi podrażnienia, niweluje zaczerwienienia, utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry, rozjaśnia przebarwienia oraz ogranicza powstawanie zaskórników oraz stanów zapalnych.

Kosmetolodzy zalecają preparaty z tym kwasem także po intensywnych zabiegach kosmetycznych, w tym zabiegach z zastosowaniem innych, znacznie mocniejszych kwasów, peelingach chemicznych, mezoterapii czy laseroterapii. Kwas działa wtedy łagodząco i przeciwdziała powstawaniu podrażnień delikatnej skóry, przyspiesza też proces gojenia się naskórka uzupełniając jego poziom nawilżania.

Z jakimi składnikami najlepiej łączyć kwas linolowy?

Idealnym preparatem kosmetycznym, który zawiera wysokie stężenie kwasu linolowego jest Dermomedica Healing B3-LA Serum. W jego składzie znaleźć można nie tylko kwas linolowy, ale również ekstrakt z trzęsaka morszczynowatego o silnych właściwościach terapeutycznych przyspieszających regenerację skóry. Co więcej, serum zawiera także niacynamid –  witaminę B3, która uznawana jest za naturalny antybiotyk dla skóry. Witamina łagodzi stany zapalne, niweluje podrażnienia, redukuje zaczerwienienie, a do tego rozjaśnia przebarwienia.

Wspomniany kosmeceutyk przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry. Szczególnie zaleca się go w ramach pielęgnacji cery trądzikowej, suchej, problematycznej, wrażliwej, z tendencją do powstawania niedoskonałości. Serum sprawdza się świetnie jako wsparcie w procesie regeneracji skóry po zabiegach terapeutycznych w ramach leczenia trądziku.

Pamiętaj jednak, aby każdą kurację kosmetyczną najpierw skonsultować z kosmetologiem. Tylko specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze preparaty do codziennej, domowej pielęgnacji, które będą wykazywać dobroczynne działanie dla Twojej skóry.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nuda w stylizacjach na jesień? Sprawdź ten model butów
/
Nuda w stylizacjach na jesień? Sprawdź ten model butów
Jesień i wczesna zima to okres, w którym możesz wyglądać równie wspaniale jak latem dzięki odpowiednio dobranym dodatkom takim jak modne buty.
Jak dopasować biustonosz?
/
Jak dopasować biustonosz?
Biustonosz, mimo że zazwyczaj jest niewidoczny, jest ogromnie ważnym elementem garderoby kobiety. Podpowiadamy więc, jak dobrać stanik idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.
Co dziesiąty Polak nie odczuwa przychylności wobec ludzi ze swojego miejsca zatrudnienia
/
Co dziesiąty Polak nie odczuwa przychylności wobec ludzi ze swojego miejsca zatrudnienia
Nawiasem mówiąc, choć większość z nas ma dobre relacje z kolegami z pracy, to aż 76% Polaków deklaruje, że odczuwa skutki negatywnych zachowań współpracowników.Narzekanie, plotkowanie i miganie się od obowiązków to najczęściej wymieniane przyczyny niechęci.