Polecamy

Nawiązywanie przyjaźni po 40. – co warto wiedzieć?

Nawiązywanie przyjaźni po 40. – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po 40. roku życia bardzo wiele się zmienia. Ciężej jest komuś zaufać i nawiązać nowe znajomości. Jednak nie wykluczone, że nawet w średnim wieku można spotkać na swojej drodze wartościowe osoby, z którymi uda nam się znaleźć nić porozumienia. Jednak jak do tego podejść i przede wszystkim gdzie poznawać ludzi?

Wartościowa przyjaźń po 40. roku życia

Poznawanie nowych osób w młodym wieku nie stanowi żadnego problemu. Można znaleźć wówczas przyjaciół w szkole, na studiach czy w pracy. Te możliwości kurczą się jednak wraz z wiekiem. Z reguły po 40. większość osób ma już stałą pracę, w której zna wszystkich. Do tego wieczorne wyjścia zdarzają się zdecydowanie rzadziej. 

Zatem jak poznać kogoś wartościowego w średnim wieku? Z pewnością dobrym pomysłem jest znalezienie pasji: konie, jazda na rowerze, wycieczki górskie, klub książki. Wspaniale sprawdzają się także tańce czy zajęcia typu joga. Wspólne zainteresowania łączą ludzi w różnym wieku. Przy okazji zyskujesz pewność, że będą to osoby, z którymi będziesz miał o czym porozmawiać. Możliwości, zwłaszcza w dużych miastach jest wiele.

Dla osób bardziej zabieganych z pewnością sprawdzą się znajomości internetowe. Nie budzą już one trwogi i strachu, jak jeszcze kilka lat temu. Na różnych tematycznych forach można poznać masę ciekawych ludzi z niebanalnym podejściem do życia. Oczywiście warto być ostrożnym i nie podawać od razu swojego adresu zamieszkania czy wrażliwych danych, ale gwarantujemy, że również w sieci można znaleźć prawdziwych przyjaciół na resztę życia.

Prawdziwy przyjaciel – czyli jaki?

Definicja przyjaciela dla każdego jest nieco inna. Z pewnością jest to jednak człowiek, z którym będzie nas coś łączyło. Nie ma w tym przypadku dużego znaczenia wiek, wygląd czy płeć. Ważne, aby poczuć „to coś”, czyli mityczną chemię, która pojawia się nawet między przyjaciółmi. Wówczas miło spędza się czas i można się od siebie sporo nauczyć. Przez wiele osób tak bliski człowiek określany jest jako członek rodziny, tylko z wyboru. 

Można go poznać w każdej chwili, również po 40. roku życia. Oczywiście warto stwarzać ku temu okazje i dobrze obserwować ludzi. W zasadzie zawsze, bez względu na wiek, trzeba być ostrożnym i zanim komuś w pełni zaufamy, warto tę osobę lepiej poznać. Nawet jeśli bardzo potrzebujesz kontaktu z ludźmi, a nie masz znajomych ani rodziny, warto, aby na początku relacje z nowo poznanymi osobami były nieco płytsze. Jeśli płynnie przejdą w głębszą, przyjacielską relację, od razu to wyczujesz. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie brakuje także oszustów, którzy tylko czyhają na okazję, aby wyłudzić pieniądze. 

Pamiętaj jednak, że przyjaźń nie jest zarezerwowana jedynie dla młodszych osób. To raczej kwestia tego, że łatwiej im nawiązywać znajomości, mają w końcu ku temu więcej sposobności. Zatem jeśli jesteś w średnim wieku, a chcesz poznać prawdziwego przyjaciela, nie zamykaj się na świat, znajdź pasję i zacznij wychodzić do ludzi, a szybko to zaprocentuje.

Zdj. główne: Wasa Crispbread/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Olej kokosowy na zmarszczki – czy to działa?
/
Olej kokosowy na zmarszczki – czy to działa?
Szukasz skutecznego sposobu na zahamowanie starzenia się skóry? Co powiesz na olej kokosowy na zmarszczki? Sprawdź, czy to działa!
Jak wybrać idealny obraz geometryczny do twojego wnętrza – poradnik dla miłośników nowoczesnego designu
/
Jak wybrać idealny obraz geometryczny do twojego wnętrza – poradnik dla miłośników nowoczesnego designu
Sprawdź, jak idealny obraz geometryczny może odmienić twoje wnętrze. Dowiedz się, które formy geometryczne będą pasować do twojego stylu i jak je dopasować do nowoczesnej aranżacji.
Błonnik: czy warto go jeść? Kiedy należy na niego uważać?
/
Błonnik: czy warto go jeść? Kiedy należy na niego uważać?
Co daje nam spożycie błonnika? Czy można przesadzić z jego ilością?