Polecamy

Jak wykonać pedicure?

Jak wykonać pedicure?
/
/
Manicure i pedicureUroda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czym jest pedicure?

Pedicure to coraz popularniejszy zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny na stopy. Czasami wykorzystuje się go w celu określenia stanu stóp i diagnozowania ewentualnych chorób. Jest bardzo pomocny w utrzymaniu stóp i paznokci w doskonałej kondycji i wcale nie tak prosto zrobić go samemu – chociaż nie jest to niemożliwe. Zazwyczaj pedicure zajmują się podolodzy lub kosmetolodzy, a samą formę tego zabiegu specjalista dobiera zgodnie z potrzebami i stanem stóp klienta. Na przykład, jeżeli na skórze lub paznokciach rozwinęła się grzybica, pedicure zostanie poprzedzony wizytą u podologa lub lekarza specjalisty (na przykład dermatologa).

Pedicure kosmetyczny i leczniczy

Klasyczny zabieg pedicure Gdynia zazwyczaj wykonuje się w celach kosmetycznych. Budzi on znacznie większe zainteresowanie wśród kobiet niż mężczyzn. Proces jest stosunkowo prosty, chociaż wymaga wprawy i zdolności manualnych, jeśli chciałbyś wykonać go samodzielnie. 

Pedicure kosmetyczny obejmuje:

• zmywanie lakieru,

• skracanie paznokci,

• usuwanie skórek,

• oczyszczanie płytki paznokcia,

• piłowanie paznokci,

• pokrywanie płytki paznokcia odżywkami i lakierem, 

• stosowanie peelingu lum maski na stopę.

Z kolei pedicure leczniczy Gdynia, nazywany również pedicure podologicznym, charakteryzuje się nastawieniem zabiegu na usuwanie niepożądanych zmian w obrębie skóry i paznokci u stóp. Czasami podolog może zalecić konsultację z lekarzem dermatologiem, chirurgiem, diabetologiem lub ortopedą – dzieje się tak zazwyczaj, kiedy zmiany chorobowe są poważne i wymagają leczenia farmakologicznego lub chirurgicznego.

Kiedy zdecydować się na pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy warto wykonać, jeśli obserwujesz u siebie zmiany chorobowe i poważne problemy pielęgnacyjne, wpływające na przykład na kondycję skóry. Szczególnym wskazaniem do pedicure’u leczniczego są na przykład pękające pięty (zwłaszcza, jeśli problemu nie rozwiązują stosowane przez Ciebie kosmetyki), wrastające paznokcie czy odciski i nagniotki. Tego typu problem zazwyczaj nie wymagają kontaktu z lekarzem, ale są również dość trudne do samodzielnego rozwiązania.

Kiedy nie powinieneś decydować się na pedicure?

Istnieją przeciwwskazanie do wykonania pedicure. Są nimi przede wszystkim poważne choroby stóp, których zabieg kosmetyczno-podologiczny nie może rozwiązać. Jeśli mierzysz się z grzybicą stóp i paznokci, nieuregulowaną cukrzycą, brodawkami (mogącymi świadczyć o infekcji HPV), a także świeżymi ranami lub świeżymi bliznami – pedicure będzie niemożliwy do wykonania. Podobnego rodzaju przeciwwskazaniem są wszelkie zmiany skórne nieznanego pochodzenia, mające charakter zapalny lub alergiczny. Jeśli więc problem pojawił się w trakcie Twojego oczekiwania na wizytę w gabinecie podologicznym lub kosmetologicznym – niezwłocznie skontaktuj się z osobami wykonującymi zabieg i postaraj się go przesunąć.

Dla kogo pedicure jest wskazany?

Zabieg pedicure’u można wykonywać z powodu występowania niektórych problemów ze stopami (mówiliśmy je wcześniej) lub profilaktycznie – jeśli wiesz, że jesteś narażony na spadek kondycji skóry stóp lub pogorszenie się stanu paznokci u stóp. Skąd wiedzieć, że znajdujesz się w grupie ryzyka? Istnieją czynniki, które predysponują niektóre osoby do schorzeń w obrębie stóp. Należą do nich:

• wady budowy stóp, takie jak haluksy lub płaskostopie,

• wiek – osobami zagrożonymi problemami zdrowotnymi ze stopami są seniorzy, szczególnie Ci, którzy mają wiele innych dolegliwości,

• choroby, takiej jak cukrzyca, stopa cukrzycowa, żylaki,

• otyłość,

• zawodowe lub wyczynowe uprawianie sportu,

• noszenie niewygodnego obuwia, zwłaszcza regularnie i długotrwale.

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ekologiczne świeczki sojowe mogą przyczynić się do twojego codziennego dobrego samopoczucia?
/
Jak ekologiczne świeczki sojowe mogą przyczynić się do twojego codziennego dobrego samopoczucia?
Odkryj zalety ekologicznych świeczek sojowych w codziennym relaksie. Dowiedz się, jak mogą podnieść twoje samopoczucie, kreując przyjazne i harmonijne otoczenie.
Od czego zacząć uprawianie trekkingu?
/
Od czego zacząć uprawianie trekkingu?
Trekking jest wspaniałą formą aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli więc chcesz zacząć swoją przygodę ze wspinaczką górską, podpowiadamy, jak się do tego przygotować.
Czym kierować się przy wyborze torebki listonoszki?
/
Czym kierować się przy wyborze torebki listonoszki?
Torebki listonoszki od pewnego czasu cieszą się nieustającą popularnością wśród kobiet. Ich wygodny fason, praktyczność i modny wygląd sprawiają, że są one doskonałym wyborem na codzienny zestaw. Przy tak szerokim wyborze na rynku trudno jednak znaleźć idealną torebkę listonoszkę. Ten artykuł podpowie, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.