Polecamy

Alergia na hybrydy – jak sobie z nią poradzić?

Alergia na hybrydy – jak sobie z nią poradzić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure hybrydowy to sposób na piękne paznokcie przez dłuższy czas. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tego typu zabieg m.in. z powodu alergii. Czym jest alergia na hybrydy? Co ją wywołuje? Jak się z nią uporać? Podpowiadamy!

Czym jest alergia na hybrydy?

Alergia na hybrydy zazwyczaj pojawia się chwilę po nałożeniu lakieru hybrydowego na paznokcie. Najczęściej objawia się świądem, który zwykle jest bagatelizowany. Może to prowadzić do rozwoju objawów w postaci zaczerwienienia palców lub nawet całych dłoni. Kolejnym symptomem może być rozwój ropnych grudek, które po pęknięciu będą prowadzić do powstawania ran.

Alergia na hybrydę może spotkać również manicurzystów. Ta choroba zawodowa może się rozwinąć przy stałym kontakcie z alergenem. Uczulenie może się przytrafić nawet po kilku latach pracy w zawodzie, kiedy tolerancja na substancje nadwrażliwe w organizmie zostanie przekroczona.

Alergia na hybrydę nie zawsze musi się objawiać w postaci zmian skórnych. Jeśli z czasem nasze paznokcie po zabiegach manicure stają się kruche, słabe, łamliwe, rozdwajają się, a skórki przesuszają, również może to być objaw wskazujący na alergię.

Jak leczyć alergię na hybrydę?

Jeśli zaobserwowaliśmy na swoich dłoniach zmiany alergiczne, należy jak najszybciej podjąć kroki, które zapobiegną rozwojowi niepokojących objawów. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy usunąć uczulający lakier z paznokci. Bez tego kroku nie pozbędziemy się objawów uczulenia. Wręcz przeciwnie: będą się one nasilać i być może będzie wymagana interwencja dermatologa. Podrażnione paznokcie i skórę należy posmarować panthenolem lub zrobić okład z rumianku. Jeśli rumień na dłoniach utrzymuje się dłużej niż jeden dzień, warto skonsultować się z lekarzem. W żadnym wypadku nie należy ponawiać próby nałożenia lakieru, gdyż może to doprowadzić nawet do utraty paznokci.

Wyleczenie objawów uczulenia może trwać nawet kilka tygodni. Tyle mniej więcej trwa odbudowa nowego naskórka i odrośnięcie paznokcia.

Po wystąpieniu alergii należy zrobić sobie przerwę w robieniu paznokci hybrydowych na około pół roku. W tym czasie należy zadbać o płytkę paznokci i skórę dłoni.

Jak zapobiegać alergii na hybrydę?

Czy można zapobiec wystąpieniu alergii na hybrydę? Przede wszystkim należy pamiętać, by do manicure hybrydowego zawsze podchodzić z dozą ostrożności: nie należy lekceważyć nawet najmniejszych niepokojących nas objawów. Jeśli nie mamy wprawy w samodzielnym wykonywaniu manicure hybrydowego, bezpieczniej jest oddać się w ręce specjalisty. 

Jeśli jednak decydujemy się na robienie paznokci w domowym zaciszu, należy pamiętać o stosowaniu produktów dobrej jakości i używaniu lampy o mocy min. 36 W. Nie piłujmy za mocno płytki ani nie wycinajmy zbytnio skórek, by nie doprowadzić do skaleczeń. Podczas nakładania lakieru nie dojeżdżajmy pędzelkiem zbyt blisko, by produkt nie miał kontaktu ze skórą. Od czasu do czasu warto również robić sobie przerwę od robienia paznokci hybrydowych.

Lakiery hybrydowe, które nie uczulają

Producenci prześcigają się w wymyślaniu produktów, które będą odpowiadały potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Tym oto sposobem powstały lakiery, które nie zawierają w składzie substancji drażniących.

Źródło: pixabay.com/Bezendu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sandały damskie – jakie można spotkać ich typy?
/
Sandały damskie – jakie można spotkać ich typy?
Istnieje wiele różnych typów sandałów damskich, które można spotkać na rynku.
Koloryzacja włosów – najważniejsze informacje
/
Koloryzacja włosów – najważniejsze informacje
Koloryzacja włosów to najlepszy sposób na nadanie nowego charakteru swojej fryzurze. Jednak koloryzacja to nie tylko sam kolor, ponieważ rodzajów koloryzacji jest wiele i oprócz koloru, ważnym aspektem jest rodzaj farbowania.
Depilacja laserowa – idealnie gładka skóra niezależnie od pory dnia i nocy!
/
Depilacja laserowa – idealnie gładka skóra niezależnie od pory dnia i nocy!
Jedyną metodą, która zapewnia 100% swobodę i wygodę własnego ciała pod względem owłosienia jest depilacja laserowa. Po prawidłowo przeprowadzonej serii zabiegów depilacyjnych każda osoba może odetchnąć z ulgą i przestać planować kolejne sesje golenia swojej skóry tradycyjnymi metodami.