Polecamy

Jakie efekty da regularna pielęgnacja rąk?

Jakie efekty da regularna pielęgnacja rąk?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Żyjemy w czasach, kiedy trudno jest utrzymać nawilżoną i zadbaną skórę dłoni. Częsta dezynfekcja środkami na bazie alkoholu o noszenie plastikowych lub gumowych rękawiczek nie wpływają dobrze na skórę, która staje się sucha, szorstka i popękana. Małe uszkodzenia w wysuszonej skórze powodują ból i pieczenie przy dezynfekcji, z której nie można przecież rezygnować. Jak więc pielęgnować dłonie, by pomimo trudnych warunków były gładkie i miękkie? 

Głębokie nawilżanie

Zrób sobie odżywczo-regenerującą maskę na dłonie. Tubki z kremami, które można wykorzystywać także jako maski są dostępne w każdej drogerii. Na posmarowane warstwą maski dłonie załóż bawełniane rękawiczki, które pomogą skórze lepiej wchłonąć dobroczynne składniki. Taką maskę można wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu, by dłonie były odpowiednio nawilżone, a skóra mogła się regenerować. Poza nakładaniem maski, ważne jest także regularne nawilżanie i zabezpieczanie skóry przed jego utratą. Składniki nawilżające to na przykład gliceryna, aloes, mocznik oraz ekstrakty roślinne. Z kolei emolienty, czyli oleje i masła, to składniki, które pozwalają “zamknąć” nawilżenie w skórze i zapobiegają wysuszeniu skóry. 

Złuszczanie skóry

Jeśli Twoje dłonie są wyjątkowo suche i szorstkie, przed rytuałami kosmetycznymi warto wykonać peeling skóry, by składniki aktywne mogły lepiej wniknąć w naskórek i efektywniej zadziałać. Peeling można zrobić samemu, na przykład z fusów po kawie lub cukru, ale można także kupić gotowy kosmetyk. Poza peelingami mechanicznymi, tak zwanymi scrubami, na rynku dostępne są także środki enzymatyczne lub chemiczne, czyli kwasowe. Są one znacznie delikatniejsze, jednak jeśli skóra jest popękana, peeling kwasowy może zadać spory ból i lepiej jest najpierw zadbać o skórę, a później złuszczać ją za pomocą chemicznych peelingów. Warstwa suchego, martwego naskórka na dłoniach blokuje kremom, maściom i maskom dostęp do głębokich warstw skóry, gdzie powinny one wspomagać procesy regeneracji. Właśnie dlatego warto regularnie złuszczać skórę i czerpać maksimum dobra z nakładanych później kosmetyków. 

Zmiana nawyków

Możliwe, że Twoje dłonie są zniszczone nie przez same środki do dezynfekcji i rękawiczki, a przez sposób, w jaki z nich korzystasz. Pamiętaj, że płyn do dezynfekcji z wysoką zawartością etanolu będzie bardzo mocno wysuszał Twoją skórę, więc kiedy masz wybór – umyć ręce lub użyć alkoholu, zawsze wybieraj wodę z mydłem, a po myciu rąk nałóż nawilżająco-ochronny krem. Również rękawiczki mogą być źle noszone. Po pierwsze – podrażnienie może być wywołane uczuleniem na lateks, dlatego warto wybierać bezlateksowe materiały. Po drugie – skóra w sztucznym materiale się poci, a w wilgotnym środowisku mogą mnożyć się grzyby i bakterie odpowiedzialne za Twoje problemy ze skórą. Kupuj rękawiczki pokryte w środku lekką warstwą talku. Dzięki temu dłonie w rękawiczkach pozostaną suche, a po ich zdjęciu możesz od razu nałożyć krem. Zarówno dobrej jakości środki do dezynfekcji, jak i rękawiczki, wykonane z różnych materiałów, znajdziesz na stronie https://emedical24.pl/. 

Pielęgnacja dłoni to nie tylko ich higiena. Dbanie o to, by utrzymać gładkość i nawilżenie naskórka jest bardzo ważne. Skóra jest największym organem człowieka. Niestety często o tym zapominamy i zaniedbujemy ją, skupiając się na innych rzeczach. Dłonie to nasze narzędzia, warto o nie dbać i pielęgnować je regularnie, by skóra na nich była zdrowa i chroniła ciało przed czynnikami zewnętrznymi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Diagnoza cukrzyca – co dalej?
/
Diagnoza cukrzyca – co dalej?
Cukrzyca to choroba metaboliczna, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2019 roku na cukrzycę chorowało około 463 milionów ludzi, a szacuje się, że liczba ta będzie rosnąć w przyszłości. Diagnoza cukrzycy może być trudnym doświadczeniem dla pacjenta, ale wczesne wykrycie choroby i odpowiednie leczenie są kluczowe dla zapobiegania powikłaniom.
Torebki na eleganckie eventy
/
Torebki na eleganckie eventy
W najbliższym czasie w Twojej rodzinie, gronie znajomych lub środowisku pracy szykuje się formalny event? Przekonaj się, jaką torebkę powinnaś na niego wybrać, aby olśniewać i zachwycać swoim wyglądem.
Savoir-vivre – czy wiesz jak serwować właściwie potrawy?
/
Savoir-vivre – czy wiesz jak serwować właściwie potrawy?
Uroczyste przyjęcia, bankiety czy gale wymagają nie tylko eleganckich strojów, dobrych dań czy pięknej oprawy stołu. Podczas takich uroczystości liczy się savoir-vivre. Dowiedz się więcej!