Polecamy

Po czym poznać dobry biustonosz

Po czym poznać dobry biustonosz
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie wszyscy noszą biustonosz – wiele kobiet twierdzi, że stanik sprawia im dyskomfort i nie czują się w nim dobrze. Inne panie nie wyobrażają sobie życia bez odpowiednio dobranej bielizny. Czy w tej kwestii istnieje jakiś konsensus? Niekoniecznie. Warto po prostu postępować tak, abyś to Ty czuła się komfortowo.

Czy do tej pory nie sprawdzały Ci się biustonosze?

Staniki, które nosiłaś do tej pory, były dla Ciebie niekomfortowe i sprawiały, że nie mogłaś poczuć się pewnie? Rozumiemy to. Wiele kobiet mierzy się z takimi problemami, ponieważ bardzo często nie wie, jak dobierać biustonosze. Na szczęście, coraz więcej sklepów z damską bielizną zatrudnia brafitterki, które pomagają klientkom dobrać idealny stanik. Co to znaczy? Pojęcie odpowiednio dobranej bielizny wykracza daleko poza krój czy kolor. Chodzi tu przede wszystkim o model zgodny z potrzebami, w odpowiednim rozmiarze i zapewniający maksymalny komfort. Wbrew temu, co możesz myśleć, znalezienie biustonosza, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymogi nie jest niemożliwe – a nawet nie musi być trudne!

Trzy kluczowe punkty

Niezależnie od tego, czy kupujesz właśnie staniki sportowe, biustonosze full cup czy delikatną bieliznę erotyczną, istnieje kilka zasad, których warto się trzymać. Najważniejszą z nich jest kontrola trzech krytycznych (lub kluczowych) punktów: rozmiaru pod biustem, wielkości miseczki i długości ramiączek. Nie powinnaś iść w tym względzie na żadne kompromisy – jeżeli biustonosz ma Ci odpowiadać, zadbaj o to, by był rzeczywiście na Ciebie. Jak rozpoznać, że coś jest nie tak? Za krótki pas biustonosza (nieprawidłowo dobrany rozmiar pod biustem, czyli cyfra w rozmiarze stanika) odznacza się „podchodzeniem do góry”. Tył i przód biustonosza powinny znajdować się na tym samym poziomie – to znak dobrze dobranego rozmiaru. 

Kolejnym punktem są miseczki – jeżeli zadbasz o ich odpowiedni rozmiar, piersi będą idealnie się w nich mieścić. W przeciwnym wypadku biust zacznie tworzyć wybrzuszenia pod lub nad miseczkami. Dodatkowo zwróć uwagę na fiszbiny (jeśli występują w wybranym przez Ciebie modelu). Powinny gładko przylegać do klatki piersiowej i nie odstawać, ale też nie nachodzić na biust. Z kolei fiszbiny zewnętrzne muszą celować w środek pachy. Ostatnim kluczowym punktem są ramiączka. Za krótki będą wpijać się w skórę – za długie sprawią, że piersi nie uniosą się w górę. Ramiączka w prawidłowo dobranym staniku nie piją i delikatnie unoszą biust. Ich cechą jest również to, że nie da się ich podciągnąć na więcej niż cztery palce ponad ramię.

Jak nauczyć się wybierać biustonosze i poprawnie je zakładać?

Jeżeli chcesz nosić staniki, zaczyna się przed Tobą droga odkrywania własnego ciała i poznawania swoich potrzeb. Nie martw się, to może być świetna przygoda! Jeżeli chcesz nauczyć się dobierać biustonosz do swoich wymiarów i potrzeb, zacznij od wybrania się do sklepu z damską bielizną, w którym pracuje brafitterka. Możesz też zdecydować się na samodzielną edukację, dzięki filmikom i materiałom dostępnym w Internecie. Wśród nich znajdziesz również instrukcje prawidłowego zakładania biustonosza, co może pomóc Ci w kształtowania optymalnych dla Twoich piersi nawyków. Pamiętaj, że pierwsze próby doboru stanika nie muszą być udane, ale nie zrażaj się – z czasem zaczniesz zwracać uwagę na wszystkie ważne aspekty i na pewno znajdziesz idealny biustonosz.

Fot.: Andreas Lischka/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aeorofagia – czym jest i jak w niej postępować?
/
Aeorofagia – czym jest i jak w niej postępować?
Aeorofagia to zaburzenie czynnościowe przewodu pokarmowego, które może pojawić się u osób w każdym wieku. Związane jest z nadmiernym połykaniem powietrza, co następnie powoduje częste odbijanie. Niekiedy może być objawem choroby, np. refluksu żołądkowo-przełykowego. Jak wygląda leczenie aeorofagii i czym się jeszcze objawia?
Dlaczego warto wychodzić poza swoją strefę komfortu?
/
Dlaczego warto wychodzić poza swoją strefę komfortu?
Czy wiesz, dlaczego warto wychodzić ze swojej strefy komfortu? Poznaj korzyści, jakie płyną z przełamywania schematów w swoim życiu.
Jak stworzyć prawdziwą przyjaźń z własnym dzieckiem?
/
Jak stworzyć prawdziwą przyjaźń z własnym dzieckiem?
Zależy Ci na dobrych relacjach ze swoim dzieckiem opartych na przyjaźni i zaufaniu? Podpowiadamy, na czym się skupić, by w przyszłości potomek dostrzegał w nas przyjaciela, a nie wroga.