Polecamy

Dlaczego należy uzupełnić braki zębowe?

Dlaczego należy uzupełnić braki zębowe?
/
/
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nieuzupełnienie braków zębowych może być poważne w skutkach. Już w sytuacji, gdy luka po jednym zębie nie zostanie uzupełniona, może dojść do przemieszczenia lub wysunięcia zębów sąsiadujących, powstania wady zgryzu, a nawet pojawienia się bólów głowy czy ucha. Przeczytaj, dlaczego uzupełnianie utraconych zębów ma takie  znaczenie. 

Prawidłowe funkcjonowanie układu stomatognatycznego

Jeśli długo zwleka się z uzupełnieniem luki po utraconym zębie, rośnie ryzyko wystąpienia niekorzystnych zmian w jamie ustnej. Nie warto odkładać w czasie wizyty u stomatologa, ponieważ może to spowodować poważne problemy ze zdrowiem, a także zwiększyć koszty leczenia. Braki zębowe skutkują często przeciążeniem tych zębów, które przejęły funkcje po utraconych. Może to skutkować zaburzeniami czynnościowymi i obciążeniem całego stawu.

Zdarza się też, że po brakujących zębach czynności przejmuje język, który przez to zaczyna się rozrastać. Zmiana ta może w przyszłości uniemożliwić zastosowanie ruchomych protez w jamie ustnej pacjenta. Osoby z brakami w uzębieniu mogą spotkać się również ze zjawiskiem zwanym w stomatologii objawem Godona. Polega ono na tym, że zęby sąsiadujące z luką po utraconym zębie zaczynają migrować w stronę luki – także zęby łuku przeciwstawnego wysuwają się w jej stronę. W efekcie może dojść do zaburzeń okluzyjnych, problemów z prawidłowym zgryzem, a także powodować m.in. zgrzytanie zębami w nocy. 

Samodzielność i wygoda 

Uzupełnienie braków zębowych jest przede wszystkim praktyczne na co dzień, ponieważ pozwala na w pełni samodzielne gryzienie i przeżuwanie. Brak dyskomfortu podczas jedzenia wpływa pozytywnie na samopoczucie i pozwala cieszyć się posiłkiem. Jeśli obawiasz się ruchomych protez całkowitych, to wygodną alternatywą są naturalnie wyglądające implanty. Instalacja implantów to bezbolesna metoda odbudowy zębów i całkowitego przywrócenia ich funkcjonalności. Konsultacja implantologiczna, jaką oferuje klinika stomatologiczna Warszawa, pozwala lekarzom ustalić szczegółowy plan leczenia, dzięki czemu jest on zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb i warunków pacjenta. 

Piękny i szeroki uśmiech 

Jednym z wielu powodów, dla których warto uzupełnić braki zębowe, są względy estetyczne. Inwestycja w zdrowe zęby to także sposób, aby zwiększyć swoją atrakcyjność i znów pozwolić sobie na szeroki uśmiech. Leczenie implantologiczne pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat, a także korzystać z pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Ze względu na to, że leczenie implantologiczne jest najlepiej rozwijającą się dziedziną stomatologii, warto skorzystać z możliwości, jakie zapewniają implanty zębów Kraków to miasto, w którym znajduje się wiele profesjonalnych klinik stomatologicznych.

Zdj. główne: Street Og’/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego kolagen jest tak ważny?
/
Dlaczego kolagen jest tak ważny?
Kolagen jest jednym z najważniejszych białek w naszym organizmie. Dowiedz się, dlaczego jest ona aż tak istotny dla naszego zdrowia oraz czy warto go suplementować.
Kuchnia glamour – pomysły na funkcjonalną i elegancką aranżację
/
Kuchnia glamour – pomysły na funkcjonalną i elegancką aranżację
Chcesz urządzić kuchnię glamour? Skorzystaj z kilku porad i stwórz niepowtarzalną aranżację!
Recepta online – poradnik dla seniora
/
Recepta online – poradnik dla seniora
Warto dowiedzieć się jak krok po krok można ubiegać się i zrealizować e-receptę online bez wychodzenia z domu.