Polecamy

Jak nie dać się jesiennej chandrze?

Jak nie dać się jesiennej chandrze?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Krótkie jesienne dni, przygnębiająca pogoda oraz tęsknota za wakacjami sprawiają, że wiele osób popada w tzw. chandrę jesienną. Czym się objawia? Brakiem chęci do życia i aktywności,do tego dochodzi spadek energii i samooceny. Jak sobie radzić z tym stanem? Jak polubić jesień i sprawić, aby ten czas był równie produktywny i radosny, jak letnie dni? Oto sprawdzone sposoby!

Pożegnaj się z gorszym nastrojem jesienią!

Jesienią i zimą z reguły czujemy się nieco gorzej. Jest to z pewnością spowodowane zmianą temperatur, zmniejszoną ilością słońca, a także krótszymi dniami. Wiele osób wówczas popada w letarg i ciężko jest im znaleźć motywację i chęć do działania. Warto to zmieniać i gdy tylko poczujesz nadmierną ospałość czy nawracające zmęczenie, zacznij działać. Jesień może być nie tylko przygnębiająca, ale również niezwykle przyjemna i pozytywna, trzeba jednak znaleźć w niej te dobre strony.

Pozytywne nastawienie to podstawa

Dobra forma naszego ciała i głowy zależna jest od tego, czy zachowujemy odpowiedni balans między pracą a odpoczynkiem, nawet tym aktywnym. Nasze ciało, które podczas wakacji mogło nabrać siły i energii na nowe wyzwania, z pewnością lepiej będzie się sprawować jesienią. Warto zatem zaplanować sobie urlop, nawet krótki. Jeśli masz większą liczbę dni do zagospodarowania, wykorzystaj je na początku i na końcu wakacji, aby jesień rozpocząć z zupełnie nowym nastawieniem i energią. Dzięki temu długie, ciemne dni, wiatr, deszcz i chłód nie będą Ci straszne! Do tego warto wprowadzić aktywności fizyczne, które wyraźnie zwiększą ilość endorfin wytwarzanych przez nasze ciało, a jak wiadomo, ten hormon to szczęście i energia w czystej postaci!

Ciesz się chwilą

Nawet jesienią można aktywnie korzystać z czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Nie zrażaj się chłodem czy wiatrem. Jeśli na dworze pojawi się słońce, wybierz ciekawą kreację, wyznacz sobie cel i wyrusz w podróż. Możesz wybrać rower, a także zdecydować się na rolki lub pieszą wycieczkę. Wiele osób udaje się do lasu na grzyby, gdzie dodatkowo korzysta ze świeżego, czystego powietrza, które ma zbawienny wpływ na stan naszego mózgu. Gwarantujemy, że z takich wycieczek wrócisz szczęśliwszy!

Postaw na tryb „jesieniara”

Co to oznacza? To osoba, która kocha jesień i wszystko, co z nią związane. Znaczy to zatem tyle, aby skupić się na pozytywach tej pory roku. Zacznij planować nie tylko długie spacery z szeleszczącymi pod stopami liśćmi, ale również znajdź motywację do wybrania i skompletowania nowych outfitów. Zakupy zawsze pomagają na chandrę. Do tego zaplanuj imprezę halloweenową i wybierz strój. Zapewniamy, że takie małe rzeczy szybko zmienią Twój nastrój na lepszy.

Stwórz siebie od nowa

Wiele osób rozpisuje swoje cele i dokonuje rachunku sumienia w nowym roku, można to jednak zrobić również z początkiem jesieni. Wówczas rozpoczyna się rok szkolny i to też jest nowy początek, nawet jeśli już od dawna nie jesteś uczniem. Wystarczy wówczas zrobić sobie pyszną gorącą czekoladę z bitą śmietaną, usiąść z pięknym notatnikiem w ręku, zawinąć się w koc i rozpisać sobie, co jeszcze chcielibyśmy zrobić do końca roku kalendarzowego. Nowe cele zawsze motywują do działania!

Zdj. główne: Katie Moum/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szampony łagodne do włosów – jakich składników nie zawierają?
/
Szampony łagodne do włosów – jakich składników nie zawierają?
Szampony łagodne do włosów są popularnym wyborem dla osób, które pragną delikatnej pielęgnacji swojej czupryny.
Czy naturalne kosmetyki to dobry wybór dla twojej skóry?
/
Czy naturalne kosmetyki to dobry wybór dla twojej skóry?
Dowiedz się, dlaczego naturalne kosmetyki mogą być najlepszym wyborem dla twojej skóry. Poznaj korzyści i potencjalne zagrożenia związane z ich używaniem.
Jakie składniki dodać do sportowej diety?
/
Jakie składniki dodać do sportowej diety?
Zastanawiasz się, jak ułożyć dietę sportową? Podpowiadamy, jakie składniki powinny znaleźć się w jadłospisie sportowców.