Polecamy

Dlaczego terapia online jest tak skuteczna?

Dlaczego terapia online jest tak skuteczna?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być skuteczna w leczeniu szeregu wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym, w tym zaburzeń nastroju, lęku i depresji. Co najważniejsze, nie musi się ona odbywać twarzą w twarz, aby okazała się efektywna.

Potencjalne problemy z organizacją pomocy na miejscu

Czasami nazywana „terapią rozmową”, CBT obejmuje spotkanie z doradcą zdrowia psychicznego, takim jak psychoterapeuta, w zorganizowany sposób, aby pomóc pacjentowi stać się bardziej świadomym negatywnych wzorców myślowych. Dzięki tym informacjom może pracować nad reagowaniem na stresory i niepożądane myśli w lepszy sposób. Dziś opiszemy przyczyny stojące za skutecznością stosowania tej metody w wersji zdalnej.

Prócz problemów z szukaniem usług w zakresie zdrowia psychicznego na lokalnym terenie, może dojść do trudności z transportem, ograniczonymi ubezpieczeniami, czy długim czasem oczekiwania na spotkanie.

Psychoterapia online może wówczas stanowić swoistą alternatywę, nie tylko dla osób dotkniętych depresją, ale i pracodawców zachęcających pracowników do samoopieki nad swoim zdrowiem psychicznym.

Możliwość leczenia w znajomym środowisku, takim jak dom, zapewnia zdecydowanie wyższy poziom komfortu. Co więcej, usuwa się wówczas bariery, które mogą wydawać się niewielkie, ale w rzeczywistości są bardzo ważne, takie jak elastyczność planowania i kwestie transportowe.

Rozpoznawanie depresji

Wiele osób kojarzy depresję z dominującym poczuciem smutku lub przygnębienia, ale tak naprawdę nie zawsze są one obecne. W rzeczywistości objawy takie jak te są widywane znacznie rzadziej niż niepokój, czy zmęczenie.

Depresję sygnalizują następujące objawy:

  • brak możliwości odczuwania radości lub przyjemności,
  • wyczerpanie lub zmęczenie, które nie jest łagodzone odpoczynkiem, czy snem,
  • nagłe zmiany nastroju niezwiązane lub nieproporcjonalne do sytuacji,
  • przewlekły ból, w szczególności głowy,
  • niższy poziom samoopieki, jak brak pielęgnacji, złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia,
  • poczucie beznadziejności, rozproszenia, bezradności lub irytacji.

Helping Hand to pierwsza w Polsce aplikacja, która pozwala użytkownikom otrzymać kompletne i spersonalizowane wsparcie psychologiczne przez Internet.

Co to oznacza dla osoby z depresją?

Ponieważ ludzie są zachęcani do pozostawania w domu tak długo, jak tylko mogą, terapia online może być sposobem na zwiększenie dostępu i świadczenie usług w sposób, którego terapeuci po prostu nie mogliby teraz bezpiecznie wykonać. Depresja może być przerażającą, poważną chorobą, ale wiemy bardzo dużo o tym, jak sobie z nią radzić i całkowicie wyleczyć.

Podsumowanie

Czasy, kiedy konieczne było samodzielne stawienie się u specjalistów z zakresu chorób psychicznych w celu znalezienia pomocy, minęły bezpowrotnie. Tego typu terapia dziś może bez problemu odbyć się za pośrednictwem telefonu, czy komputera stacjonarnego. Przy czym w żadnym razie nie można tu mówić o tym, że usługi w takiej formie charakteryzują się gorszą jakością. Stanowią po prostu wygodną alternatywę dla osób, które w innym przypadku nie miałyby jak sięgnąć po fachowe wsparcie.

Zdjęcia: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety i wady manicure hybrydowego
/
Zalety i wady manicure hybrydowego
Manicure hybrydowe zdobywa coraz większą popularność. Dlaczego? Jakie są jego wady i zalety?
6 przepisów na dietetyczne potrawy z grilla
/
6 przepisów na dietetyczne potrawy z grilla
Jesteś na diecie odchudzającej i chcesz przygotować lekkie, zdrowe przekąski na grilla? Poznaj nasze przepisy na niskokaloryczne dania z grilla, dzięki którym nie przytyjesz!
Wykończenie pomadki – satynowe, perłowe czy matowe?
/
Wykończenie pomadki – satynowe, perłowe czy matowe?
Poszukujesz idealnej pomadki dla siebie? Sprawdź, które wykończenie wybrać!