Polecamy

Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów?

Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów?
/
/
Twarz i ciałoUroda
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Utrata włosów to problem, z którym boryka się naprawdę wiele osób. Z wiekiem lub w wyniku różnych chorób włosy zaczynają wypadać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ta przypadłość może mieć bardzo różne podłoże, jednak efekt jest zawsze ten sam – rzadkie, osłabione włosy lub łyse miejsca na głowie, które powodują kompleksy i obniżają pewność siebie. Zobacz, jak można zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. 

Wyklucz problemy zdrowotne   

Człowiek w ciągu doby traci od 80 do 150 włosów i jest co zupełnie normalne, wynika po prostu z cyklu życia włosa, który trwa kilka miesięcy. Wypadające w tym tempie włosy organizm bez problemu zastępuje nowymi, przez co zupełnie nie widać ich utraty. Problem zaczyna się wtedy, gdy liczba ta jest dwukrotnie wyższa. 

Kiedy zauważysz u siebie nadmierne wypadanie włosów, pierwszym krokiem powinno być wykonanie kompleksowych badań, aby wykluczyć podłoże zdrowotne problemu. Utrata włosów na głowie może zwiastować na przykład problemy z tarczycą, wątrobą czy nerkami. Dopiero kiedy wyniki badań zaprzeczą podejrzeniom chorób, możesz udać się do trychologa, który zajmuje się właśnie włosami oraz problemami ze skórą głowy. 

Wypadanie włosów może być spowodowane również chorobami grzybowymi lub bakteryjnymi skóry głowy. Te schorzenia często zaczynają się niewinnie, a początkowe objawy, takie jak łupież i swędzenie głowy są ignorowane. Pamiętaj, że nawet tak niepozorne symptomy mogą prowadzić do wypadania włosów. 

Wprowadź odpowiednią pielęgnację   

Na osłabienie i wypadanie włosów ogromny wpływ może mieć nieprawidłowa pielęgnacja. Skóra głowy jest delikatna i nie lubi mocnych detergentów ani zbyt gorącej wody. Szampon, który stosujesz na co dzień powinien zawierać delikatne substancje myjące, takie jak na przykład: 

  • Cocamidopropyl Betaine, 
  • Coco Glucoside, 
  • Coco Betaine, 
  • Capryl Glucoside, 
  • Decyl Glucoside 

Mocne szampony do mycia włosów, zawierające silne składniki myjące, takie jak: SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLES (Sodium Laureth Sulfate), ALS (Ammonium Lauryl Sulfate) 

należy stosować nie częściej, niż raz w tygodniu. Jeśli myjesz włosy rzadko, mocnego szamponu używaj co 4 mycie. 

Zabiegi na wypadanie włosów 

W walce z wypadaniem włosów mogą pomóc również zabiegi kosmetyczne, które możesz wykonać w domu lub profesjonalnym salonie. Domowe sposoby to wcieranie w skórę głowy ziołowych wcierek, naparu z kozieradki, oleju z czarnuszki, musztardowego lub rycynowego. Podczas stosowania tego typu rozwiązań najważniejszym elementem, o którym nie można zapominać, jest masaż skóry głowy. Wcierki, napary i oleje to tylko dodatek pobudzający skórę, jednak prawdziwym aktywatorem cebulek włosów jest właśnie masaż. Należy wykonywać go przez jedną do dwóch minut codziennie. 


Z kolei aby pobudzić porost włosów w bardziej radykalny sposób, można zastosować mikronakłuwanie skóry głowy. Więcej na temat tego zabiegu dowiesz się na stronie https://centrumkierach.pl/zabiegi-mikronakluwanie/.

Mikronakłuwanie skóry głowy to zabieg, którego skuteczność w walce z wypadaniem włosów i łysieniem jest potwierdzona klinicznie. Sprawdza się szczególnie w wypadku łysienia na tle androgenowym, jednak pobudzanie krążenia w skórze aktywuje mieszki włosowe w praktycznie każdym przypadku. Po takim zabiegu nie używaj przez kilka dni wcierek, zwłaszcza tych na bazie alkoholu lub zawierających kapsaicynę. Mikrouszkodzenia na powierzchni skóry mogą powodować pieczenie i swędzenie po kontakcie z takimi kosmetykami.

Zdj. główne: Beth Macdonald/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lwia zmarszczka. Jak się jej pozbyć?
/
Lwia zmarszczka. Jak się jej pozbyć?
Bruzda między brwiami nie daje Ci spokoju? Pożegnaj się z nią raz na zawsze!
Kiedy należy oddać ekspres do kawy do serwisu?
/
Kiedy należy oddać ekspres do kawy do serwisu?
Dowiedz się jakie są objawy wskazujące na konieczność oddania ekspresu do kawy do serwisu, by dalej cieszyć się pyszną kawą bez zakłóceń.
6 zasad, dzięki którym będziesz długo cieszyć się zdrowiem
/
6 zasad, dzięki którym będziesz długo cieszyć się zdrowiem
Czy prowadzenie zdrowego stylu życia jest trudne? Nie! Sprawdź 6 prostych zasad, dzięki którym będziesz długo cieszyć się zdrowiem!