Polecamy

Mezoterapia igłowa – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Mezoterapia igłowa – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mezoterapia jest stosowana od wielu lat w zabiegach estetycznych i skórnych, aby poprawić ogólny koloryt i zdrowie skóry. Jest to metoda wychwalana przez modelki i celebrytki na całym świecie za napiętą, rozjaśnioną i wygładzoną skórę.

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda leczenia skóry, która polega na wielokrotnych wstrzyknięciach w celu dostarczenia mikroskopijnych ilości konkretnego roztworu do skóry właściwej lub do przestrzeni podskórnej.

Jaki jest więc najlepszy koktajl do mezoterapii? Wszystko zależy od osoby i jej indywidualnych problemów skórnych. Roztwór może składać się z różnych składników, zwykle kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego (PRP), witamin i minerałów (np. Witaminy C), przeciwutleniaczy (np. Glutation), toksyny botulinowej, hormonów lub mikro-tłuszczów.

Czy mezoterapia jest skuteczna?

Korzyści mogą się nieco różnić w zależności od składników roztworu i głębokości, z jakiej jest on wstrzykiwany. Chodzi o to, że uraz wywołany wieloma igłami z dodatkiem roztworu prowadzi do odmłodzenia skóry. Mechanizm polega na urazie i rozciągnięciu fibroblastów, co prowadzi do neokolagenezy (stymulacji kolagenu). 

Dodatek różnych substratów może jeszcze bardziej poprawić rezultaty, prowadząc do jędrniejszej i bardziej promiennej skóry. Powtarzane zabiegi mogą prowadzić do grubszej skóry właściwej, poprawy drobnych zmarszczek i ogólnie znacznie zdrowszej i młodziej wyglądającej skóry. Pomaga również w nawilżaniu skóry od wewnątrz, więc jest świetny dla skóry odwodnionej i dla osób, które często podróżują.

Zabieg

Po pierwsze, odbędziesz konsultację, podczas której wyszkolony specjalista opowie Ci o tym, co się z tym wiąże, przydatności i potencjalnych skutkach ubocznych. Następnie zostanie nałożony krem ​​odrętwiający na twarz na około od 30 do 60 minut, aż zadziała. Po tym czasie zwykle otrzymasz wiele zastrzyków twarzy mikroigłami z pistoletu medycznego. Proces jest dość szybki (zwykle trwa około 45 minut) z niewielkim lub żadnym dyskomfortem.

Nie jesteś fanką igieł? Możliwa jest również mezoterapia bezigłowa. Polega na użyciu urządzenia do odmładzania skóry o niskiej częstotliwości, aby wniknąć te aktywne składniki w głąb skóry właściwej. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej mezoterapii, rozwiązanie jest w pełni dostosowane do rodzaju i potrzeb skóry. Jednak penetracja składników może być bardziej ograniczona w porównaniu do tradycyjnego zabiegu mezoterapii.

Przestój

Leczenie obejmuje minimalny czas przestoju, jednak w ciągu najbliższych kilku dni można spodziewać się siniaków. Zwykle zalecam pozostawienie od dwóch do trzech dni przestoju na siniaki, szczególnie jeśli masz skłonność do siniaków lub masz dość cienką skórę.

Skutki uboczne

Głównymi skutkami ubocznymi są dyskomfort podczas zabiegu oraz siniaki i obrzęki po zabiegu. Rzadziej możliwa jest reakcja alergiczna. Ból i siniaki są znacznie gorsze, jeśli jesteś przedmiesiączkowa, zmęczona, zestresowana, piłaś alkohol w poprzednich dniach lub brałaś aspirynę, ibuprofen lub olej rybny w poprzednich dniach. Przyjmowanie paracetamolu godzinę wcześniej może pomóc złagodzić ból.

Efekty

To, jak długo zwykle utrzymują się rezultaty, zależy od indywidualnego kandydata i częstotliwości zabiegu. Przy powtarzanych zabiegach wyniki będą bardziej zauważalne. Za każdym razem, gdy to robisz, Twoja skóra poprawia się. Efekt nawilżenia i ogólny blask utrzymuje się przez około trzy do czterech miesięcy. Stymulacja kolagenu następuje przez trzy do sześciu miesięcy po każdym zabiegu, więc jest to trochę powolne, ale im więcej zabiegów robisz, tym zdrowsza i grubsza staje się skóra właściwa, a tym samym następuje poprawa drobnych zmarszczek.

Nowy kolagen u zdrowego pacjenta utrzymuje się ponad pięć lat, chociaż jednocześnie postępuje proces starzenia. Mezoterapia naprawdę pomaga utrzymać skórę w dobrym stanie. Gdybyś wykonywała ten zabieg dwa do trzech razy w roku, zauważyłabyś znaczącą różnicę w swoim wyglądzie. Jeśli chcesz zobaczyć jak działa mezoterapia Poznań będzie miejscem, w którym możesz szybko uzyskać dobry wygląd skóry. Możesz wykonać serię trzech zabiegów w odstępie miesiąca, a następnie utrzymywać je w ciągu trzech do sześciu miesięcy.

Zdjęcie główne: rh2010/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Moda i Uroda: Wyrażając swoją indywidualność i pewność siebie
/
Moda i Uroda: Wyrażając swoją indywidualność i pewność siebie
Moda stanowi ważną część naszego życia. To nie tylko sposoby wyrażania siebie, ale również narzędzia, które pomagają nam budować pewność siebie.
Znaczenie profilaktyki zdrowotnej i regularnych badań kontrolnych
/
Znaczenie profilaktyki zdrowotnej i regularnych badań kontrolnych
Profilaktyka zdrowotna i regularne badania kontrolne odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i wykrywaniu potencjalnych problemów zdrowotnych we wczesnym stadium. Często ludzie zapominają o znaczeniu tych działań, skupiając się na leczeniu już istniejących chorób. Jednak profilaktyka i regularne badania kontrolne są kluczowymi elementami dbania o zdrowie w dłuższej perspektywie czasu. Oto kilka powodów, dlaczego profilaktyka zdrowotna i regularne badania kontrolne są tak ważne.
Czy dieta ma znaczenie w żylakach?
/
Czy dieta ma znaczenie w żylakach?
Średnio co druga kobieta w Polsce na jakimś etapie swojego życia zmaga się z żylakami. Na szczęście istnieją skuteczne metody na zapobieganie tej dolegliwości. Jednym z nich jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Dowiedz się więcej, jak dbać o swoje żyły za pomocą odpowiedniej diety!