Artykuł sponsorowany
Masaż przynosi wiele korzyści. Pomaga zniwelować kontuzje sportowe, wspomaga leczenie chorób układu krążenia, a także redukuje stres oraz poprawia napięcie skóry twarzy. Przeczytaj, na jakie zabiegi warto udać się do profesjonalisty, a jaki masaże można wykonywać samodzielnie w domu.
Dobrze wykonany masaż odpręża, niweluje napięcia mięśni i wspomaga rehabilitację. Aby był skuteczny, musi być wykonany w odpowiednim tempie i z właściwą siłą. Do najpopularniejszych rodzajów masażu należą m.in.: masaż leczniczy, relaksacyjny, sportowy, klasyczny, tajski i gorącymi kamieniami. Obecnie dużą popularnością cieszą się także masaże twarzy, inspirowane starożytnymi chińskimi technikami uzdrawiającymi, które trenują mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie napiętego owalu twarzy i pobudzają komórki do produkcji kolagenu.
Delikatny masaż relaksacyjny jest szczególnie polecany dla osób, które potrzebują się odprężyć, ukoić skołatane nerwy, a także zredukować łagodne dolegliwości bólowe i poszerzyć zakres ruchu. Jeśli czujesz, że w Twoim ciele jest nagromadzone wiele napięcia lub zmagasz się z dużym stresem, masaż przy pomocy naturalnych olejków eterycznych pomoże przywrócić równowagę organizmu, ujędrnić ciało, uspokoić układu nerwowy, wzmocnienić mięśnie oraz usprawnić krążenie. Warto zapisać się na odprężający masaż Warszawa to miasto, które słynie z wielu profesjonalnych salonów masażu i centrów rehabilitacyjnych. Różne techniki masażu pozwalają zmniejszyć napięcie w ciele, poprawić krążenie krwi oraz poprawić samopoczucie, wytwarzając endorfiny.
Zabiegi fizjoterapeutyczne, takie jak masaż bańką chińską czy głęboki masaż próżniowy, są wybierane przez osoby, którym zależy na ujędrnieniu i ogólnej poprawie kondycji skóry. Profesjonalnie wykonany masaż bańką chińską Warszawa nie tylko wspomaga usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, ale również zmniejsza obrzęki limfatyczne. Ten typ masażu polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy. Zabieg jest stosowany w celach estetycznych, m.in. do redukcji cellulitu, ale ma także właściwości lecznicze i może pomóc w leczeniu schorzeń, takich jak bóle pleców, oraz w stanach napięcia mięśniowego.
Regularne szczotkowanie ciała przy użyciu delikatnej szczotki do masażu to zabieg, który każdy może regularnie wykonywać w domu. Masaż szczotką działa podobnie jak peeling – pozwala pozbyć się obumarłego naskórka i przyspiesza odnowę komórkową. W dodatku poprawia napięcie skóry, działa relaksująco i pomaga spłycić rozstępy. Warto wziąć pod uwagę szczotki do masażu wykonane z naturalnego włosia. Systematyczne szczotkowanie całego ciała przynosi same korzyści, m.in. znacząco poprawia wydolność układu limfatycznego, korzystnie wpływa na krążenie oraz pomaga w detoksykacji skóry.
Fot.: alan caishan/unsplash.com