Polecamy

Pozycjonowanie stron – ile kosztuje SEO i jak może pomóc w biznesie?

Pozycjonowanie stron – ile kosztuje SEO i jak może pomóc w biznesie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy przedsiębiorca chce osiągnąć sukces. W dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych czynników jest dotarcie do klientów online. Co zrobić, aby liczyć na zyski i nowe grupy odbiorców?

Pozycjonowanie stron: najważniejsze informacje na ten temat

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych? To wszystkie działania, które mają na celu zwiększenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Obecność domeny na pierwszej stronie listy rezultatów to ogromna korzyść dla każdego biznesu. Tylko nieliczni użytkownicy odwiedzają drugą lub dalsze strony odpowiedzi zwracanych przez Google i inne narzędzia tego typu. Aby dotrzeć na najwyższe pozycje, witryna musi spełniać liczne wymagania – jednym z najważniejszych czynników jest jej zawartość, która powinna przede wszystkim zawierać odpowiednie słowa kluczowe. Kolejne ważne kwestie to czas ładowania i poziom zabezpieczeń (w szczególności obsługa protokołu HTTPS). Do tego dochodzi linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, a także struktura strony.

Lista zadań związanych z SEO jest na tyle długa, że ciężko zająć się nimi samodzielnie, jednocześnie prowadząc własny biznes. W efekcie wielu przedsiębiorców stawia na usługi oferowane przez agencje SEO. Przygotowanie skutecznej strategii pozycjonowania będzie znacznie łatwiejsze z profesjonalnym wsparciem, a inwestycje na tym polu zwrócą się w postaci większej widoczności strony. To z kolei prowadzi do pozyskania nowych odwiedzin oraz klientów, co wiąże się z osiągnięciem wyższych zysków.

Czym zajmuje się agencja SEO?

Agencja SEO/SEM zajmuje się przede wszystkim optymalizacją stron internetowych – zarówno sklepów online, jak i blogów czy portali. Działania w tym zakresie najczęściej skupiają się na Google, jednak profesjonalna agencja SEO może zająć się tą kwestią także pod kątem innych wyszukiwarek. Roboty indeksujące dokładnie weryfikują dobór fraz, profil linkowy oraz zawartość strony – pozycjonowanie stron wymaga optymalizacji witryny z naciskiem właśnie na te aspekty.

Współpraca z agencją SEO może obejmować działania off-site oraz on-site, czyli zarówno poza stroną, jak i na niej. Ponadto firmy tego typu często oferują także inne czynności związane z marketingiem online, takie jak wsparcie w prowadzeniu płatnych kampanii Google czy usługi UX.

Ile kosztuje SEO? Średnie ceny usług agencji

Agencja SEO powinna na samym początku zaoferować audyt, który pozwoli przeanalizować stronę i dobrać odpowiednie rozwiązania do danej witryny oraz jej tematyki. Strategia zostanie opracowana na podstawie wniosków z tego kroku – pozycjonowanie stron może skupiać się na różnych aspektach w zależności od potrzeb klienta. Ile kosztuje SEO? Dokładną wycenę można poznać po przeprowadzeniu audytu, jednak typowe stawki wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie. To inwestycja, która potrafi szybko się zwrócić – zwłaszcza jeśli postawimy na profesjonalne wsparcie.

Fot. Solen Feyissa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Olga 12.01.2022

    Agencji SEO jest teraz dosyć dużo, nie ciężko więc o profesjonalną pomoc specjalisty. Pozycjonowanie nie jest jeszcze przez wielu ludzi doceniane przez brak wiedzy na ten temat, mając dobrze i skutecznie pozycjonowaną stronę można zapomnieć o problemach ze zbyt małą ilością zainteresowania stroną lub sklepem.

  • Paweł 15.02.2022

    Ceny w jakie celują agencje SEO potrafią bardzo się różnić czasami od paru set złotych nawet do liczących w tysiącach. Pozycjonowanie Idosell niesie za sobą pasmo korzyści i cechą która je wyróżnia jest fakt, że posiada certyfikat SSL (HTTPS) , który wpływa na wyższą pozycję w wyszukiwarce, czasami lepiej jest zainwestować więcej w pozycjonować i zyskiwać na prawdę duże zasięgi a co za tym idzie też nowych klientów.

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pielęgnować relacje z dorosłymi dziećmi?
/
Jak pielęgnować relacje z dorosłymi dziećmi?
Relacja z dorosłym dzieckiem nie jest wcale tak prosta, jakby się mogło wydawać. Jak o nią dbać? Wystarczy trzymać się kilku wskazówek i pamiętać, że dziecko ma prawo do własnego życia oraz decyzji.
Te fryzury postarzają nawet o 10 lat – szybko z nich zrezygnuj!
/
Te fryzury postarzają nawet o 10 lat – szybko z nich zrezygnuj!
Zobacz, jakich fryzur lepiej unikać, jeżeli nie chcesz wyglądać starzej. Sprawdź u nas!
Filmy o dojrzałej miłości, które musisz zobaczyć
/
Filmy o dojrzałej miłości, które musisz zobaczyć
Szukasz historii filmowych opowiadających o dojrzałej miłości? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji. Obejrzyj je i przekonaj się, że miłość może nas dopaść w każdym wieku.