Polecamy

Skuteczne sposoby na poprawienie relacji w związku

Skuteczne sposoby na poprawienie relacji w związku
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Normalne jest to, że po pierwszych chwilach fascynacji nasze relacje w związku ulegają stabilizacji. Gorąca namiętność zostaje zastąpiona uczuciem przyjaźni i przywiązania. W zdrowym związku nie zanika jednak całkowicie i aby mogła trwać, musi być pielęgnowana.

Jak to robić umiejętnie, aby nasze relacje z partnerem pozostawały na zadowalającym poziomie? Przede wszystkim wystrzegajmy się rutyny. Możemy to robić na kilku płaszczyznach. 

Dbajmy o niewielkie niespodzianki

Praca, obowiązki, dzieci, nasze prywatne zainteresowania. Wir codziennych spraw może nas pochłonąć na tyle, że łatwo wpaść w rutynę. Oczywiście nie ma w tym nic strasznego. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Istotne jest jednak, aby starać się ją w miarę możliwości przerywać i urozmaicać nawet niewielkimi niespodziankami.

Wracając z pracy, czy będąc na zwykłych zakupach w sklepie, jeśli zobaczymy coś, co kojarzy się nam z naszym partnerem, to nie wahajmy się mu tego kupić i sprawić mu drobnej przyjemności. Pozwoli to choć trochę przegonić codzienną szarość i podtrzymać płomień naszego uczucia. Drobne przyjemności są bardzo ważne dla związku i podtrzymywania w nim namiętności. 

Nie dajmy się pochłonąć bez reszty obowiązkom 

Nie pozwólmy na to, aby rutyna przysłonić nam wspólne dobro, jakim jest dobra relacja z naszym partnerem. Pamiętajmy, aby w wirze naszych zobowiązań i ważnych spraw znaleźć czas na wspólny odpoczynek tylko we dwoje.

Małe wycieczki czy weekendowe wypady są zawsze dobrym pomysłem na zacieśnianie więzi. Pozwolą one na nam na cieszenie się własnym towarzystwem. Omówienie naszych przemyśleń i spostrzeżeń, wymienienie się poglądami. Dbajmy o chwile spędzone tylko we dwoje. Z pewnością świat się nie zawali, jeśli na krótki czas pozwolimy sprawom toczyć się własnym rytmem, a za to nasza relacja może zyskać bardzo wiele. 

Przede wszystkim rozmawiajmy 

Rozmowa i przejrzysta komunikacja jest podstawą udanych relacji w związku. Nie bójmy się mówić o naszych pragnieniach, problemach i potrzebach. Zarówno tych emocjonalnych, materialnych, jak i erotycznych. Jeśli będziemy czuli się w związku pewnie i bezpiecznie, będziemy mogli z drugą osobą dzielić smutki i radości, a przede wszystkim czuć się zrozumiałym i mieć wsparcie. Rozmowa to fundament, na którym powinien opierać się związek zarówno w dobrych, jak i trudnych chwilach. Wtedy będziemy mogli przezwyciężyć wszelkie kłopoty i problemy.

Dbajmy o nasze życie erotyczne

Urozmaicone życie erotyczne jest kluczem do szczęścia w związku. Nie dajmy się pochłonąć rutynie. Unikanie rozmowy na temat naszych pragnień, niemówienie drugiej stronie o naszych upodobaniach nie prowadzi w dobrą stronę. W związku powinniśmy czuć się swobodnie, dotyczy to nie tylko sfery emocjonalnej i uczuciowej, lecz także intymnej.

Nie bójmy się wykorzystywać w naszej sypialni gadżetów erotycznych i zabawek, również takich przeznaczonych dla obojga partnerów. Obecnie na rynku dostępne są wibratory dla par, których działanie opiera się na równoczesnej stymulacji okolic intymnych partnerki, jak i partnera. Wibratory dla par to rozwiązanie, które nie tylko wprowadzi do sypialni odrobinę pikanterii, lecz także pozwoli partnerom spróbować czegoś zupełnie nowego. Dzięki temu będą mogli poczuć się jak wtedy, kiedy byli na początku znajomości. Motyle w brzuchu i rumieńce na twarzy gwarantowane.

Pamiętajmy, że związek to ciężka praca, dlatego trzeba o niego wielopłaszczyznowo.

Zdj.główne: Priscilla Du Preez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Błonnik: czy warto go jeść? Kiedy należy na niego uważać?
/
Błonnik: czy warto go jeść? Kiedy należy na niego uważać?
Co daje nam spożycie błonnika? Czy można przesadzić z jego ilością?
Diagnoza cukrzyca – co dalej?
/
Diagnoza cukrzyca – co dalej?
Cukrzyca to choroba metaboliczna, która dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2019 roku na cukrzycę chorowało około 463 milionów ludzi, a szacuje się, że liczba ta będzie rosnąć w przyszłości. Diagnoza cukrzycy może być trudnym doświadczeniem dla pacjenta, ale wczesne wykrycie choroby i odpowiednie leczenie są kluczowe dla zapobiegania powikłaniom.
Jak pantomogram może Ci pomóc? Zalety badania
/
Jak pantomogram może Ci pomóc? Zalety badania
Pantomogram, znany również jako ortopantomogram, to rodzaj zdjęcia rentgenowskiego, które jest nieocenione w diagnostyce stomatologicznej.