Kuchnia glamour – pomysły na funkcjonalną i elegancką aranżację

Kuchnia glamour – pomysły na funkcjonalną i elegancką aranżację

Artykuł sponsorowany

Nadanie kuchni centralnej roli aranżacji przestrzennej i połączenie jej z pozostałymi częściami domu sprawia, że ​​jej projekt ma zasadnicze znaczenie dla ostatecznego ujęcia kompozycji wystroju wnętrza. Estetyka kuchni i stylowy wygląd są powiązane z resztą aranżacji projektowej jako stylistyka. Ale tutaj wybory projektantów i ogólna sytuacja są nieco bardziej skomplikowane, ponieważ kuchnia musi być nie tylko stylowa i artystyczna jako kompozycja, wygodna w ruchu i pracy, ale także musi być odpowiednia i odporna na materiały do ​​wykonywania różnorodnych czynności.

Korzystając z luksusowych kombinacji materiałów, takich jak marmur Calacatta Gold i Copper Bronze, projektanci stworzyli wyważony wystrój kuchni, w której parametry estetyczne i funkcjonalne harmonijnie łączą się, tworząc atmosferę biesiadnego komfortu. Niektóre modele ukazują połączenie wielu różnych materiałów w jednej stylowej i solidnej wyspie kuchennej: marmur, drewno Canaletto, stal nierdzewna, lakier i szkło, wszystkie harmonijnie łączą z częścią dzienną.

Wykorzystując podwieszane metalowe ramy jako półki lub wewnętrznie podświetlane witryny szklane nowocześni projektanci zapewniają wizualną przestronność górnego rzędu szafek. Często w nowoczesnych projektach projektowych ta konfiguracja jest całkowicie nieobecna, a szafka jest umieszczona w jednej ścianie. Tam też jest miejsce dla wszystkich naczyń i przyborów kuchennych.

Wewnętrzne podświetlenie

To jeden z kreatywnych sposobów na ucieczkę od klasycznego i nieco nudnego układu dolnych i górnych warstw zabudowy kuchennej. Wewnętrzne podświetlenie gablot jest nie tylko praktyczne, ale nadaje luksusowego charakteru kompozycji. W tym projekcie kuchni szklane półki u podstawy wyspy kuchennej dodają lekkości całej kompozycji przestrzeni.

Piekarnik w centrum

Może to być nie tylko praktyczny, ale także stylowy, nowoczesny wybór do aranżacji kuchni. Kompozycja szafek wiszących z wnęką pośrodku jest dość popularnym wyborem projektowym, ponieważ pozwala na schludne i eleganckie schowanie piekarników, zlewozmywaków (zlewozmywak narożny także się tutaj nada) lub szafek kuchennych. Projektanci często używają różnych odcieni tego samego koloru lub dwoistości faktur, aby podkreślić niszę. Piekarniki (nawet 2 lub 3) zintegrowane z wnęką ścienną można łatwo pozostawić jako akcent dekoracyjny. W niektórych projektach są one wizualnie podkreślone otaczającymi je instalacjami oświetleniowymi.

Kolorystyka

Pastelowe odcienie, wyciszona zieleń, właściwie każda odmiana zieleni – od niebieskozieleni morza po graffiti i szarawe tonacje z delikatnym zielonym odcieniem są bardzo modne w tym sezonie w projektowaniu kuchni.

Czarno-białe zestawienie grafiki jest również w porządku, ale w stylowym połączeniu z drewnianymi lub metalicznymi akcentami. Nowym zastosowaniem białego akcentu jest bielona powierzchnia z drewna lub kamienia, która wprowadza ognisko światła.

Z drugiej strony czerń jest często używana jako dyskretna metalowa rama i akcent wyposażenia. Ten wpływ czerni jako kadrowania można przypisać trendowi w projektowaniu łazienek.

Popularne materiały

Powierzchnie imitujące kamień i marmur są dość popularne. W połączeniu z drewnem i laminatem w monochromatycznej kolorystyce dają dość czystą i stylową aranżację. Inną możliwością są połączenia luksusowego dotyku marmuru i kamienia

Ograniczona przestrzeń

Tendencja do ograniczania przestrzeni miejskich i kurczenia się mieszkań w dużych miastach prowadzi do kreatywnych innowacji. Intrygującym przykładem takiej kreatywności jest projekt ukrytej kuchni Boxlife firmy Scavolini. W istocie jest to monolityczny mebel z trzema strefami; kuchnia, pokój dzienny i sypialnia, wszystko połączone w jednej elastycznej konstrukcji od ściany do ściany. Po zamknięciu paneli ściennych znikają wszelkie ślady kuchni, a pozostała przestrzeń może służyć jako salon, jadalnia, a nawet sypialnia – ze ściennym łóżkiem chowanym.

Zdjęcie główne: Sidekix Media/ unsplash.com

Bartosz Promiński
Student filologii polskiej, dla którego historia i językoznawstwo nie mają tajemnic. W modzie ceni powrót do klasycznych rozwiązań, a koszula i krawat to dla niego wyznacznik dobrego stylu.

Powiązane posty

Napisz komentarz

Ohmadame