Polecamy

Francuski styl życia: dlaczego warto inspirować się Francuzkami

Francuski styl życia: dlaczego warto inspirować się Francuzkami
/
/
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Joie de vivre czyli francuska radość życia. Na czym polega sekret Francuzek, że zawsze wyglądają idealnie i umieją cieszyć się życiem?

Francuzi mają własne hygge, czyli słynną joie de vivre. Radość życia, czerpanie z życia, codzienne przyjemności, hedonistyczny styl życia, od setek lat Francuzi wiedzą, jak korzystać z życia.

Na czym polega joie de vivre?

Radość życia po francusku to radość jedzenia, inspirującej rozmowy, poznanie kogoś nowego, czytanie książki w parku, zakupy, świeży bukiet kwiatów, chodzi o to, aby czerpać szczęście z najmniejszych rzeczy każdego dnia. W stylu życia Francuzek chodzi o to, aby doceniać drobne przyjemności dnia codziennego.

Les petits bonheurs, czyli drobne przyjemności życia codziennego

 To wypita lampka ulubionego wina na balkonie, nową książką ulubionego autora, ciepły letni wieczór z przyjaciółmi, kawa zaparzana rano i croissant na śniadanie. Kiedy nauczymy się doceniać takie rzeczy, życie od razu będzie piękniejsze.

Francuzi znani są z tego, że celebrują jedzenie, zapraszają znajomych na kolację, które składają się z kilku dań i zazwyczaj trwają wiele godzin, podczas których jedzą, piją wino i prowadzą konwersacje.

Znany jest także styl Francuzek, które zawsze wyglądają nienagannie przy minimum wysiłku. Styl ubierania się kobiet we Francji jest prosty. Składa się z kilku podstawowych, bazowych ubrań, które w każdym połączeniu wyglądają dobrze. Dlatego oszczędzają czas na wyborze stylizacji, a mają go więcej dla celebrowania życia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Savoir-vivre – czy wiesz jak serwować właściwie potrawy?
/
Savoir-vivre – czy wiesz jak serwować właściwie potrawy?
Uroczyste przyjęcia, bankiety czy gale wymagają nie tylko eleganckich strojów, dobrych dań czy pięknej oprawy stołu. Podczas takich uroczystości liczy się savoir-vivre. Dowiedz się więcej!
Dlaczego terapia online jest tak skuteczna?
/
Dlaczego terapia online jest tak skuteczna?
Badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być skuteczna w leczeniu szeregu wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym, w tym zaburzeń nastroju, lęku i depresji.
Na te premiery książkowe czekamy w 2021 roku
/
Na te premiery książkowe czekamy w 2021 roku
Rok 2021 przyniesie wiele fascynujących premier książkowych! Sprawdź koniecznie, jakich nowości warto szukać na półkach księgarni!