Polecamy

Francuski styl życia: dlaczego warto inspirować się Francuzkami

Francuski styl życia: dlaczego warto inspirować się Francuzkami
/
/
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Joie de vivre czyli francuska radość życia. Na czym polega sekret Francuzek, że zawsze wyglądają idealnie i umieją cieszyć się życiem?

Francuzi mają własne hygge, czyli słynną joie de vivre. Radość życia, czerpanie z życia, codzienne przyjemności, hedonistyczny styl życia, od setek lat Francuzi wiedzą, jak korzystać z życia.

Na czym polega joie de vivre?

Radość życia po francusku to radość jedzenia, inspirującej rozmowy, poznanie kogoś nowego, czytanie książki w parku, zakupy, świeży bukiet kwiatów, chodzi o to, aby czerpać szczęście z najmniejszych rzeczy każdego dnia. W stylu życia Francuzek chodzi o to, aby doceniać drobne przyjemności dnia codziennego.

Les petits bonheurs, czyli drobne przyjemności życia codziennego

 To wypita lampka ulubionego wina na balkonie, nową książką ulubionego autora, ciepły letni wieczór z przyjaciółmi, kawa zaparzana rano i croissant na śniadanie. Kiedy nauczymy się doceniać takie rzeczy, życie od razu będzie piękniejsze.

Francuzi znani są z tego, że celebrują jedzenie, zapraszają znajomych na kolację, które składają się z kilku dań i zazwyczaj trwają wiele godzin, podczas których jedzą, piją wino i prowadzą konwersacje.

Znany jest także styl Francuzek, które zawsze wyglądają nienagannie przy minimum wysiłku. Styl ubierania się kobiet we Francji jest prosty. Składa się z kilku podstawowych, bazowych ubrań, które w każdym połączeniu wyglądają dobrze. Dlatego oszczędzają czas na wyborze stylizacji, a mają go więcej dla celebrowania życia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Dlaczego tak wielu ludzi decyduje się na przekłucie skóry?
/
Dlaczego tak wielu ludzi decyduje się na przekłucie skóry?
Piercing to rodzaj sztuki ciała, w którym ludzie przekłuwają swoją skórę, aby umieścić w niej biżuterię. Istnieje wiele różnych rodzajów tej praktyki, które mogą być wykonywane w różnych miejscach na ciele, od uszu i nosa po pępka i brodę. Pomimo faktu, że piercing jest popularny w różnych kulturach od wieków, wciąż istnieją kontrowersje wokół tego tematu.
Co zrobić, aby twoja sypialnia była bardziej przytulna?
/
Co zrobić, aby twoja sypialnia była bardziej przytulna?
Zobacz proste triki, dzięki którym twoja sypialnia będzie bardziej przytulna!
Metody na zwiększenie długości i objętości rzęs
/
Metody na zwiększenie długości i objętości rzęs
Czy marzysz o pięknych rzęsach, jak z okładki kolorowego magazynu? Poznaj nasze triki na zwiększenie objętości rzęs.