Polecamy

Przy jakich zabiegach kosmetycznych potrzebne są rękawiczki?

Przy jakich zabiegach kosmetycznych potrzebne są rękawiczki?
/
/
Twarz i ciałoUroda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dbanie o urodę to nie tylko delikatne i nieinwazyjne zabiegi, typu malowanie paznokci czy nakładanie maseczki. Niektóre procedury w salonie kosmetycznym wymagają naruszenia integralności naskórka, przez co stają się inwazyjne i muszą być przeprowadzane zgodnie z wyznaczonymi standardami higieny. Poza sterylizacją narzędzi oraz używaniu jednorazowych produktów, które mają kontakt ze skórą, czasem konieczne jest także założenie rękawiczek. Przekonaj się, jakie są to zabiegi.   

Microblading brwi i makijaż permanentny   

Wykonywanie makijażu permanentnego, w tym zagęszczanie brwi przez microblading, jest procedurą inwazyjną. Jest to po prostu tatuaż i też w takich warunkach powinien być wykonywany. Fotel, na którym realizowana jest usługa powinien być zafoliowany, a kosmetyczka wykonująca zabieg powinna mieć na dłoniach rękawiczki nitrylowe.Producent takich rękawiczek zazwyczaj zamieszcza na opakowaniu informację, czy taki produkt może być stosowany przy tatuowaniu. 

Realizowanie takiej usługi bez spełniania wymogów higieny i czystości stanowiska pracy jest absolutnie karygodne i naraża klientki na ogromne ryzyko. Przy nieodpowiednich warunkach, podczas wykonywania makijażu permanentnego można zarazić się między innymi wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz wirusem HIV. Są to bardzo groźne choroby, które rzutują na całą resztę życia zakażonej osoby oraz jej otoczenia.   

Manicure   

Dbanie o paznokcie to nie tylko ich piłowanie i malowanie, lecz także pielęgnacja dookoła płytki paznokciowej. Narastające na jej powierzchni skórki osłabiają trwałość stylizacji oraz obniżają jej estetykę, dlatego w większości salonów, stylistki paznokci zajmują się także manicurem. Podczas odsuwania i wycinania skórek za pomocą nożyczek lub cążek bariera naskórka może zostać uszkodzona i nawet, jeśli nie pojawi się krew, taka rana jest miejscem, przez które mogą przenikać bakterie i wirusy. Rękawiczki lateksowe to idealna bariera chroniąca zarówno klientkę, jak i stylistkę paznokci, przed zakażeniem jakąkolwiek chorobą przenoszoną za pośrednictwem krwi. 

Lateks bywa jednak dość silnym alergenem, więc jeśli, jako stylistka jesteś uczulona na ten materiał lub klientka poinformuje Cię, że lateks może wywołać u niej reakcję alergiczną, warto mieć w gabinecie również inne rękawiczki. Wykonane z innego materiału niż lateks rękawiczki jednorazowe, możesz kupić na przykład w internetowej hurtowni kosmetycznej https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-jednorazowe.  

Farbowanie włosów   

Chemikalia i barwniki zawarte w farbach do włosów są bardzo szkodliwe dla skóry. O ile klientka, która ma z nimi kontakt raz na kilka tygodni nie ucierpi po kontakcie skóry z farbą, tak fryzjerka, która wykonuje kilka koloryzacji włosów dziennie może nabawić się poważnych problemów skórnych. Dodatkowo farby do włosów bardzo szybko i silnie barwią skórę, przez co dłonie fryzjerek bez rękawiczek wyglądałyby na wiecznie brudne. Dzięki zakładaniu gumowych rękawiczek podczas przygotowywania farby i nakładania jej na włosy dłonie fryzjerki mogą nadal być miękkie i nawilżone, a do tego pozostają czyste nawet pomimo nakładania farby rękoma. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Mikhail Nilov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Moda ekologiczna: jak być stylowym i świadomym konsumentem?
/
Moda ekologiczna: jak być stylowym i świadomym konsumentem?
Moda ekologiczna: połączenie stylu i odpowiedzialności społecznej. Odkryj, jak być świadomym konsumentem i wyglądać modnie jednocześnie.
Malowanie oczu bronzerem i różem? Tak, to możliwe!
/
Malowanie oczu bronzerem i różem? Tak, to możliwe!
Chcesz dowiedzieć się, jak wykonać makijaż oczu przy wykorzystaniu jedynie bronzera i różu? Oto, jak to zrobić!
Dlaczego warto wychodzić poza swoją strefę komfortu?
/
Dlaczego warto wychodzić poza swoją strefę komfortu?
Czy wiesz, dlaczego warto wychodzić ze swojej strefy komfortu? Poznaj korzyści, jakie płyną z przełamywania schematów w swoim życiu.