Polecamy

Recepta online – poradnik dla seniora

Recepta online – poradnik dla seniora
/
/
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

E-recepta realizowana online ma wiele zalet. Jednak najczęściej podkreślaną wadą jest utrudnienie dla seniorów, dla których ta metoda może być bardzo odciążająca, ale jednocześnie najtrudniejsza pod względem technicznym. W dobie tak prężnego rozwoju technologicznego można się pogubić, ale równie szybko odnaleźć. Wystarczy prosty poradnik, który może rozjaśnić wiele wątpliwości. Warto dowiedzieć się jak krok po krok można ubiegać się i zrealizować e-receptę online bez wychodzenia z domu.

Co to jest e-recepta?

E-recepta już od kilku lat zastępuje klasyczną, papierową wersję recepty. Największymi zaletami recepty elektronicznej jest czytelność i dostępność. Informacje o nazwie leków, ich dawkowaniu, danych pacjenta oraz lekarza – to wszystko zawiera recepta, dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta. E-recepta może być również wydrukowana przez lekarza podczas wizyty w gabinecie lekarskim. Dla seniorów jest to szczególne ułatwienie, ponieważ wystarczy, że podadzą wydruk farmaceucie, a on zajmie się resztą. Wykluczony zostaje również problem z nieczytelnym pismem lekarza, który tak często występował w klasycznej formie recept. Wszystkie przepisane pozycje oraz sposób dawkowania wyświetlają się na ekranie komputera farmaceuty.

Realizacja e-recepty – poradnik krok po kroku

O e-receptę można również zabiegać online. Nie jest to proces bardzo skomplikowany. Do lekarza można zadzwonić lub porozmawiać przez czat wideo, aby uniknąć stacjonarnej wizyty. Jest to duże odciążenie i ułatwienie dla seniora, który nie musi nadwyrężać swojego stanu zdrowia ani czekać w długich kolejkach. Jeszcze szybszą oraz wygodniejszą metodą jest skorzystanie z serwisu https://receptomat.pl/. Po zarejestrowaniu się należy wypełnić prosty kwestionariusz. Wszystkie informacje są czytelne, a instrukcje zawarte w formularzu proste. Pytania dotyczą podstawowych danych pacjenta oraz jego obecnego stanu zdrowia. Pozwala to ustalić lekarzowi, który sprawdza ankietę, czy lub jakie leki powinny zostać przepisane.

Zabieganie o e-receptę za pośrednictwem strony receptomat.pl to nie tylko szybkie rozwiązanie, lecz także wygodna metoda odnawiania recepty na leki brane przewlekle. Zamiast czekać w kolejce na wizytę w przychodni, tylko po to, aby dostać receptę na leki, które i tak się dostanie, wystarczy kilka kliknięć, żeby otrzymać e-receptę na każdy potrzebny lek.

E-recepta online – wszystko, co warto wiedzieć

Recepta online może być odebrana przez osobę trzecią. Jest to ogromne ułatwienie dla seniorów, którzy nie zawsze mają siły i możliwości, żeby wyjść z domu. Upoważniona osoba wysłana po leki do apteki nie potrzebuje żadnego dokumentu, który potwierdzałby prawo do wykupienia leku. Wystarczy, że poda czterocyfrowy kod e-recepty oraz numer PESEL pacjenta, na którego recepta została wystawiona.

Większość leków na e-receptę można zrealizować w aptece do 30 dni od daty wystawienia recepty. Wyjątkiem są preparaty immunologiczne takie jak szczepionki. Na nie recepta traci ważność po 120 dniach. Z kolei niektóre środki, na przykład antybiotyki, realizuje się do tygodnia. Jeżeli termin ważności recepty minie, należy zabiegać o kolejną e-receptę.

Fot.: Anna Shvets/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego tak wielu ludzi decyduje się na przekłucie skóry?
/
Dlaczego tak wielu ludzi decyduje się na przekłucie skóry?
Piercing to rodzaj sztuki ciała, w którym ludzie przekłuwają swoją skórę, aby umieścić w niej biżuterię. Istnieje wiele różnych rodzajów tej praktyki, które mogą być wykonywane w różnych miejscach na ciele, od uszu i nosa po pępka i brodę. Pomimo faktu, że piercing jest popularny w różnych kulturach od wieków, wciąż istnieją kontrowersje wokół tego tematu.
Jaką sukienkę wybrać na uroczystość komunii, a jaką na wesele?
/
Jaką sukienkę wybrać na uroczystość komunii, a jaką na wesele?
Sukienki damskie to kluczowy element garderoby, zwłaszcza na uroczystości takie jak komunia czy wesele. W obu przypadkach kobiety chcą wyglądać elegancko i stylowo, ale jednocześnie nie przesadzać z ekstrawagancją. W tym tekście znajdziesz kilka propozycji sukienek, które sprawdzą się podczas obu tego typu okazji.
Czy można wypić za dużo wody?
/
Czy można wypić za dużo wody?
Czy można przedawkować wodę?